Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dreams

Myszka w zastępstwie za G500

Rekomendowane odpowiedzi

witam . Chciałbym kupić nową myszkę gdyż moja g500 odmówiła mi posłuszeństwa (kabel się chyba przerwał w którymś miejscu i nie znajduje w ogóle myszki ).Ogólnie z mojej myszki byłem w miarę zadowolony . Ogólnie g500 była dla mnie w miarę wygodna , kiedyś używałem DA który też odpowiadał mi kształtem . Nie mam jakiejś konkretnej kwoty jaką chciałbym przeznaczyć na myszkę ale miło by było jakby razem z podkładką zmieściło się w 300 zł (320-330 też przejdzie jeśli będzie warto:))

 

-Grałem na dpi od 900-1500

-Rozdzielczość FULL HD

-Gram w LoL'a , pewnie zacznę grać CS'a w niedługim czasie

-Myszkę trzymam chwytem claw/palm ( bardziej claw ale nie ma reguły )

 

Widziałem że ludzie bardzo polecają Mionix Avior 7000 , jednak jest to myszka symetryczna więc nie wiem jak z wygodą a niestety nie mam gdzie sobie jej podotykać :(. Myślałem także o DA Chroma , G502 , SS RIVAL . Chciałem zapytać co dorzucilibyście do tego grona może np z Roccata. Wiem że nikt nie wybierze za mnie bo każdy ma inne gusta jesli chodzi o wygodę ale chociaż sprecyzować i ograniczyć grono myszek w których powinienem szukać . Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Roccata Kone Pure Military albo XTD (ale to już ponad budżet)... Asus Gladius jeszcze może, Zowie EC-1A (chyba, nie interesowałem się nigdy nimi więc ich nie rozróżniam), Corsair Raptor M45. Nie wiem co jeszcze mogę dorzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avior 7000 jest bardzo dobrym wyborem nawet pod Claw Grip. Jest to mysz symetryczna ale jest ona stosunkowo długa, więc nie mal cała dłoń może spoczywać na myszy. Bardzo dobry sensor. Zowie tak samo jak Avior świetny wybór pod gry typu CS. ASUS Gladius bardzo ciekawy projekt, ale fakt że nie jest ona zbyt popularna jeszcze. Lecz nie zmienia to faktu że śmiało można ją brać. Roccat ma całkiem ciekawą rodzinę myszy Pure. Warto się jej przyjrzeć. Z laserowych możesz zobaczyć Corsair M65, albo jeżeli interesuję Ciebie sfera MMO to M95. Ta ostatnia doskonale spełnia swoją role w MMO, RPG czy RTS.

Z tańszych to Logitech G100S, CM Alcor, Roccat Savu, nawet Corsair M30 Raptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te roccaty ale są strasznie drogie . A taki sensor w XTD jest nie lepszy niż takim DA albo G502 . W sumie już byłem przekonany do tego DA Chroma bo stwierdziłem że G502 ma za dużo bajerów . Zowie FK1 miałem okazje chwycić i jej symetrycznośc całkiem mnie odstrasza . Czytając testy na Labie te Roccaty są bardzo pozytywnie oceniane ale dziwi mnie tylko jeden fakt . Dlaczego gdy poleca się myszki do CS'a lub ogólnie pomimo tego że G502 i DA mają nalepsze sensory jakoś są pomijane ? Czy te myszki są w jakiś sposób gorsze albo niewarte swojej ceny że zapomina się o nich ? Pytam bo po prostu te myszki wiem że pasowały by mi kształtem (boje się trochę o g502 bo ma za dużo przycisków ) a jednak cały czas na forum poleca się głównie ZOWIE / AVIOR z górnej pólki cenowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Zowie czy Aviora jest porównywalna z Chroma czy G502. Fakt jest taki że G502 do CS się nie nadaje ponieważ, jest za duża, ciężka, a co do sensora ładując 12K DPI nie za bardzo mnie przekonuje o jego świetności, wręcz przeciwnie. Co do Chroma, problem w tym że Razer ze swoimi produktami kuleje z jakością wykonania, a to jest dość istotny czynnik dziś. I mając do wyboru Zowie, czy Aviora w pobliżu, nie jest to dość rozsądne aby tą mysz brać. No chyba że masz sentyment do Razera ale to nie idzie w parze z jego preferencjami.

