Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klop11

i5 4670k vs i5 4690k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem użytkownikiem AMD i w Intelu aż tak sie nie ogarniam. Mogilbyście mi powiedzieć jaka jest róznica w tych procesorach (4670k vs 4690k) oprócz 100MHz różnicy w taktowaniu? Procka chce podkrecać. I teraz pytanie czym się różni 4670k @ 4,5GHz, a 4690k @ 4,5GHz. Wydaje mi się, że to ta sama architektura także różnic nie powinno być. Proszę o utwierdzeniu mnie w tym przekonaniu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drugie to Devil's Canyon, czyli mają lepszego gluta pod czapą. Dzięki temu ciepło jest troszkę lepiej odprowadzane i procesory się mniej grzeją, chociaż nie jest to takie dobre jak lutowanie. Pomijając tą różnice, to architektura ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przebudowano cewki i dołożono kondensatorów stabilizujących. OC teoretycznie powinno być większe ale widać to było w pierwszych egzemplarzach potem się wyrównało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klop11 : jesli chcesz kupowac to i5 4690k.

OC jego powinno sie udac miedzy 4.5 a 4.7.

 

4670k widzialem konczylo sie czasem na 4.4-4.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klop11 : jesli chcesz kupowac to i5 4690k.

OC jego powinno sie udac miedzy 4.5 a 4.7.

 

4670k widzialem konczylo sie czasem na 4.4-4.5

 

Co do 4670K, kolega go ma, leci stabilnie na 4.8 a był podkręcony na coś trochę ponad 5 ale już nie był stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za głąb kręci ponad 5 na powietrzu/wodzie?

 

Oczywiście 4690k jest lepszy, mniej się grzeje, przez co OC może być lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wychodzi tak samo więc bierz odświeżony model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 4670K, kolega go ma, leci stabilnie na 4.8 a był podkręcony na coś trochę ponad 5 ale już nie był stabilny.

 

 

Odpal proszę Linx'a na chociaż 2 minuty na tym taktowaniu haha co za bzdura :E

 

Mój na chłodzeniu z sygnatury na 4.4 łapał już 94 stopnie :E

 

Bierz 4690k, większa szansa na lepsze o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zalezy czy chcesz kupić nowy czy używany. Nowy ze sklepu 4670k jest poniżej 1000, 4690k około 1050. Czy warto dopłacać 100 do tych kilku mhz? O ile nie będzie rewolucji w technologii to te procesory i tak na lata starczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mówicie, że i5-4690K się mniej grzeje względem poprzedniczek.. a wersja i5-4690? Jest gdześ test temperatury podany tych procesorów z serii i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest to samo co starsze wersje tylko lekko podkrecone . jedynie wersje z K sa ulepszone ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 4670K, kolega go ma, leci stabilnie na 4.8 a był podkręcony na coś trochę ponad 5 ale już nie był stabilny.

Pisalem mu statystycznie i w typowych, a nie ponadprzecietnych sztukach. Tak 4670K jak i 4690K.

Niewazne jest tutaj, ze moj 4690k :

- 4.6 i 4.7 zrobi w pelni stabilnie kazdy stress test. <100* i <1.2V.

- 4.8 idzie , ale temp nie pozwalaja na pelne stress testy w Prime95 28.5.

- 5.0 wstaje z wolniejszym ram, zrobi walidacje, da ja online, ale na testach juz sie wysypuje.

5.1 tak samo, ale test wysypie od razu. (5.2 nie wstaje nigdy)

 

 

Ogolnie, wszelkie znaki na niebie i ziemi mowia, ze 4690k bedzie lepszy i 4.5ghz powinien ogarnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za głąb kręci ponad 5 na powietrzu/wodzie?

 

Z czystej ciekawości i bo może lubi?

A głąb możesz mówić do brata/taty/kolegi bo wydaje mi się że gość zna się na kompach bardziej od Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Googluj, jak swego czasu miałem dylemat pomiędzy 4670K i 4690K (oczywiście ceny chyba były 700zł vs 760zł) które wynalazłem w dziale sprzedam u nas na forum zaraz po nowym roku to ostro wertowałem jak wypada porównanie temperatur między 4670K a 4690K i nie wahałem się ani chwili żeby dołożyć do 4690K... Temperatury przedstawione na stocku i przy OC na dwóch poziomach za każdym razem znacznie przemawiały na korzyść nowej odsłony tej konstrukcji. Myślę że każdy kto kupuje procka z tej półki nie powinien skąpić na oszczędność kilku dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pociągnę temat co by nowego nie zakładać ;)

 

Od wtorku jestem posiadaczem 4690k i szczerze to mam mieszane uczucia.

 

4.6Ghz robi przy 1.250V w trybie offset. W GTA V i Wiedźminie 3 gdzie procesor idzie max na 60% nic się nie wiesza. Temperatury max 65*C.

 

Natomiast w OCCT są zwisy bo proces leci na 100%.

 

Żeby było smieszniej to na bazowych zegarach OCCT pokazuje po około 12minutach "wykryto błąd" i przerywa test. Prime95 bez problemu poleciał na 4.2Ghz z Auto vcore ponad 2 godzinki i zero błędów - wiem ze malo.

 

Pytanie 1: czy błąd OCCT może wskazywać ze procesor jest wadliwy? Na G3258 nigdy nie miałem błędu podczas testu a szedł na 4.8Ghz

 

Pytanie 2: jakie jest bezpieczne napięcie dla procesora?

 

Pytanie 3: czy warto zmieniać VCCIN żeby lepsze/stabilniejsze OC uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może słabsza sztuka? Nie kręciłem i więcej nie podpowiem ale czytaj jakie napięcia i w jakich granicach ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie 1: czy błąd OCCT może wskazywać ze procesor jest wadliwy? Na G3258 nigdy nie miałem błędu podczas testu a szedł na 4.8Ghz

 

Pytanie 2: jakie jest bezpieczne napięcie dla procesora?

 

Pytanie 3: czy warto zmieniać VCCIN żeby lepsze/stabilniejsze OC uzyskać?

 

1. OCCT powyżej 85 stopni wywala błąd, można to zmienić albo masz niestabilny procesor, za niskie napięcie ewentualnie sekcja na płycie, ale wątpie nie chce mi się sprawdzać, ale chyba nie jest tragiczna, aczkolwiek ten tani gigabyte na z97 nie daje rady z 4.5

 

2. Zależy od temperatury 1.3 v mówią na powietrzu, ale na 99% będzie za gorąco zależy od sztuki, trzymałbym do ok. 80 stopni w zwykłych testach bez avx w grach itd.

 

3. Teoretycznie tak, u mnie nie daje to absolutnie niczego w zakresie stabilności, być może gdy jesteśmy na granicy może to pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że 4690k jest lepszy (moim zdaniem również) a jednak cena w sklepach tych procesorów jest odwrotna do wydajności, 4670k jest droższy od 4690k. O co common?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...