Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grower65

Problem z małą ilością ramu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komputerem ponieważ od niedawna zaczał bardzo mozolnie chodzić, wgrałem nowy system i to też nie pomogło. Dopiero po jakimś czasie stwierdzilem ze oczyszcze cały komputer i to faktycznie pomogło, lecz nie wiem czy moj komputer nie posiada zbyt mało ramu ponieważ jest to 2gb (komputer ma około kilku lat). Używam go głównie do gier i czasami sie przycinają lub potrafi sie zmulić przy przeglądaniu większej ilości stron internetowych.

Specyfikacja komputera :

Płyta główna - Gigabyte EP35-DS3L

Karta Graficzna - Nvidia GeForce 9600GT

Procesor - Intel Core 2 CPU E8400 3.00GHZ

System to Windows XP home edition 32bit. Opłaca się dokupić pamięć ram czy lepiej dać sobie z tym spokój?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym systemie więcej niż 3,25gb Ci nie odczyta, ale się opłaca. Mam bardzo podobną platformę, tylko lepszą płytę i 4gb ramu. 10-15kart + kilka aplikacji w tle nie jest zbyt dużym problemem. (o ile nie ma masy flash playera który pożera procesor i się wysypuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - do tych podzespołów co masz, to przyczyn wąskiego gardła może być kilka: HDD, GPU, CPU, RAM. Nie inwestowałbym ani PLN w ten sprzęt, tylko zbierał na nową platformę.

 

Zakładam, że zasilacz i obudowę masz porządną, to pozostaje Ci zakup w przyszłosci, w pierwszej kolejności, zestawu MB+CPU+RAM, potem wymień GPU w zależności od tego co kupisz.

 

Jedyne na co możesz się skusić wcześniej to porządny HDD/SSD (z tym, że pod XP to tak na pół gwizdka, GB,TRIM i te sprawy).

 

Na moim leciwym sprzęcie z 2GB RAM pod WIN XP Black Edition, wszystko hula więc wpierw zaczął bym od porządnego skonfigurowaniu systemu/dopasowaniu ustawień przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić te 2 GB, ale musisz zmienić system na windows 7 64 bit, inaczej bez sensu. Oczywiście mówimy o używanej kości za ok. 50 zł na allegro (800 MHz po tyle chodzą). Więcej w ten sprzęt nie opłaca się inwestować, chyba że nie masz zamiaru kupić nic innego przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...