Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swaggy

Modernizacja antycznego sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na wstępie przepraszam forumowiczów za kolejny z tego typu temat, których na pewno macie już po dziurki w nosie, ale do rzeczy:

Mój 6letni już komputer stacjonarny przestaje spełniać moje wymagania co zmusza mnie aby się go naresznie pozbyć. Mianowicie: gry nie działają już płynnie albo w ogóle nie działają. Komputer właściwie od nowości chyba był źle skompletowany, ponieważ krótko po jego zakupie zaczęły się problemy z jego przegrzewaniem (przypuszczam że zasilacza, ponieważ komputer był gorący od góry) i automatycznym wyłączaniem. Dlatego zdjąłem mu płytę obudowy, trzymam go wyciągniętego z biurka żeby lepiej oddychał oraz regularnie go czyscze. Oto jego flaki:

-Zasilacz Chieftec (GPS-550AB-A) 550W

-Procesor AMD Phenom 3-core 8650 BOX

-Płyta Asus M3A78-Cm AMD 780V

-Karta radeon 4830 HIS 512mb 2xDVI

-Pamięć Kingston Hyperx DDR2 2x1GB 1066MHz

-obudowa Tracer TRO-765 Mars

-dysk samsung 320GB

 

Pytanie brzmi: Czy opłaca się wymieniać poszczególne podzespoły osobno, czy lepiej nie bawić się w to i kupić cały zestaw za ok. 1500zł na allegro.(tyle samo mogę przeznaczyć na wymianę flaków) Przykład tutaj: http://allegro.pl/komputer-gracz-6x4-1-8gb-1tb-gt740-2gb-gratisy-i5100562194.html

 

Modernizacja sprzętu ma służyć głównie temu by nowsze gry chodziły mi bez problemu i żeby nowy sprzęt służył mi kolejne kilka lat :)

 

Pytanie dodatkowe: Kolega sugerował mi, że problemy z przegrzewaniem się związane są ze źle dobraną obudową. Inny kolega twierdził zaś że do tego sprzętu został dobrany zbyt słaby zasilacz. Jaka jest wasza opinia?

 

Liczę na odpowiedzi i porady. Z góry dziękuje za udzieloną mi pomoc oraz serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dobrej marki, nie najwyższych lotów, ale spokojnie poradzi sobie z nowymi podzespołami, problemem jest bardzo kiepska obudowa tracera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakupu nowego zestawu, zapoznaj się z tymi poradami i wystrzegaj się zastawów z Allegro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...