Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Komp21

WYCOFYWANIE WPROWADZONYCH ZMIAN - DUŻY PROBLEM WIN 8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu mam problem z instalacją aktualizacji do komputera z Windowsem 8.

 

Otóż, za każdym razem gdy komputer próbuje zainstalować nową aktualizację, po ściągnięciu jej i ponownym uruchomieniu komputera, instalacja aktualizacji staje na poziomie 97%, po czym wyskakuje napis "Wycofywanie wprowadzonych zmian. Proszę nie wyłączać komputera". Ekran z napisem widnieje przez jakieś 5-10 min, po czym komputer uruchamia się ponownie i przeprowadza mnie do ekranu logowania, gdzie widać napis "Komputer zostanie ponownie uruchomiony za XX dni w celu przeprowadzenia instalacji ważnych aktualizacji" (czyli aktualizacji nie zainstalowano).

 

Próbowałem już wyłączać antywirusa a nawet odinstalować wszystkie dotychczasowe aktualizacje, lecz to nie pomogło, ponieważ nadal owy napis się pojawia.

 

Pytanie brzmi: co mogę zrobić aby te aktualizacje zainstalowały się w sposób normalny, ponieważ chcę jak najszybciej przejść do Win 8.1, a bez tych aktualizacji nie da rady.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj od razu Windows8,1 a nie aktualizuj z Win8.

Tylko musisz mieć oryginalny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A to nie trzeba mieć najpierw wgranych wszystkich "ważnych aktualizacji" żeby instalować 8.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz Windows8,1 od zera poprzednio formatując partycje.

Jak pisałem musisz mieć klucz produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według durnych Microsoftowych procedur i oficjalnego stanowiska, tak.

W praktyce nie, zalecana jest czysta instalacja.

 

Jeśli dopiero postawiłeś Win8, zainstaluj ponownie wersję 8.1 - nowa instalacja, nie aktualizacja. Jeśli będzie chciał klucz, a Twój z 8 nie wejdzie, użyj klucza "generic" w odpowiedniej wersji (zwykła 8.1 albo Pro, poszukaj w necie, to całkowicie legalne), a po zainstalowaniu użyj własnego klucza z 8 do aktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wywalić sterownik grafy i wyłączyć kartę sieciową (jako urządzenie w menedżerze urządzeń), przed instalacją aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nośnik ze strony MS akceptuje klucze z 8 czy 8,1 a na laptopach z preinstalowanymi systemami nawet nie żąda klucza podczas instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nośnik ze strony MS akceptuje klucze z 8 czy 8,1 a na laptopach z preinstalowanymi systemami nawet nie żąda klucza podczas instalacji.

 

Potwierdzam, testowane niedawno. Jak lapek (a może nawet nowsze kompy tak mają) ma klucz w biosie to nawet o niego nie pyta. Ale dla pewności przed formatem w cmd z uprawnieniami admina wpisz: powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey" i spisz sobie gdzieś klucz.

 

Świeży obraz w8.1 pobierzesz tym: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media prościutko od MS bez żadnych koparek bitcoinów jak na torrencie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...