Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marootbg

Wymiana procesora w HP 4540s

Rekomendowane odpowiedzi

W związku, że mało kto mógł mi pomóc w temacie możliwości wymiany procesora w laptopie HP 4540s sam postanowiłem poczynić pewne kroki i... udało sie.

Laptopy z serii HP 4540s wyposażone są fabrycznie w procesory INTEL i3, i5, i7, a także słabsze pentiumy i celerony. Procesory w tym modelu nie są lutowane do płyty głównej!! Jak to błędnie informowali mnie koledzy z różnych forów, stawiając dla mnie diagnozę niemożliwości wymiany procesora w tych laptopach. Sam sprawdziłem, rozebrałem i wymieniełem procesor na inny - lepszy. Model 4540s posiada jednakowy chipset HM67 Express na którym montowane są różne warianty procesorów, do tego model posiada jednakowe gniazda pod procesory i jest nim rPGA989, kompatybilne z procesorami pod gniazda rPGA988B.

Miałem wcześniej procesor celeron 1000M 1,8Ghz i wymieniłem go na core i3 3110M 2,4Ghz. Wszystko działa prawidłowo. Wcześniej zaktualizowałem bios w tym modelu HP (najnowsza aktualizacja z 15.01.2015) i dalem nowa paste termoprzewodzaca. Wyrazna zmiana w szybkosci laptopa. Co do grzania, identycznie chlodzi jak na poprzednim procesorze (pewnie dlatego ze maja podobne specyfikacje typu tdp: 35W, 22nm).

 

Tutaj lista procesorów kompatybilnych pod gniazdo rPGA989/rPGA988B, które DA SIĘ wymienić w laptopie 4540s:

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20G2%20%28rPGA988B%29.html

 

W domu mam 3 takie laptopy (4540s). Jeden ma Core i7-3740QM, drugi Core i5-3230M, a ja miałem celerona 1000M, który wymieniłem właśnie na i3-3110M.

Dla jasności, wszystkie procesory intela zakończone literką "M" (np. i3-3110M) są na podstawce, a procesory zakończone literką "U" (np. i3-3217U) są lutowane do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...