Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

funciak

EVGA GTX 970 Superclocked ACX 2.0 głosne cewki odpowiedź od EVGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otoż kupiłem kartę podana jak wyżej, wszystko ok oprócz cewek... które są głosne pod obciążeniem... napisałem w tej sprawie do EVGA dostałem taką odpowiedź:

 

Your Answer:

 

Hello,

 

Coil whine is simply the vibration of the coils in a capacitor as the power passes through it, similar to running a damp finger around the rim of a wine glass. Every capacitor in every electronic device has some coil whine, but the vast majority of capacitors whine well outside the hearing range of humans. On occasion though, a capacitor vibrates at a frequency in the range our ear can detect. It's not harmful to the card at all, so there's no worry about the card failing just because of coil whine.

 

The combination of hardware components in your system can also affect the amount of coil whine you experience. Different motherboards and power supplies tend to have biggest affect, but adding or removing other components can also change the degree of the coil whine heard.

 

If you are experiencing severe coil whine with your video card, it's highly recommended to either test the card in a completely different system, or test with another power supply to make sure the whine is isolated to the card itself. It's also good to perform a burn in, you can do this by running a benchmark program for about 8-9 hours and this should settle down the components on the video card thus reducing the coil whine.

 

If the video card continues to whine badly in either situation, contact us again and we can get you set-up with replacement.

 

Regards,

EVGA

 

Zostawiłem ostatnio komputer z właczonym Heaven Benchmark na około 5 godzin jednak nic to nie dało. Czy warto bawic sie w wymianę? Czy model ACX 2.0+ jest pozbawiony głosnych cewek czy to nadal loteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał tą kartę w przyszłym tygodniu to ci powiem jak jest, tyle co pisali na forum evga to jednak większość sztuk jest ok , mam na myśli acx2.0+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przełożyłeś kartę do innego komputera/zamontowałeś inny zasilacz tak jak prosi support?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą kartę również piszczała więc oddałem do sklepu.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie mam jak sprawdzic innego zasilacza ani zamontowac karty w innym komputerze...

 

właśnie ja kupiłem wersję acx 2.0 bo byłem z budżetem na styk... a trzeba było dołożyc 17 funtow do wersji acx 2.0 + :)

 

Plus dla EVGA za odpowiedź.. dzisiaj wysłalem e-maila dzisiaj odpisali ;) pisałem też do sklepu w tej sprawie parę dni temu i cisza....

 

Heaven Benchmark 4.0 włączony będę wygrzewał dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...