Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

doms

Którego MacBooka wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym się doradzić, którego MacBooka wybrać.

 

Zastanawiam się między MacBookiem Air 13" w konfiguracji:

 

-2x Intel Core i7, 2,2GHz, Turbo boost do 3,2GHz

-procesor graficzny Intel HD Graphics 6000

-8 GB Ram, LPDDR3 SDRAM 1600Mhz

-SSD 256GB

 

A między MacBookiem Pro Retina 13":

 

-2x Intel Core i5 2,7GHz, do 3,1GHz

-16GB LPDDR3 SDRAM 1866 MHz

-SSD 256GB

-Procesor graficzny Intel Iris Graphics 6100

 

Za Airem przemawia waga no i bateria, natomiast rMBP zdecydowanie ekran..

 

Laptopa, będę używał na uczelni, w domu do przeglądania internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki, programowania, i początków zabawy z obróbką grafiki. Chciałbym by sprzęt służył już na kilka lat.

 

Prosiłbym o rady osób, które miały styczność chociaż z jednym z tych produktów, z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z jednym i drugim. Jeśli jesteś zdecydowany na apple, to zdecydowanie bierz Pro z ekranem Retina. Jest niewiele większy, za to mocniejszy, ma o niebo (serio!) lepszy ekran i więcej złącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro, air to taki laptop do internetu/pisania/podróży, obróbka grafiki i programowanie to nie jest zastosowanie aira, ale najlepiej idź do saturna/mediamarktu i pomacaj/pobaw się obydwoma i będziesz wiedział który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi, pytanie jeszcze co do Retiny jak z konfiguracją? Pozostać przy podstawowej czy rozszerzyć coś, jak tak to co najlepiej?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za rMBP. Ewentualnie nowy lekki laptop Apple (nazywa się po prostu macbook) jest warty zainteresowania - jest jednak stosunkowo mały - 12".

Kup najbardziej rozbudowaną wersję, na jaką jesteś w stanie sobie pozwolić - rozbudowa jest albo niemożliwa (ram), albo bardzo, bardzo trudna (ssd). Generalnie sprzęt praktycznie nierozbudowywalny w porównaniu do typowych laptopów na Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiałem się na macbookiem i w końcu również wybrałem pro retina. Pozostałem przy standardowej konfiguracji - na pierwszy kontakt z macbookiem jest spoko, aby wszystko ogarnąć. A jeśli ktoś jeszcze rozważa może się skusić promo, bo w ispot dorzucaja teraz do tego gopro - na wakacje jak znalazł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...