Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akhad

Modernizacja komputera do ~700 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

W związku z niedawną premierą GTA V na PC planuję modernizację mojego komputera. Komputer ma już dobre kilka lat, coraz mniej nowych produkcji da się na nim odpalić. Wygląda on tak:

 

GIGABYTE M61PME-S2

AMD Athlon 7750 BE

MSI HD 6770

3GB DDR2

SAMSUNG HD322HJ 320GB

Asus Xonar DG

Fortron FSP350-60HLC

 

Ogólnie mówiąc, tragedia. Chciałbym za te 700 złotych wymienić procesor, płytę główną oraz pamięć RAM. Karty graficznej na razie nie mam zamiaru tykać, ją wymienię w przyszłości.

Komputer, jeśli chodzi o gry, będzie używany głównie do GTA V. Poza grami często używam jakiegoś bardziej specjalistycznego oprogramowania - Unity3D, wirtualne maszyny, różne IDE.

 

Zastanawiam się nad AMD, a konkretnie Athlon 860k. Po prostu chciałbym raz, a sensownie za niską cenę ulepszyć swój komputer. Nie zamierzam w przyszłości zmiany procesora, od razu chciałbym mieć sensowną wydajność. A poza tym mam jakiś sentyment do AMD... :)

 

Co myślicie o tym procesorze? Jakie komponenty powinienem wybrać? Dodam, że jeśli chodzi o płytę główną - to zależałoby mi na obsłudze USB3 oraz SATA III - chciałbym w przyszłości wsadzić jakiś dysk SSD.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety na komfortową grę na tym sprzęcie nie ma co liczyć, a ograniczony budżet dodatkowo zmusza do kombinowania. GTA 5 dobrze czuje się z wielordzeniowymi procesorami. Stąd polecam sprzedać tą platformę i zakupić używaną i5 pierwszej generacji i do tego kartę pokroju gtxa 460 1GB. Potrzebna będzie też zmiana zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...