Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alekspiecha

Chciałbym dobrać kartę graficzną do mojego procesora Amd a6 6400k.

Rekomendowane odpowiedzi

Kartę chciałbym dobrać do mojego procesora Amd a6 6400k.

Zastosowanie do gier.

 

-Asus Amd Ati Radeon Hd6870 Oc DirectCU

-Asus GeForce GTX 550Ti

-Asus GTX 650

-Saphire Radeon Hd 6850 Twin Turbo II

-Msi GeForce Gtx 560Ti Twin Frozr II

-Radeon Hd7770 Ediotion 1gb

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniej karty do procesora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 350-400zł można wyrwać GTX570/HD6970 a troszkę drożej GTX660/HD7870 i to będzie lepszy wybór.

 

Oczywiście o ile zasilacza nie masz z czarnej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wydać max 300 zł, mój zasilacz to chieftec 400 w .

Jednak te karty są w granicach 250/300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy modernizował wczoraj komputer i chciałby sprzedać mi za 400 zł

Radeon Gigabyte HD7850 DDR5 1GB 256 PCI-E Warto?

 

Ten 650 ti troszkę daleko jest odemnie jakies 40 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy modernizował wczoraj komputer i chciałby sprzedać mi za 400 zł

Radeon Gigabyte HD7850 DDR5 1GB 256 PCI-E Warto?

 

Ten 650 ti troszkę daleko jest odemnie jakies 40 km

 

Radki 7850 można już kupić za 350 zł, targuj się bo za 400 to można kupić GTX-a 660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora nawet 7770 może być za dużo. Na Allegro można kupić tanio A8/A10 i dopiero później dokup GPU lub od razu zainwestuj w Athlona i dGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego gtx 650 ti boost i kurcze na Cs mam 40/60 klatek a na starej miałem stałe 60 czasami jak był smoke spadały klatki, o co chodzi?? Działa poprostu gorzej, procek nie daje rady sobie z kartą? Albo zasilacz za słaby chieftec 400 w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wcześniejszego pytania to dlaczego ta karta działa dużo gorzej niż poprzednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma nic wolniejszego, coś musi być nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma nic wolniejszego, coś musi być nie tak.

 

Temperatury są po 30C także naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi, a może zasilacz nie daję rady jej zasilić w 100 % (wymaga dodatkowego 6pin wejscia) Mam chieftec 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłączyłeś zasilanie pod GPU, może karta nie wchodzi w tryb 3d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłączyłeś zasilanie pod GPU, może karta nie wchodzi w tryb 3d ?

 

Mianowicie? Podłączyłem 6 pinowe wejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprzedać procka z płytą za cenę ok 240/200 zl. I chciałbym zakupic jakiś procek używany tak do 500 zł  + jakąś tania płytę. Jakieś propozycje? I 5/3 albo jakiś fx?

Wiem że nie ten dział ale teoretycznie odnosi się do tego samego tematu. Albo coś nowego w sklepie proline.pl

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na używany i5-2400 za ~400zł.

Poniżej 100zł spokojnie kupisz do niego prostą płytę H61, a powyżej 150zł- bardziej rozbudowaną Z68 lub P67 (te umożliwiają podkręcanie procesora).

 

Co do karty:

Temperatury są po 30C także naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi

Pod obciążeniem?

Czym i jak mierzyłeś?

Najlepiej ściągnij Unigine Heaven i/lub Unigine Valley, ustaw wszystko jak w nagłówkach poniżej, włącz test i na końcu porównaj czy wyniki masz podobne do GTX650Ti Boost z wykresów:

 

heaven4_fps.png

 

valley1_fps.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie za ile sprzedamtego procka z płytą?

A6 6400k + F2A55M-S1

Mają ok 5/6 msc i chyba mam gdzieś gwarancję. Pudełka sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 zl jak ci ktos da to bedziesz mogl sie cieszyc. AMD to teraz nikt nie kupuje, a juz napewno nie na takich forach gdzie jest mania Intela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...