Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mumiak

Zmiana HD7790 na coś mocniejszego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej dla tego zestawu:

 

CPU : i5 3350p

GPU : Asus HD7790 1 gb

PSU : Corsair VS 450w

RAM : Elixir 4gb 1600mhz CL9

Obudowa : SilentiumPC M23 Brutus

MOBO : MSI B75MA - E33

 

Zastanawiam się nad kartą do 900zł MAX. Czy po zmianie karty na lepszą od mojej obecnej odczułbym duży wzrost fps-ów? Bo wydaje mi się, że mój obecny procesor jest dobry, w końcu i5 to i5 :E

 

Mam jeszcze 2 pytania :

 

1. Czy powinienem dokupić 4gb ramu aby komputer lepiej pracował ( jeśli w ogóle by lepiej pracował ) ?

 

2. Ile mniej więcej mógłbym dostać za moją obecną kartę? Karta jest jeszcze na gwarancji, bodajże ponad 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kartę obecną dostaniesz ok 300zł, napisz w dziale sprzedam, chętni powinni się znaleźć.

 

Co do nowego gpu, najlepiej używany 280x z długą gwarancją, spokojnie wyrwiesz do 750-800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakbym chciał sprzedać moją obecną kartę to czy wystarczy tylko gwarancja producenta? Bo w sumie to nie mam żadnych papierów do tej karty.

 

Co do 280x to słyszałem, że ludzie skarżą się na artefakty np. w GTA 5, ale i sama wydajność tych kart nie powala patrząc na wykresy np. testu GPU w GTA 5 na pclab.

 

Nie lepiej byłoby szukać gtx770? Czy jest jakaś różnica wydajności pomiędzy w/w GPU, a r9 280x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtz 770 to ta sama wydajność do r9 280X. Plusem gtx są lepiej dopracowane sterowniki, a plusem r9 280x większa ilość pamięci, która w GTA 5 się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, jest te ~10% szybsza i do Twojego CPU bardziej odpowiednia.. Ale też droższa, poniżej 850 zł będzie ciężko znaleźć coś z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na 770 dorwiesz za 800-850 z gwarancja ostanio nawet na forum była poza tym GTA V wspiera nV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, że gtx770 będzie lepszym wyborem niż r9 280x, bo co chwilę widzę, że ludzie narzekają na artefakty itp.

 

A teraz pytanie : Czy 2 gb vramu wystarczy abym mógł zagrać w GTA 5 na ustawieniach ultra? Rozdziałka 1680x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym ultra? Wszędzie pogram na ultra, pogram na ultra? Nie, na karcie za 800 zł nie pograsz na ultra. Włączysz wysokie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jedyny z kolegą po sąsiedzku ( ja 280x, on 290x) którzy nie mają żadnych artefaktów w grach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...