Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Devzan

Wysyłanie "sprzedanych" paczek - co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do sprzedaży mojego telefonu. W związku z tym liczę się z tym, że będę musiał go wysyłać paczką. Nigdy niczego nie wysyłałem, nie mam o tym zielonego pojęcia, jak przygotować paczkę, jak ją wysłać, jak z odpowiedzialnością (np. kto ponosi odpowiedzialność jak paczka zostanie wysłana, ale nie dotrze do kupca) itd. itp. Byłbym niezmiernie wdzięczny za wtajemniczenie mnie w te tajniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Jak duża wartość telefonu to najlepiej kurierem

Odpowiedzialność no wiesz, dajesz opcje wysyłki np listem , paczką , paczkomatem czy kurierem i to kupujący decyduje czy chce pocztą polską zaryzykować czy woli dopłacić do kuriera gdzie jest pełne ubezpieczenie w razie zaginięcia przesyłki. Jak nie dotrze to masz numer nadania i mozesz sprawdzić gdzie ugrzęzła przesyłka nawet na stronie poczty polskiej jest opcja śledzenia przesyłek ( paczka pocztowa) jak nie ubezpieczona to dostajesz chyba 10x kwota wysyłki.No i musisz zwrócić kaskę dla kupującego bo to nie jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przygotować paczkę

Przygotowanie paczki obejmuje:

- zdobycie opakowania dla wysyłanego przedmiotu (pro-tip, w tej roli dobrze sprawdzają się kartonowe pudełka)

- umieszczenie przedmiotu w opakowaniu

- zalepienie opakowania

Opcjonalnie można opakowanie zaadresować, tzn napisać na nim dane odbiorcy i nadawcy.

jak ją wysłać

1. Udać się do placówki operatora pocztowego

2. Zdobyć druk nadania paczki i długopis

3. Wypełnić druk.

4. Stanąć w kolejce

5. Przekazać opakowanie z telefonem oraz druk pracownikowi poczty

6. Zapłacić i odeprać potwierdzenie nadania.

 

jak z odpowiedzialnością

Według Kodeksu Cywilnego za zapakowanie i dostarczenie na pocztę (do kuriera itp.) odpowiada sprzedawca, potem odpowiedzialność (ryzyko) przechodzi na kupującego. W praktyce jest to trochę pokręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą paczkę wysyłam pocztą polską (chyba, że kupujący nalega na kuriera) i zaznaczam, że w środku są elementy kruche, zaznaczam opcję ostrożnie, oraz ubezpieczam paczkę. Koszt ubezpieczenia to 1,20zł do 5000zł, więc się opłaca. Dla pewności zawsze przed wysyłką nagrywam pakowanie (filmik 10 minut), żeby móc poświadczyć, że towar został zapakowany odpowiednio, tj. w folię bąbelkową itp. No i robię zdjęcia towaru przed spakowaniem, żeby w razie zniszczenia przez pocztę mi nie próbowali wmówić, że towar był uszkodzony przed wysyłką. Powiecie, że jestem przewrażliwiony? To tak - zrobienie zdjęć towaru przed spakowaniem - 2minuty, nagranie pakowania - 10 minut, ubezpieczenie paczki do 5000zł - 1,20zł i święty spokój.

Paczka musi być tak spakowana, żeby w środku nic nie latało, nie było luzu, wolnej przestrzeni, elementy kruche należy zawinąć w folię bąbelkową i zapakować do kartonu, owinąć go papierem i tyle. Jak nie masz kartonu, to na poczcie za 2-3zł możesz kupić i dopasować do wielkości Twojej paczki. Takiego pudła już nie owijasz papierem, pani na poczcie zaklei je taśmą poczty polskiej i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...