Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dyrczu

100% użycia dysku, brak diagnozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu borykam się z uciążliwym problemem na swoim laptopie lenovo y580. Mianowicie, bardzo często użycie dysku mam na 100% i wyraźnie słyszę swój pracujący intensywnie dysk. W procesach zauważyłem, że jest to zużycie przez system. Zużycie procesora, pamięci jest na normalnym poziomie, tak jak powinno ;) Temperatury dysku nie przekraczają 50 stopni, a HDtune nie znajduje żadnych błędów. Wirusów nie powinno być, (Bitdefender) nic nie znajduje. Regularnie używam CCleanera oraz ADW Cleaner, także o kosmetykę bym się tutaj nie martwił. Dysk C: nie jest zawalony, jest tam system i programy (folder download też jest, ale praktycznie pusty).

 

znalazłem takie wskazówki: http://www.download.net.pl/100-uzycie-dysku-w-windowsie-jak-to-naprawic/n/4311/

 

i od razu nasunęło mi się pytanie, czemu mam wyłączać podstawowe procesy WINDOWS, jeżeli mój laptop nie jest z niskiej półki... ?

 

Prosiłbym o pomoc i jakikolwiek komentarz, zaznaczam, że defragmentacje i optymilizacje zaplanowane wyłączyłem, ale problem nie zniknął. Czasem wszystko działa ok, ale od razu po uruchomieniu lub obudzeniu ze stanu uśpieniu itp. jest masakra. Czasem to włączę przeglądarkę i wydaje mi się jakby dysk miał zaraz wybuchnąć :)

Zauważyłem też, wolne przeglądanie katalogów, po prostu pliki się muszą często załadować.

 

Wklejam logi z FRST i OTL

 

FRST

Addition

OTL part.1

OTL part.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka, dyski w lapkach są wolne. Do tego czy wyłączyłeś indeksowanie dysku? Sugeruje wymienić dysk na ssd i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idneksowanie też wyłączyłem. Wiem, że hdd w lapkach są wolne, ale z początku nie miałem takich problemów, dlatego też próbuję odnaleźć przyczynę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...