Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Revoltado

Problem z rozdzielczością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewien problem z rozdzielczością, mianowicie mam przyjemność posiadać kartę radeon hd 4800 series i aktualne sterowniki do tego o to modelu. Problem z rozdzielczością pojawia się gdy chce ja zmienić na większą mianowicie w systemie największa rozdzielczość jaką mi pokazuje to tylko "zalecana" czyli w tym przypadku tylko 1360x768. Miałem kiedyś z tym problem ale jakoś to "przypadkowo" naprawiłem. Dodam też, że kabel z monitora musiałem połączyć z kartą poprzez przejściówkę. Myślałem, że może to być jej wina więc kupiłem nową (koszt ok 12 zł) ale dalej jest to samo. W panelu amd mam cały zakres rozdzielczości ale po ich wybraniu ustawia się automatycznie 1360x768. Dodaje parę screenów:

 

Tutaj z windowsa

04a541d5eb.jpg

 

b6d311fe8c.jpg

 

Tutaj z panelu amd

e9d056fc0a.jpg

 

d2d52f4b1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś modelu monitora.

 

Zazwyczaj "Zalecana" to po prostu maksymalna, jaką obsługuje monitor - chyba że wkraczamy w obszar powyżej Full HD, wówczas faktycznie bywają czasem problemy (na przykład ograniczenie rozdzielczości po HDMI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, Samsung E1920N Syncmaster

 

@edit

No rozumiem, ale jakiś tydzień temu (przed aktualizacją do 8.1) wszystko było ok i mogłem wybierać więcej rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Natywna rozdzielczość ekranu wynosi 1360 x 768 pikseli" - i nic z tym nie zrobisz, ograniczenie sprzętowe. Szukasz problemu, który nie istnieje.

Chcesz wyższą rozdzielczość? Zmień monitor.

Nowy na forum, a zna opcję "Edytuj" - dobry początek wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Tylko teraz powstaje pytanie, dlaczego wcześniej mogłem a teraz nie ? To przez tą aktualizację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś.

Jeśli masz fizycznie 1360x768 pikseli, to w żaden sposób nie jesteś w stanie wyświetlić tam obrazu składającego się z większej liczby pikseli, nawet jeśli durny sterownik czy system bez sterownika coś takiego sugerują. To tak, jakbyś chciał założyć koła od traktora do swojej osobówki - po prostu się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego porównania to dało by radę ;D. No nic dzięki za radę i szybką odpowiedź, temat wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...