Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michal1635

Modernizacja komputera do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym lekko zmodernizować mój komputer głównie pod nowe gry, piorytet to GTA V. Chciałbym aby koszty modernizacji nie przekroczyły 800 zł. Mogą być części używane.

Moja obecna konfiguracja:

CPU: AMD PHENOM II X4 955 3,2GHz

RAM: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

MOBO: MSI 870-C45

GPU: MSI Radeon HD6870 1024MB DDR5

HDD: Samsung 500GB HD502HJ

PSU:be quiet! Pure Power L7-530W

CASE: CoolerMaster Elite 331 Black-Silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-2300 lub 2400 do tego płyta np.: tarazem jakieś 630 zł.

sprzedajesz swoje razem z kartą graficzną liczyłbym tu na 400 - 450 zł.

I kupił np. taką kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprzedać procka (weźmiesz ok 250-300zł), płytę (ok 150zł), i kartę (ok 250-300zł) i zakupić albo:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjU3NlTSUTIzMDMHUgZYsKmFmQUOKfw4VkcpMye$OBlkDcgOQxwqcYkTND05NS8RZLiRAdidBrgUm1mQbjzUiuLSXKAVSobGYCOKEksS$bOLUotBQkZQAd$M1OLM1OSqPLBCIws9UGiVZ!ckpoTnJBbnVQJFDZRqAUwxS2o*

co oczywiście będzie możliwe po sprzedaży starych części i jest to takie minimum pod te gry,

albo poszukać używanych i5 2 generacji (np i5 2400), do tego płytę i reszte pieniędzy zainwestować w grafikę (jak dołożysz kasę odzsykaną po sprzedaży, to powinno starczyć na hd 7950)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że grafika jest uszkodzona tzn: strasznie się grzeje podczas gry do 82 stopni, i wtedy wyskakuje mi czarny ekran który znika po tym jak temperatura spadnie, także ile mogę zainkasować za tak uszkodzoną karte.

A co powiecie o i5 2400 + ASRock B75 Pro3 Intel B75 + jakaś karta do tego. Odczuję duży skok wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup nowa grafe poprostu..a nie proca

Jaką proponujesz ? Proc nie ograniczy nowej karty ? Na obecnej da się jeszcze pracować, ale powoli się ona wykańcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczy, bierz i5 2... i kupuj dodatkowe 4 gb ramu. Skoro mówiłeś, że grafika przy dopiero 82*C wywala czarny ekran, w takim razie, ściągasz msi afterburner i w ustawieniach wentylatora ustawiasz, że przy 80* wentylatory kręcą się na maksa i niema prawa wyskoczyć czarny ekran.

PS: Przeczyść tego hd 6870 z kurzu, najlepiej sprężonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak ustawione, karta czyszczona była wiele razy. Dodam że bez msi afterburner wentylatory wgl nie zwiększają swojej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja tutaj czytam. Jakieś debilne wpisy o sprzedaży nanajlepszego procesora AMD.

Bier jakiegoś GTXa np. 960 i ew. OC.

niech ci wyżej pokażą mi różnice pomiędzy Phenomem a 2400 :E oczywiście o podkreconym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej podkręcicz, jednak nie spodziewaj się jakiś super wyników.

ma neawt Szybki overclocking za pomocą technologii OC Genie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wstrzymałem się z updatem sprzętu do premiery Gta , teraz gdy wyszlo Gta V to ta gra jest dla mnie piorytetem. Proszę o propozycje modernizacji mojego sprzętu właśnie pod gta V. Chciałbym pograć na normalnych ustawieniach w rozdzielczości 1920x1080 w ok. 60fps. Nie oczekuje żadnych fajerwerków graficznych. Oczekuje tylko komfortowej gry zarówno w singlu jak i online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wstrzymałem się z updatem sprzętu do premiery Gta , teraz gdy wyszlo Gta V to ta gra jest dla mnie piorytetem. Proszę o propozycje modernizacji mojego sprzętu właśnie pod gta V. Chciałbym pograć na normalnych ustawieniach w rozdzielczości 1920x1080 w ok. 60fps. Nie oczekuje żadnych fajerwerków graficznych. Oczekuje tylko komfortowej gry zarówno w singlu jak i online.

 

Zastanawałem się nad przejściem na Intela ale niektórzy userzy mi tutaj to odradzali, że nie zyskam dużego skoku wydjaności względem phenoma, tak że teraz trochę się z tym pogubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz, jeżeli kupisz i5-2500K i OC machniesz do tego dobra płyta jakieś 200 - 300 zł nawet jak sprzedaż swoje gratki to na kartę za mało.

Karta jak ma być 60fps w full HD ustawienia normal GTX 750, High GTX 660 Ti powinien wystarczyć. No i RAM 8GB najlepiej 1600MHz

 

Jak kupisz i5-2400 to też powinien dać radę i to lepiej od twojego Phenoma. Jak będzie w przyszłości nie wystarczający to masz większe możliwości modernizacji niż obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja tutaj czytam. Jakieś debilne wpisy o sprzedaży nanajlepszego procesora AMD.

Bier jakiegoś GTXa np. 960 i ew. OC.

niech ci wyżej pokażą mi różnice pomiędzy Phenomem a 2400 :E oczywiście o podkreconym

http://pclab.pl/art50000-115.html

+wyższy pobór energi+konieczność lepszej płyty+chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić uzywanego i5 2500 (bez k) za 450 zł, moje pytanie czy się opłaca? I jaką do tego procesora zakupić płytę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się, płytę weź np. Asrock P67 Pro 3, możesz też polować na 2500K wtedy zrobisz OC i będzie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Mam okazje kupić uzywanego i5 2500 (bez k) za 450 zł, moje pytanie czy się opłaca? I jaką do tego procesora zakupić płytę ?

Opłaca się.

Jaką płytę? - h61 wystarczy. Nawet nową znajdziesz. Coś gigabyte, asus, może asrock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobra. Nawet bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...