Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michdyn

Komputer nie reaguje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu mój komputer łapał freezy, obraz sie zawieszał oraz w słuchawkach był ciągły pisk. Wczoraj wpadłem na pomysł, żeby sprawdzić RAM za pomocą memtesta.

W około 50% testu komputer sam z siebie sie wyłączył. Od tej chwili nie reaguje na przycisk power. Zasilacz włączyłem "na krótko" przez połączenie pinów i o dziwo działał. Dodam, że gdy próbuje włączyć komputer, wentylatory lekko sie poruszą, ale na tym koniec. Porwałem włączyć bez ramu, procesora, grafiki ale rownież cisza. Co mogło sie popsuć? Komputer z sygnaturki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki mógłbyć powód? dodam, ze na płycie nie widać spalonych elementów czy wybrzuszonych kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być widać. Mam w domu uwaloną płytę, a wygląda jak wyjęta z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Po wymianie płyty głównej(na GigaByte 870A-UD3) znowu pojawiają się freezy. Nie mam już siły do tego. Czasami podczas grania np. w LOL'a, czasami podczas oglądania filmu na yt, przeglądania internetu. Próbowałem dzisiaj podkręcić komputer w AMD OverDrive i w EasyTune6, ale tam w każdym z tych programów łapie freezy. Jakieś pomysły. Wrzucam zrzuty z różnych programów:

hdtune

CrystalDiskInfo

cpu-z

HWmonitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem <chyba>rozwiązany. Obniżyłem taktowanie karty graficznej.

 

Jednak nierozwiązany, freezy nadal występują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...