Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lipton

Kamera/aparat 1080p@60kl./s

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Trochę czasu minęło od zakupu Canona 700D, którym kręcę filmy. Ogólnie jestem zadowolony z sprzętu, jednak coraz częściej odczuwam potrzebę inwestycji w coś pod 1080p i 60 kl./s. Od razu odpowiem na pytanie: po co mi taka kamera/aparat. Potrzebuję czegoś, co będzie w stanie nagrywać w wysokim FPS ujęcia monitora. No chyba, że ktoś jest w stanie zaproponować alternatywę tj. splitter 1080p/60 kl./s wtedy odejdę do zamiaru zakupu nowej kamery.

 

Jeżeli już kupuję to co porządnego i na lata.

Bardzo serio myślę o: https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicpocketcinemacamera

 

Dostępna w zasięgu ~ 3500 PLN. Praca: tylko w pomieszczeniu.

 

http://www.morele.net/kamera-cyfrowa-canon-hfg25-8063b004aa-553496/

 

Jest jeszcze ten Canon - cena mniejsza, ale nie jestem pewny czy to 1080p i 60 kl./s.

Interesują mnie także tańsze produkty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden dslr w tym zasięgu cenowym nie ma 1080p/60fps. Pozostają kamery i może np. jakieś aparaty Sony czy Panasonica. Blackmagic podobno jest fajny, ale czy potrzebujesz tak specjalistycznego urządzenia, z 13-stops DR, pro kodekami itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jagular, a z tych aparatów Sony/Panasonic co byś był w stanie polecić? Może rzeczywiście Blackmagic jest troszkę zbyt zaawansowany jak na moje potrzeby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasoniki są używane przez jakichś kręciołów filmów indies itd chyba częściej niż Sony, więc może to lepsza opcja. Jedna sprawa do przemyślenia: czy potrzebujesz global shutter (do przeczytania w sieci co to jest) ze względu na to (strzelam, nie wiem), że potrzebujesz rejestrować dynamiczne ujęcia? Chyba żaden "aparat filmowy" nie oferuje czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Panasa FZ1000 i szczerze polecam, u mnie służy do fotografii produktowej/makro + filmy z testem obuwia sportowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...