Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ashan

TrueCrypt - zapomniałem hasła

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa zabezpieczonego hasłem przez TrueCrypt, ale problem w tym, że zapomniałem hasła. Rescue Disk nie działa. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie/zresetowanie hasła?

Z góry dzięki.

post-405946-142832610289_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie miałem potrzeby korzystać z truecrypta, ale pobieżnie szukając znalazłem coś takiego:

Note that even if you lose your TrueCrypt Rescue Disk and an attacker finds it, he or she will not be able to decrypt the system partition or drive without the correct password.

Jak sobie nigdzie nie zapisałeś hasła i go nie pamiętasz, i nie ustawiłeś żadnej innej metody autoryzacji (a nie wiem czy coś takiego TC posiada), to ee... dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś sposób na usunięcie boot loadera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz osiągnąć usuwając bootloader? Tylko partycja z systemem jest szyfrowana, czy jak?

 

Generalnie instalując świeży system bootloader zostanie nadpisany, można to też zrobić przy użyciu np. bootice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to dla potomnych odświeżając temat..

 

Nie ma opcji aby dostać się do zaszyfrowanej partycji nie znając hasła, a jak do tego dysk ratunkowy nie działa to jest lipa.

 

Jedyną opcją próby odzyskania jakiś danych jest podłączenie do innego kompa i skopiowanie danych które znajdują się na niezaszyfrowanej partycji(o ile taka jest). Próba złamania hasła raczej nie wchodzi w grę chyba że ustawione jest na poziomie słownikowym typu "ala ma kota" albo coś w tym stylu.

 

Jako ciekawostkę napiszę jeszcze jedno.. Jeśli nawet ktoś pamięta hasło do TruCrypt'a a nie pamięta do logowania Windows to też lipa i nie dostanie się do systemu (chyba że podłączy dysk do innego kompa i wtedy odszyfruje). TC mimo odszyfrowania blokuje część plików zanim wpiszemy hasło do Windowsa więc to również trzeba mieć na uwadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...