Jeżeli FK1 Ciebie nie przekonuje to EC1-A powinna zainteresować, bo jej kształt jest taki sam jak chroma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli FK1 Ciebie nie przekonuje to EC1-A powinna zainteresować, bo jej kształt jest taki sam jak chroma.

 

Czyli taka EC1-A to w sumie FK - 1 tylko że wyprofilowana ( nie rozumiem dlaczego więc częściej się poleca FK1 gdy to EC1 jest wyprofilowana ^^ , wiem że jestem upierdliwy ) więc na chwile obecną prawdopodobnie nie znajdę nic lepszego do gier dla siebie . Gladius jest za drogi bo nie dam 300zł za myszkę . Faktycznie masz rację z tym DA bo kupywać myszkę za 250zł żeby się zepsuła w krótkim czasie to nie ma sensu , pierwszy DA też mi padł na dwuklik , ale myślałem że jakość się poprawiła od tego czasu. Dziękuje za pomoc w wyborze myszki . Jeszcze chciałem o podkładkę zapytać bo często dodają Nostromo F1 i nie wiem czy kupić z nią czy bez niej i jakąś inną osobno .

 

 

Jeszcze tylko chciałem zapytać czy SS RIVAL lub SENSEI też są myszkami wartymi swojej ceny czy jednak są w gorsze niż Zowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zowie tak właściwie pada najczęściej jako mysz skierowana pod CSa. Nie jestem akurat zaskoczony dlaczego tak się dzieje. W temacie dlaczego mysz Zowie FK1 jest częściej polecana od EC1-A bo po pierwsze FK jest starszą myszą, a co za tym idzie świat gamingu już przystał na jej istnienie. EC1-A to dość świeży twór i jak FK bardzo dobra, a różnice sprowadzają się jedynie do kształtu. Druga sprawa jest taka niepisana zasada że jednak do CSa sugeruje się jednak myszy symetryczne. Ale to nie zmienia faktu że profilowane jak najbardziej nadają się do tej profesji. Zowie aktualnie za parę chwil wypuści na rynek kolejną odsłonę swoich gryzoni oznaczonych symbolem ZA. Kolejne ciekawe produkty.

Jeżeli jednak nie chcesz za bardzo się wykosztowywać ja bym Tobie sugerował abyś przyjrzał się myszy CM Alcor która kosztuje 150zł i jest bardzo dobra jak na ten poziom budżetu przystało, a idąc za ciosem możesz kupić jakąkolwiek podkładkę chcesz nawet sięgającą 100zł. A jest co wybierać w tej kwocie i w rezultacie otrzymasz bardzo ciekawe Combo o przeznaczeniu do LOW SENS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc własnie dlatego sam nie wiem co zrobić bo czytająć gdzieś recenzję tego EC1 można wyczytać ze skok klawiszy w RTS'ach może być denerwujący (ale w Csie nie ) a że gram w LoL a pewnie bym to jakoś odczuł . Więc sam nie wiem czy ryzykować tego DA . W sumie z takich lepszych to mi jeszcze Rival został nie wiem jak z sensorem ale wydawał się w miarę okej jeśli chodzi o kształt . A senseia nigdy nie testowałem ani nawet nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc własnie dlatego sam nie wiem co zrobić bo czytająć gdzieś recenzję tego EC1 można wyczytać ze skok klawiszy w RTS'ach może być denerwujący (ale w Csie nie ) a że gram w LoL a pewnie bym to jakoś odczuł . Więc sam nie wiem czy ryzykować tego DA . W sumie z takich lepszych to mi jeszcze Rival został nie wiem jak z sensorem ale wydawał się w miarę okej jeśli chodzi o kształt . A senseia nigdy nie testowałem ani nawet nie widziałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak chcesz dokonać podejścia pod SS radziłbym Tobie obmacać te myszy za nim dokonasz zakupu. Jeżeli chodzi o Zowie i sławetny skok klawiszy jest spowodowany tym że w Zowie nie ma omronów tylko Huano oraz dość miękka struktóra klawiszy co w rezultacie daje efekt w pierwszej kolejności ugięcia plastiku przycisku myszy a dopiero aktywacji przełącznika.Sporo osób które do tej pory śmigało na omronach a przesiadło się na Zowie mają mały dyskomfort. Lecz jest on jak najbardziej do opanowania. Inaczej mówiąc lepiej zakupić Zowie i poświęcić chwile na zaadoptowanie Huano niżeli DA o kiepskiej jakości materiałów. Zobacz jeszcze CM Alcor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rivala miałem okazję pomacać w sklepie , wydawał mi się bardzo wygodny miałem wtedy porównanie do DA CHROMA bo stał obok i wydawał mi się nawet wygodniejszy od niego . Ale patrząc na tą CM Alcor wyglądaj bardzo fajna(oceniając na podstawie recenzji z labu) i jest bardzo tania . Sugerując się twoimi wypowiedziami obstawiam że jest naprawdę dobra . Więc teraz sam nie wiem czy kupić tą CM Alcor czy Rivala . Jeśli chodzi o ich cenę to wiadomo że czym taniej tym lepiej jednak na myszkę mogę poświęcić te 250zł a jednak patrząc po tej recenzji Alcorma troszeczkę gorszy czujnik niż Rival.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja dodam zapytanie by nie tworzyć nowego tematu..

