Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aspire

Eachine M1

Rekomendowane odpowiedzi

Eachine M1

PQdrQcD.jpg

 

 

CPU Cortex A7 MTK6592 1.7GHz octa core

IPS 5" (1280x720)

Mali-450 MP

1GB RAM

8GB ROM

Android 4.4.2

13Mpix + 8Mpix

DUAL SIM

 

 

W zestawie: Telefon z naklejoną folią zabezpieczającą (trzeba tylko zerwać wierzchnią warstwę). Ładowarka, kabelek USB, bateria 2200mAh, i papierologia.

 

Wykonanie.

Jakość wykonania pozytywnie zaskakuje, nic się nie ugina nie trzeszczy. Spasowanie elementów prawidłowe szczeliny równe nic nie odstaje. Tylna klapka błyszcząca zdejmowana wydaje się tandetna i nie prezentuje się szczególnie atrakcyjnie. Wygląd ogólny jak zwykle kwestia gustu ale odnoszę wrażenie, że przednia część reprezentuje się lepiej niż tylna. Telefon całkiem spory 5" czuć i obsługa jedną ręką nie jest w pełni możliwa. Srebrna ramka otaczająca ekran wykonana z chromowanego plastiku, aluminiowe wstawki w górnej i dolnej część ekranu bardzo estetyczne i co ciekawe jest to prawdziwe aluminium. Przyciski boczne nie "latają" i są wystarczająco wypukłe i o odpowiednim "kliku".

 

Ekran

Po przygotowaniu baterii i włożeniu karty SIM i microSD (karta 32GB działa) odpalam maszynę. Ekran bardzo jasny wręcz rażący jednak szybka zmiana ustawień sprowadza go na ziemię. Rozdzielczość HD 1280x720 i ekran IPS daje świetne oddanie szczegółów jednak moim zdaniem ekran jest troszkę za jasny kolory są lekko rozjaśnione, takie wyblakłe. Kąty widzenia jak na IPS przystało bardzo dobre. Dotyk bardzo precyzyjny nie można się przyczepić do niczego. Przyciski pod ekranem są podświetlane jednak nierównomiernie i producent mógł to zrobić lepiej.

 

Telefon

Dual sim i obsługa zakresów wszystkich operatorów w naszym kraju należy zapisać na plus. W opcjach można dowolnie konfigurować ustawienia kart SIM. Aero2 działa bez problemu. Rozmowy w słuchawce słychać głośno i wyraźnie (obsługa HDvoice 3G), głośnik zewnętrzny mono bardzo głośny, choć dość metaliczny (przy odsłuchu muzyki, rozmowy są wyraźne)

 

Foto

Mamy do dyspozycji 13Mpix w aparacie tylnym i 8Mpix w przednim ogólnie nie jest źle ale 13Mpix to moim zdaniem fikcja.

W warunkach dobrego oświetlenia zdjęcia są nawet wystarczające ale przy gorszym oświetleniu jest dużo gorzej. Dioda doświetlająca jest troszkę zbyt słaba ale w kiepskim oświetleniu troszkę ratuje sytuację.

 

 

Wydajność

Test Antuto pokazuje ponad 30000pkt więc nie jest źle. System działa sprawnie i bez zająknięcia. Obawiałem się stosunkowo małej wielkości RAM bo to tylko 1GB ale po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych dla mnie aplikacji ok 400MB jest stale wolnych. Gry działają bezproblemowo nie zauważyłem problemów z kompatybilnością czy zawieszania aplikacji. Android 4.4.2 KitKAT jest pozbawiony jakichkolwiek chińskich dodatków, mamy tu czystego Androida bez żadnych upiększeń.

 

Zasięg

Czułość GSM, 3G, WiFi, BT (4.0) nie odbiega od standardu nie ma do czego się przyczepić jest dobrze. Wszytko działa i tyle.

 

Bateria

2200mAh wystarcza na dwa-trzy dni spokojnej obsługi , intensywne użytkowanie może oczywiście wydrenować baterię i w jeden dzień. Ogniwo od zera do pełna ładuje się w ok 2h. Wskaźnik naładowania akumulatora nie skacze i spadek naładowania jest liniowy i oddaje rzeczywisty stan. Jedyna uwaga to taka, że wtyczka MicroUSB bardzo ciasno wchodzi w gniazdo telefonu, trzeba użyć siły aby wcisnąć i wyjąc wtyczkę.

 

Podsumowanie

Jak za nowy telefon w cenie 300zł to myślę, że nie ma się do czego przyczepić. Urządzenia w podobnej specyfikacji są znacznie droższe.

Mogę z czystym sumieniem polecić

 

 

 

Uwsaplyl.png

z29YHd3l.png

YkKmYX7l.png

5iXZfW1l.png

GQKKQljl.png

 

 

Zakup

Telefon zakupiony na www.banggood.com regularna cena to 400zł lecz można trafić na czasowe promocje i zakupić telefon poniżej 300zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z GPS?

Używałeś może?

 

Tylko musisz sprawdzać sam GPS z wyłączoną funkcją lokalizacji po sieciach wi-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyciekł Trailer. Premiera niby jeszcze w tym roku  https://streamable.com/znus3d
    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...