Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luksio2

Problem z uruchomieniem systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od czasu jak wymontowałem jeden HDD z komputera mam problem z uruchomieniem systemu. Po włączeniu komputera za każdym razem pojawia się takie okno:

 

469c5b216464a839med.jpg

 

 

Żeby Windows 7 się załadował za każdym razem muszę ręcznie wybierać ostatnią opcję. Nie można tego jakoś ustawić żeby system startował automatycznie?

Dodam jeszcze zdjęcie z ustawieniami biosu. Nie wiem co jest grane, bo według mnie powinno to działać automatycznie z takimi ustawieniami.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie, to proszę o pomoc.

 

9c77014af9a9d04cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na boot option 1 powinien być dysk na którym jest system a u Ciebie pewnie SSD samsunga, więc tak go ustaw i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj - ostatnie posty

 

ps - a w tym okienku nie masz możliwości ustawienia windows boot manager jako boot default - masz przecież przycisk boot default na dole; i przycisk configuration; chyba wystarczy wskazać windows boot i kliknąć boot default

 

ps2 - przy okazji okienko potwierdza, co pisałem w zlinkowanym wątku - hdd już nie ma, ale w nvram ciągle straszy (wdc); uefi miał umożliwiać edycję nvram, ale aktualnie potrzeba do tego specjalnych narzędzi; oprócz przycisku boot default powinien być przycisk delete - a może pod configuration jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...