Aktualnie posiadam gryzonia A4 Tech x747 - 3-4 lata ma, widać zużycie, rolka już głupieje tak to ok. Biorę sprzęt na raty więc jak gdzieś myszkę i klawiaturę wrzucę to nic się nie stanie :P (Klawiatura Razer Deathstalker lub zaszaleję i BlackWindow Ultimate Stealth)

 

Ogólnie miałem 2 typy myszek które pasują mi i w dotyku i wyglądem czyli:

- Razer Deathadder chroma

- Logitech G502

 

W co ja gram... We wszystko, czasem jakiś fps, Gta, War Thundera.. Jestem praworęczny.

 

Jakieś sugestie?

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Rivala to jego koszt wynosi około 200zł a Alcor 50zł mniej. Pytanie jest takie czy w Twoim wypadku jest sens dopłacać do Rivala. Bo jak wcześniej wspomniałem przy zakupie Alcora masz bardzo dużą tolerancję na dobór optymalnej podkładki. Rival reprezentuje jedne z największych myszy na rynku, dlatego też pytałem o przymiarkę. Druga sprawa SS podobnie jak Razer posiada niezbyt wysokiej jakości wykonanie swoich produktów. I kolejne pytanie czy mimo wszystko warto za tą mysz płacić. Tutaj ten wybór Rivala pozostawię otwarty dla Ciebie. Na koniec dodam jeszcze że zauważyłem na Allegro Aviory 7000 ale jako Outlet. Myszy pochodzą ze zwrotów dokonanych przez klientów którym po prostu kształt nie pasował, i tym sposobem w ramach opcji 14 dniowych zwrotów odesłali mysz do sklepu. Inaczej mówiąc są w 99% nowe. Wspominam o Aviorze z racji że sam go używam i mysz jest rewelacyjna. Można znaleźć bardzo dużo pozytywnych info na jej temat, warto poczytać.

 

A teraz w sprawie ostatniego posta. Sugerował bym Tobie zapoznanie się z klawiaturami od CM i poważnie podszedł pod tego kandydata rezygnując z Razera z racji takiej że wielokrotnie wymieniane opinie na temat Razer i jakość ich produktów daje dużo do życzenie a co najważniejsze nie przekłada się to na cenę jaką trzeba za ich produkty płacić.

Co do myszy to tutaj również można dokonać ciekawej roszady.

A z jakiego sklepu bierzesz kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem się na rivala z bungee . Ale jeszcze mam pytanie jaką kupić do tego podkładkę ? Goliathus czy jakaś twarda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być Goliathus, jakaś szmacianka ogólnie, nie ma sensu pchać się w twarde ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Akcedi - komputera nie zmieniam (sygna). Zakupy robię w morele.net

Nie powiem że zależy mi na podświetleniu w klawiaturze, zawód spawacza doprowadza mnie do ślepoty nocnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem SS Rival z bungee i goliathusa large speed. Dziękuje bardzo za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie klawiatur mogę polecić CM Quickfire model według uznania, QPAD MK seria, opcjonalnie możesz zapoznać się z Tesoro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...