Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k4cz0r

Komputer na części - i5-3570K, GTX760, RAM, SSD, HDD...

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniu słabe zainteresowanie na całą budę, także chyba jestem zmuszony ją rozebrać. O czym mowa:

 

a) AsRock P67 Pro3

b) Intel Core i5-3570K - prawie rok bez problemu działa na 4,5 GHz przy 1,2V (chłodzenie Raijintek Themis + pasta Zalman STG2 + dodatkowy wentylator Thermaltake Luna LED blue)

c) Gigabyte GTX 760 2GB Windforce 3X rev. 2.0

d) Dwie sztuki - GoodRam 4GB DDR3 1333Mhz CL4

e) Crucial M500 120GB

f) Seagate Barracuda 1TB 64mb SATA3 + Samsung F3 750GB 32mb SATA2

g) Silentium PC Deus M1 550W

h) Zalman Z3 Plus biała (fabrycznie 4 wentylatory: dwa wymienione na niebieskie, i jeden niebieski dokupiony)

i) Asus Xonar DS + op-amp MUSES8820 wart ~40 zł (+2 inne op-ampy)

 

Elementy z każdego podpunktu są nierozłączne! Tak więc np. CPU nie sprzedam bez chłodzenia czy też Xonara bez op-ampów. Wolałbym także oba HDD sprzedać na raz. Seagate nowy kosztuje ok. 200 zł, także nie ma co się rozdrabniać, i lepiej dołożyć i mieć dwa niż jeden. :P A miejsce w obudowie na pewno każdy ma.

 

Poza Xonarem z Allegro, oraz moim starym HDD Samsunga (podkreślone), wszystko jest ze sklepu - pierwszy właściciel. Wszystko na gwarancji producentów. Jak długie:

 

a,f,g) 4 sierpnia 2015

b) CPU: 4 sierpnia 2016 , chłodzenie: [x] grudzień 2015

c) 4 sierpnia 2016

d) wieczysta

e) [x] czerwca 2016

h) grudzień 2015

 

Wszystkie elementy kupione w sklepie Morele. Wszystko w 100% sprawne, i do wszystkiego są oryginalne pudełka. Jest tylko mały szkopuł w obudowie - jak na złosć teraz od paru dni coś mini-jack od słuchawek szwankuje, oraz przycisk od sterowania obrotami górnych wentylatorów fabrycznie był zepsuty [nie wciskał się]. Nie chciało mi się tego odsyłać, i od prawie roku siedzi tam wykałaczka, która dzielnie trzyma wciśnięty guzik. ;)

 

Ciężko opisać każdy element, także zainteresowani konkretny proszę pisać pytania, a będę odpowiadał. ;)

 

Ze względu na to, że wszystkie części są wciąż w komputerze ciężko byłoby mi zrobić ich zdjęcia. Mała galeria z tym co udało się zrobić -> http://1drv.ms/1O3pQif

 

 

Najważniejsze - ceny:

a) Sprzedane!

b) Sprzedane!

c) 750 zł

d) Sprzedane!

e) 200 zł

f) Sprzedane! / 70 zł

g) Sprzedane!

h) Sprzedane!

i) 120 zł

 

I ważna informacja! Używam tego komputera, dopóki nie kupię laptopa. A żeby to uczynić, pożyczę część od rodziców która mi się zwróci jak sprzedam wszystko, a chociaż 1,5 tysiąca muszę z tego najpierw mieć, żeby rozesłać. GPU, jeden RAM, dyski HDD i Xonara jestem w stanie wysłać od ręki w ciągu 1 doby. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwuje CPU i mobo, poszło pw.

 

Edit:

 

Oczywiście z chłodzeniem, pastą i dodatkowym wentylatorem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...