Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

repjal4

[Zasilacz], cisza, wysoka sprawność, 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem GTX 780 Ti,

 

Jaki zasilacz będzie najlepszy = cena/jakość do tej karty.

 

Musi być w pełni modularny i mieć jak najlepszą sprawność, ale oczywiście w granicach opłacalności, tzn. najtańszy wystarczający.

 

Dzięki za odpowiedź

 

Dodatkowo jeszcze istotną dla mnie cechą jest cisza pracy zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale też cichszy w spoczynku (tryb półpasywny), więc co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin punkt 6

 

Proszę zapoznać się z regulaminem oraz przypiętym tematem o nazewnictwie i zmienić tytuł tematu. W przeciwnym wypadku temat zostanie przeniesiony do śmietnika.

 

Resztę osób proszę o nie odpisywanie dopóki autor nie zmieni tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tematu zmieniona ... a jeśli bym zakupił XFX 650 lub 750 (bo to żadna różnica cenowa dla mnie ~100) ... to nie miałby wystarczająco dużo zapasu żeby chodzić ciszej podczas stresu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma byc opłacalny, to warto rozważyć edge 650 watt, 40zł droższy. Dla mnie przy tak małej różnicy w cenie to bez sens, brac 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma byc opłacalny, to warto rozważyć edge 650 watt, 40zł droższy. Dla mnie przy tak małej różnicy w cenie to bez sens, brac 550.

Przecież 100 - 120 zł w cenie to nie tak dużo a 750W może w przyszłości się przyda i zamiast wtedy kupować nowy będę już miał. Moim zdaniem warto brać skoro taka cena bo znalazłem nowy za 520zł (z darmową przesyłką) XFX XTR 750W.

Pytanie tylko czy zapas mocy da mi bardziej cichą pracę zasilacza w stresie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi EDGE jest głośny, głównie o elektronikę chodzi. Sam mam CoolerMaster'a VS650 i jest bardzo dobrze przynajmniej na razie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750W przyda się tylko jeżeli kupowałbyś drugą kartę do SLI.

 

Tyle że jak już wydawać 500 zł, to wolałbym EVGA z 10-letnią gwarancją - http://www.komputronik.pl/product/228597/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/EVGA_SuperNOVA_750.html

 

no dobrze ale co jest złego w XFX XTR 750W ? ... nie potrzebuję 10 lat gwarancji lol... 2 wystarczą

 

poza tym chciałbym znać odpowiedź na pytanie czy zapas mocy wesprze ciche działanie tego zasilacza w stresie ? nie chodzi o to czy mi się przyda 750W czy nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest złego, to dobry zasilacz, ale po co kupować XFX'a, skoro masz w podobnej cenie EVGE z dłuższą gwarancją, która do tego załącza wentylatory przy wyższym obciążeniu, niż w przypadku XFX i do tego jest cichsza pod obciążeniem?

 

 

Co do mocy / ciszy - zależy od konkretnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi EVGE jest głośny, głównie o elektronikę chodzi.

skoro masz w podobnej cenie EVGE z dłuższą gwarancją, która do tego załącza wentylatory przy wyższym obciążeniu, niż w przypadku XFX i do tego jest cichsza pod obciążeniem?

 

To w końcu cichy czy głośny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać EVGA SuperNOVA 750 zamiast XFX XTR 750 ?

 

W czym jeszcze (oprócz małej ilości hałasu pod obciążeniem) będzie lepszy od XFX, albo inaczej w czym lepszy ewentualnie jest XFX ?

 

Nie znajdzie jakiegoś platinium w tej cenie, cichy i full modular... ?

 

edytuję jeszcze nazwę tematu : [Zasilacz], cisza, wysoka sprawność, 500zł, i7-4790k, GTX780Ti, modularny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dłuższej gwarancji i wcześniej wymienionych różnic, to bardzo porównywalne zasilacze.

 

Z Platinium na myśl przychodzi mi tylko Supremo M1 - http://proline.pl/?p=SPC+SUPREMO+M1+700W - tyle że nie jest w pełni modularny i nie jest też półpasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w pełni modularny mnie interesuje...

 

A jakby kupić o mniejszej mocy to będzie coś lepszego za 500 zł niż ta EVGA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę niczego lepszego za ~ 500 zł, nawet przy mniejszej ilości mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobry, ale EVGA to trochę wyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że może rzeczywiście EVGA jest lepsza :Up_to_s: ? No chyba, że kolega to faktycznie ukryty agent-promotor EVG'i :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee? :o

 

Chwalę, bo to po prostu najlepszy wybór w tej cenie i raczej większość osób się ze mną zgodzi. Chcesz to kup co innego, XFX czy Corsair to też bardzo dobre zasilacze, ale EVGA jest jednak wg. mnie lepszym wyborem, a czemu to już napisałem wcześniej. Już same 10 lat gwarancji mówi wyraźnie, że producent jest pewny swojego produktu.

 

Finalna decyzja należy do ciebie, w końcu to twoja kasa i co kupisz to już mnie mało obchodzi. Możesz sobie nawet kupić Modecom FEEL i mnie nic do tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecony został mi jeszcze ten Corsair RM650. Nie lepszy ?

 

Raczej gorszy, niskiej jakości kondensatory mogą się odbić na krótszej żywotności zasilacza. Podobno jest rewizja z japońskimi kondensatorami, ale nie poznasz się bez sprawdzania numerów seryjnych. Szkoda zachodu jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...