Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tybysh

Wybór między WD Black a HGST Ultrastar (1TB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój aktualny hdd (seagate z czarnej listy - ST3500320AS) ma ponad 2000 bad sectorów, ciągle sam znika z systemu itp., czas na wymianę.

 

Po jednym dniu szukania zawęziłem wybór do WD Black oraz HGST Ultrastar A7K2000. Sata II w HGST to dla mnie nie problem - moja płyta główna i tak nie obsługuje SATAIII a różnic na hdd chyba i tak nie będzie.

 

Oba dyski posiadają 5 letnią gwarancję. WD Black przystosowany jest do komputerów typu desktop, natomiast HGST do ciągłej pracy (podobno jest głośniejszy). Z raportów, które można znaleźć w internecie, można dojść do wniosku, że HGST produkuje najmniej awaryjne dyski.

 

Zmierzam więc do pytania - macie jakieś doświadczenia z ww dyskami? Gwarancja gwarancją, ale jak dysk padnie to u którego producenta jest lepszy serwis i szybsza wymiana? Wydaje mi się, że tego Ultrastara w domowych warunkach po prostu nie da się zajechać.

 

Dysk ma służyć jako magazyn oraz do odpalania gier (bardziej wymagające jak Wiedźmin 3 będą na ssd).

 

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi i pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Dysk już kupiłem, padło na HGST, oby służył przez lata bo cena z kosmosu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...