Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robson2222

Jaki router do modemu (Vectra)?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam internet od Vectry (100Mbit/s) wraz z ichnim modemem Cisco EPC3928. Chciałbym dokupić router z prawdziwego zdarzenia, aby polepszyć zasięg WIFI, a raczej jakość sygnału - na drugim końcu mieszkania mam wahania 0-20Mbit/s (raczej max 5Mbit/s). Na starym TP-Linku u starego dostawcy (net 8Mbit/s) miałem w tym samym miejscu stałe 5Mbit/s.

 

1) Czy taki pomysł rzeczywiście coś da?

2) Jeśli tak, to jaki sprzęt do max 200 zł jesteście w stanie mi polecić?

3) Czy konfiguracja sieci modem - router - komputer jest skomplikowana i do czego się ogranicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet od Vectry (100Mbit/s) wraz z ichnim modemem Cisco EPC3928. Chciałbym dokupić router z prawdziwego zdarzenia, aby polepszyć zasięg WIFI, a raczej jakość sygnału - na drugim końcu mieszkania mam wahania 0-20Mbit/s (raczej max 5Mbit/s). Na starym TP-Linku u starego dostawcy (net 8Mbit/s) miałem w tym samym miejscu stałe 5Mbit/s.

 

1) Czy taki pomysł rzeczywiście coś da?

Zależnie od wielkości mieszkania, przeszkód na drodze sygnału (ścianki działowe) - zawsze można coś poradzić. Jak nie router, to Access Point.

2) Jeśli tak, to jaki sprzęt do max 200 zł jesteście w stanie mi polecić?

Warto szukać routera z antenami zewnętrznymi. W cenie lekko ponad budżet TP-LINK TL-WDR4300 N750.

3) Czy konfiguracja sieci modem - router - komputer jest skomplikowana i do czego się ogranicza?

- do w/w TP-LINKA podłączysz Cisco i będziesz miał net, ponieważ router sam pobierze niezbędne ustawienia

- pozostanie skonfigurować WiFi w nowym routerze i zabezpieczyć dostęp do niego (chociażby zmiana domyślnego hasła administratora)

- w Cisco warto by wyłączyć DHCP, żeby router nim zarządzał

- bardziej skomplikowana konfiguracja wtedy, kiedy się nowe potrzeby urodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja nie jest skomplikowana, ale jakość wcale nie musi być lepsza, radziłbym pociągnąć od ich modemu kablem w miejsce gdzie ma stać router z wifi i tam postawić ten router, albo gdzieś pośrodku mieszkania, żeby pokrycie było lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...