Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mogeto

Karta graficzna dla Phenom 955 4,0Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje karty jak najlepszej dla mojego procesora. Chodzi o to, żeby jej nie ograniczał.

Sprzęt :

Phenom 955 4,0Ghz

Corsair CX500

8GB DDR3 1600

Asus M5A78L

Kwota do 600zł, może być używana, ale na gwarancji

 

Myślałem nad hd7950, ale z tego testu :

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/11/farcry3/charts/x4965_1_1920.png

 

 

hd7950 troche tam odstaje, myślę , że dlatego tak jest, bo sterowniki radeonow kładą duży nacisk na wydajność pojedynczego rdzenia procesora, co nie jest mocną stroną prockow AMD. Ale też mogę się mylić.

 

Zaś 660ti jest na poziomie 680, ale to wiadomo, że procesor ograniczył.

 

Ogolnie to myslalem nad kartą 3GB, bo dzisiejsze gry strasznie ciągną vram z karty, ale czy rzeczywiscie te 3gb zostanie wykorzystane na mojej platformie?

 

Co o tym myślicie? jaką kartę tu najlepiej dać? Z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluj na HD7850 2GB. Tania, dobra karta. Pod twój zestaw idealna. Jak kupisz do 400zł to za rok pewnie sprzedasz niedużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7870 jest trochę wydajniejsza pewnie od 7850 . Zresztą musi być, wyższy numerek zobowiązuje. Miałem GTX660 oraz Sapphire HD7850 2GB. W grach nie było praktycznie żadnej róznicy. Po podkręceniu nawet delikatnie szybsza była 7850. Teraz jest jeszcze 2 aspekt. Ceny kart nowych czy uzywanych są nieadekwatne obecnie do ich rzeczywistej wartości. Chodzi o wszystkie karty i ogólnie sprzet elektrocniczny. Jka juz musisz kupic kupic, chcesz pograc w gta czy za niedługo w wiedzmina to kup, ale warto posiedziec na allegro. Może uda ci sie wyrwac cos w "normalnej" cenie. Bo nowe karty rozumiem że podrozały, ale prywatni uzytkownicy tez to zauwazyli i wywindowali ceny nie wiadomo jak wysoko. Ponad rok temu sprzedawałem GTX-a 660 za mniej niz 500zł i to dobrej firmy. Teraz ceny praktycznie nie ruszyły a nawet skoczyły w górę. Czyli chyba cos tu jest nie tak, nie sądzisz ?? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluj na HD7850 2GB. Tania, dobra karta. Pod twój zestaw idealna. Jak kupisz do 400zł to za rok pewnie sprzedasz niedużo taniej.

 

Ma 600 zł a ma polować na kartę za 400 ? Spokojnie można wyrwać GTX 660 Ti lub R9 270X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby miał 1000 to pewnie doradzałbyś 960 albo r9 280x. Tylko czy nie ograniczał by go ten procesor czasami ??? pewnie że do 600zł to najlepszy wybór (270x czy 660Ti). Najlepiej z jeszcze dość długa gwarancją, ale jakby kupił 7850 do 400zł (wersja 2GB) to poczułby odczuwalnie róznicę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki od Nvidii dużo lepiej radzą sobie na takich procesorach jak Phenom II od podobnych układów od AMD, dlatego lepiej kup GTX660 lub 660TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miałem gtx 460 ale się popsuła, wiec kolega dal mi gtx 285. Karta niestety nie posiada DX11, więc planuje kupić cos lepszego.

7850 fajna oferta, ale ciezko dostać za 400 zł z dobrym chłodzeniem. Najchetniej to chciałbym 660Ti, ale wlasnie obawiam się , że dla mojego obecnego procka, obojetne jest czy bedzie 660ti czy 660, czy nawet 7850, bo kazda bedzie chodzila tak samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałby sie ktos wypowiedzieć kto posiada w miare podobny procesor do twojego, jak sie sprawuje z odpowiednimi kartami. Ale po testach widać że raczej nie ma sensu dokładac do mocniejszej karty. Za 400zł jakies pare miesiecy temu dostałbyś taka 7850 z palcem w d..., no ale teraz widzisz jakie sa ceny elektroniki nie specjalnie zachęcające do jej kupna w ogóle :kwasny: Ja od 5 lat mam Intela. Po przygodach, gdzie przegrzało mi sie 3 procesory AMD (na socket AM2 - 2 u brata, jeden u mnie) postanowiłem nie wracac do AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent...

 

Co do grafy, kolega upolował miesiąc temu GTX760 na ponad rocznej gwarancji za 550zł, szukaj a znajdziesz. Ewentualnie używka r9 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze coś takiego :

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-670-2-gb-gw-najtaniej-i5278639883.html

Chyba w moim budzecie mocniejszej się już nie da.. chociaz minus ze to referent.

Chociaz dalej nie wiem czy warto do tego procka takie karty dawać

550 za karte bez gwarancji? Odpuść. Poobserwój allegro przez tydzień a napewno coś nowszego z gwarancją sie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...