Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Deejw

[Ocena zestawu]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nadszedl czas na zmiane. Do tej pory uzywalem laptopa (i5-480m, GF420m, 4gb Ram). Zona z Laptopem sie tylko przemieszcza, ja czasem podlaczam go do TV (ale to od wielkiego dzwonu). Ja glownei gram w War Thunder, Syn czasem w Most Wanted, Grid. Assasyn Revelation juz mi chodzi na granicy wydajnosci (23 FSP), nowszych nie sprawdzalem. Most Wanted okolo 20 FPS (Mlody ma 4 lata i mu nie robi ze klatkuje :P). W zwiazku z tym, ze laptop jes dla mnie glownie DTR'em, to stwierdzilem, ze zmontuje jakis tani zestaw. Bude mam customowa po starym kompie (6 dyskow w budzie siedzi i czeka na lepsze czasy :P ), monitor tez sie jakis znajdzie. Po paru dniach myslenia, jakiego laptopa kupic. Stwierdzilem ze zloze kompa. Oto specyfikacja:

 

http://www.morele.net/inventory/info/HAsd2X/

 

- Pamięć G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) RipjawsX 2400MHz CL11 - 273 zl (Strato doradzil, zmiana z Goodram PC1600 BLACK CL9)

- Zasilacz Cooler Master G550M 550W - 269 zl (tu przyznam sie, ze nie mam kompletnie zadnej wiedzy)

- Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 750Ti 2048MB DDR5/128bit OC WindForce - 635 zl

- Procesor Intel CORE i3 4360 3.7GHz LGA1150 - 645 zl (zastanawiam sie tez nad i5 4460 - 799zl ale wydaje mi sie przerostem formy)

- Płyta główna MSI H97M-G43 - 299 zl

- Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND - 51 zl (bo jeszcze nie wiem gdzie postawie bude)

 

Wiem ze nie jest to monstrum, ale mam plan potem to rozbudowac o procesor i grafike.

Czy do takich zastosowan to mi wystarczy? No i magiczne pytanie, czy GTA V bedzie na tym chodzic :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 zl roznicy :D

Ripjaws 2400 mhz, ale CL11

GoodRam 1600mhz, CL 9

 

Jest roznica odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz testy na pc lab, gdyby nie była to bym Ci nie polecał

 

4-5 klatek i 5 zł taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4460 zdecydowanie.

Podaj max budżet i całego skleimy fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet, to tak mniej wiecej w okolicach 2200 zl.

Ale czy faktycznie jest sens brac 4460? W sumie tylko 150 zl roznicy a ile na tym zyskam faktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zyskasz.. i5 to monstrum i każdą kartę potem możesz wsadzić przy modernizacji. Poza tym skąd ty i3 za tyle kasy? Normalnie się bierze i3 4160 za 500zł i masz tak samo ;)

Po drugie do tego bierzesz płytę na B85 lub nawet H81. Z97 jest do kręcenia a tutaj OC nie będzie - także oszczędniej a różnicy nie poczujesz.

 

Dopłać stówkę i masz super kompa: http://www.morele.net/inventory/info/9X1YhT/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebotus, Dzieki:

 

Pytanie, czy i3-4160 bedzie ograniczac 960 OC?

Co do plyty sie zgadzam (jestem starej daty i jak widze taki maly laminat to mi sie odrazu pierwsze Asrocki przypominaja, padaly jak muchy :P ), ale myslalem, ze kiedys przyszlosci wrzucil bym tam moze jakis SSD M.2. Ale tez myslalem ze moze bym sie poprostu przesiadl na Skylake jak by sie ceny wyrownaly. Teraz bym bral i3, a potem zmienil na i5 razem z plyta i juz na Skylakeu, pamieci by zostaly a potem tylko zmienil bym na DDR4 i bym mial w miare na czasie zestaw.

 

Co do grafiki to myslalem poprostu, zeby teraz wziasc 750ti a potem jak wyjdzie 960ti to ja przytulic. Bo 960 z 4gb ramu ponad 1000zl kosztuje, a to lekka przesada. Ale wydaje mi sie ze zwykle 960 by chyba tez starczylo. A potem bym bral moze pascala.

 

Wychodzi na to ze po roku, poltora bym zmienil cala specyfikacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebotus, Dzieki:

 

Pytanie, czy i3-4160 bedzie ograniczac 960 OC?

 

W większości wypadków nie.

 

Teraz bym bral i3, a potem zmienil na i5 razem z plyta i juz na Skylakeu, pamieci by zostaly a potem tylko zmienil bym na DDR4 i bym mial w miare na czasie zestaw.

