Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawloszczak

Problem z iiyama gb2488hsu

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie monitor jak na nim działa jest ok. Jednak gdy mi się wygasi to czasami jest taki trochę rozmazany obraz74209841273647127587.jpg. Wyłącznie i włączenie monitora nie pomaga. Po odłączeniu zasilania jest brak sygnału. Jedynie restart pomaga. To samo było na kilku grafach . Co to za cholerstwo? Jeszcze kupilem monitor gdzie babka mówiła ze wygrany został i gwarancja na podstawie numeru seryjnego, czy rzeczywiście tak może być? Boje się ze gwarancji nie będę miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz gwarancji zawsze możesz ominąć ten problem i ustawić monitor oraz system tak żeby się nie wygaszał a po wyłączeniu monitora poprzez POWER musisz się liczyć z możliwym restartem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przeboje jak jest uznawana gwarancja własnie w tej firmie iiyama bo sklep gdzie kupowałem wciskała na siłę że wystarczy sam rachunek ja mam fakturę z X-KOM.

Napisałem bezpośrednio do firmy iiyama i oni tylko respektują gwarancję na podstawię wypełnionej czytelnie karty gwarancyjnej przez sprzedawcę i czytelny rachunek.

Jeżeli jednego punktu nie ma wypełnionego to firma nie przyjmie na gwarancję.

Odesłałem im czystą kartę gwarancyjną wraz z fakturą + emaila od iiyama z 25 dni temu poleconym bo poprzez neta kupowane.

Dzisiaj napisałem do X-KOM gdzie jest moja karta gwarancyjna wypełniona wraz z fakturą bo narazie nie mam odesłanego.

 

Ja tylko piszę jak bezpośrednio iiyama i sklepy traktują te karty gwarancyjne bo im się nie chce wypełniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieporozumienie jak firmy potrafią zniechęcić do siebie nieudolnym lub upierdliwym serwisem.Ale chyba skojarzyłem fakty koledzy odnśnie problemu, chyba występuje tylko wtedy gdy mam obraz rozszerzony na tv. Pewnie tak nie powinno być ale jeśli będę mógł uniknąć problemu to już sukces. BTW znalazłem wiadomość od kobiety od której kupiłem

"Witam,

Niestety nie mam możliwości wystawienia fv.

Gwarancja realizowana jest na podstawie nr seryjnego. Kontaktowałam się w tej sprawie z producentem i nie będzie problemów. Jakby coś się działo mogę pomóc w wymianie gwarancyjnej.

Pozdrawiam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przeboje jak jest uznawana gwarancja własnie w tej firmie iiyama bo sklep gdzie kupowałem wciskała na siłę że wystarczy sam rachunek ja mam fakturę z X-KOM.

Napisałem bezpośrednio do firmy iiyama i oni tylko respektują gwarancję na podstawię wypełnionej czytelnie karty gwarancyjnej przez sprzedawcę i czytelny rachunek.

Jeżeli jednego punktu nie ma wypełnionego to firma nie przyjmie na gwarancję.

Odesłałem im czystą kartę gwarancyjną wraz z fakturą + emaila od iiyama z 25 dni temu poleconym bo poprzez neta kupowane.

Dzisiaj napisałem do X-KOM gdzie jest moja karta gwarancyjna wypełniona wraz z fakturą bo narazie nie mam odesłanego.

 

Ja tylko piszę jak bezpośrednio iiyama i sklepy traktują te karty gwarancyjne bo im się nie chce wypełniać.

To trzeba było odesłać do x-kom z tytułu niezgodności towaru z umową przed okresem 2 lat i to oni musieli by męczyć się z producentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było odesłać do x-kom z tytułu niezgodności towaru z umową przed okresem 2 lat i to oni musieli by męczyć się z producentem.

 

Mój monitor (inny model) działa jak należy i narazie niemuszę korzystać z gwarancji.

Tylko profilaktycznie chciałem sprawdzić wiarygodność sklepu żebym później jak by co nie musiał nagle załatwiać wypełnienie karty gwarancyjnej przez sklep tylko odrazu do serwisu by poleciał bez bawienia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor (inny model) działa jak należy i narazie niemuszę korzystać z gwarancji.

Tylko profilaktycznie chciałem sprawdzić wiarygodność sklepu żebym później jak by co nie musiał nagle załatwiać wypełnienie karty gwarancyjnej przez sklep tylko odrazu do serwisu by poleciał bez bawienia się.

A jak oni mieli podbić tą gwarancję bez rozpakowania produktu? To ty miałeś o to zadbać albo wyrazić zgodę na rozpakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oni mieli podbić tą gwarancję bez rozpakowania produktu? To ty miałeś o to zadbać albo wyrazić zgodę na rozpakowanie.

Karta gwarancyjna jest przyklejana na zewnątrz i wystarczy folię odkleić bez rozpakowywania monitor tak samo z nie którymi sprzętami AGD z którymi się spotkałem że karta jest przyklejana na zewnątrz opakowania i jak się jeździło do klienta podbijać kartę gwarancyjną to nie mieli karty bo karton od sprzętu AGD został wywalony.

Taki przykład daje tylko że ludzie nie zwracają na to uwagi że może być przyklejona a nie w środku jak jest zapakowany sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z sprzedawcą który sam od siebie podbija kartę gwarancyjną. Chociaż raz spotkałem się w przypadku zasilacza OEM - brak opakowania oryginalnego - więc to raczej się nie liczy. Kupowałem ostatnio głośniki od microlab i karta gwarancyjna w środku - faktura z paragonem przyklejony z boku opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...