Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zapp12345

Jaka Informatyka w Łodzi? IFE czy FTIMS? Proszę o sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś doświadczenie z IFE albo innymi międzynarodowymi studiami? Bo mam wielki dylemant Informatyka (Information Technology) na IFE lub na polskim FTIMS (Politechnika Łódzka). Ile ludzi tyle opinii, ale może ktoś się podzieli swoją.

 

Wiem, że na IFE nieco okrojny program, właściwie to na FTIMS jest wszystko to co na IFE, ale dodatkowo przedmioty ze specjalności, razem kilka więcej. NA IFE za to Erasmus i ćwiczenie angielskiego. Ale czy jest sens się "męczyć" czy lepiej skupić się na wiedzy praktycznej. Druga sprawa to czy studia po angielsku na polskiej uczelni, gdzie sporadycznie wykładowcy znają język gorzej niż studenci ma sens...

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam studiuję informatykę w Łodzi po angielsku i powiem CI że wygląda to tak że nie wiemy co mówią wykładowcy a wykładowcy też nie wiedzą co mówią. Znajomość języka angielskiego wśród wykładowców jest kosmicznie niska. (A jak już umieją to jest ciągłe yyyyy aaaaaa eeeee i śmieszny akcent) Jednym słowem nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę spytac to IT czy CS? I który rok? Możesz się podzielić tez jakimiś innymi przemyśleniami o różnych aspektach (bo ciężko o opinie z pierwszej reki, zazwyczaj jest tylko "słyszałem, że, bla bla..") Przekaz był bardzo jasny, ale będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuję na UŁ, ostatni semestr magisterki (Computer Science). Generalnie ze studiami informatycznymi jest tak że są potrzebne tylko żeby mieć papierek. Tam nauczą Cię tylko podstaw + milion niepotrzebnych pierdół. Tak jest wszędzie. I na IFE i na FTIMS i na UŁ. (Mam relacje z pierwszej ręki ze wszystkich) Sam musisz pogłębiać swoją wiedzę w wolnym czasie. (Najlepiej w najbardziej interesującym Cię kierunku) Pracodawcy nie będa patrzyli się na twoje wyniki ze studiów. Ukończyłeś to ukończyłeś i tyle. Zawsze będą Ci robić testy teoretyczne i praktyczne i na tej podstawie będą Cię zatrudniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to to mniej więcej wiem, ale wiadomo, że lepiej wybrać coś lepszego, jeśli ma się jakiś wybór. A z Twojej wypowiedzi można chyba wywnioskować, że lepszym wyborem będzie FTIMS, skoro nauczyć się tak czy tak dużo nie nauczę, ale angielszczyzna wykładowców ciągnie to w dół jeszcze bardziej. Tak? (bo ta na pewno na IFE nie jest wiele lepsza niż na UŁ, bo już nie raz słyszałem takie opinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na IFE i na wydzialem Matematycznym UŁ jest tak samo. (Z tym że na tym drugim jest ciut łatwiej i dobre, płatne staże załatwiają) FTIMS jest ciut lepszy. Moge Ci jeszcze zaproponaować Informatykę stosowaną na wydziale Fizyki UŁ (Też dobre, płatne staże) jeżeli bardziej chcesz iść w oprogramowywanie układów scalonych i języki niskopoziomowe. (Mocno płatna rzecz teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...