 

I to jest chyba najlepszy tok rozumowania. Jeśli celem jest Skylake i3 jest obecnie najlepszym wyborem, a i tak odczujesz gigantyczny przypływ mocy w stosunku do laptopa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w dobry markowy zasilacz modularny, który starczy na wiele lat i kolejnych modernizacji.

 

Co do grafiki to myslalem poprostu, zeby teraz wziasc 750ti a potem jak wyjdzie 960ti to ja przytulic. Bo 960 z 4gb ramu ponad 1000zl kosztuje, a to lekka przesada. Ale wydaje mi sie ze zwykle 960 by chyba tez starczylo. A potem bym bral moze pascala.

 

Na dzień dzisiejszy GTX 750 TI nie opłaca się brać ze względu na dość wysoką cenę w stosunku do wydajności. GTX 960 zapewni Ci rozrywkę na bardzo wysokim poziomie i wcale nie jest powiedziane że będziesz go miał ochotę zmienić. Jeśli już się na to zdecydujesz łatwiej będzie dobrze sprzedać GTX 960 niż 750 TI. Reasumując GTX 960 będzie chyba lepszym wyborem.

 

Wychodzi na to ze po roku, poltora bym zmienil cala specyfikacje :P

 

Co oznacza że inwestowanie zbyt dużych pieniędzy w komponenty które i tak wymienisz nie ma sensu. Wiem że zaraz ktoś napisze że i5 zawsze dobrze sprzedasz i będzie miał rację. Jest jednak pewne ale... nikt Ci nie zagwarantuje że za rok cena dolara nie pójdzie w dół i co się z tym wiąże spadną ceny CPU. Na i3 strata będzie niewielka, a już na pewno mniejsza niż na i5.

 

Moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/Df174b/

 

Ewentualnie można dać droższy zasilacz ale z 60 msc gwarancji: http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-m12ii-520-317909/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voodoo34, dzieki za odpowiedzi.

Jak w pracy dzis siedzialem, to myslalem wlasnie nad tym i wydumalem wlasnie taki zestaw co podales (Tylko ten nieszczesny Asrock :P ). Co do zasilacza, to czy 430W pociagnie potem na przyklad GTX970 i i5, albo cos mocniejszego? Czy moze odrazu wziasc 530W od BeQuiet?

 

Plyte glowna bym zamienil na ta: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-p33-h81-dualddr3-1600-sata3-dvi-matx-h81m-p33-604814/

Lepsza karta dzwiekowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voodoo34, dzieki za odpowiedzi.

Jak w pracy dzis siedzialem, to myslalem wlasnie nad tym i wydumalem wlasnie taki zestaw co podales (Tylko ten nieszczesny Asrock :P )

 

Czasy słabych konstrukcji Asrocka już dawno minęły, dziś to liczący się gracz na rynku.

 

Co do zasilacza, to czy 430W pociagnie potem na przyklad GTX970 i i5, albo cos mocniejszego? Czy moze odrazu wziasc 530W od BeQuiet?

 

Jasne że pociągnie. GTX 970 z i7 4790K@4,5 GHz nawet 300 W nie pobiera. Jak masz jakiekolwiek obawy to bierz golda w tej cenie co BeQuiet 530W: LINK tylko uwaga bo ma dość krótkie kable ale taki zestaw jak planujesz władowałbym do obudowy micro ATX.

 

 

Płytę dałem tylko przykładowo, każda tania się nada :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voodoo34. No i super. Zostaje 430W i płyta MSI. Obudowę robię sam. Jak skończę to wrzucę na forum zdjęcia. :)

Dzięki bardzo za pomoc wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zasilacz najlepiej jakiś w wersji Gold. ja posiadam Seasonic 550W Gold za 320zł jest do kupienia w x-kom. Ewentualnie o 100zł tańsy 450W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. W szczególności podziękowania dla Sebotusa i Voodoo34. Graty dojechały w środę. Wszystko było by ok, gdyby nie okazało się ze nie mam kabla DVI, nie miałem nawet nigdzie przejściówki DVI-DSUB. Na drugi dzień podjechałem do serwisu i dostałem kabel. Wracam, podłączam, monitor świeci, radość. Chce wejść do BIOSu.....klawiatura nie działa. Najwidoczniej parę lat leżenia w szafie nie wyszło jej na dobre. No to znowu w samochód i tym razem do Reala. Klawiatura z 10 zł w ręku. Ale stwierdziłem ze sobie sprawdzę w POKu czy działa. No i nie działała. Druga z półki już działała. Do domu, piwo, i instalacja Windowsa. Działa wszystko super sprawnie. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc. Na koniec link do filmiku z War Thunder. Ustawienia na Max. Nagrywane za pomocą Shadow Play.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ddI8DwxblWs

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...