Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dkijora

Niestabilny GeForce GTX 980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z w/w grafiką.

Otóż.Po podpięciu jej i instalacji świeżej windy ( Win7 64-bit),

Krzaczy się podczas instalacji a później podczas ładowania systemu.Jak się załaduje krzaki znikają.

Po instalacji sterowników ze strony producenta ( 350.12-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql ), grafikę wykrywa, ale jest w menadżeże urządzeń widoczna z wykrzyknikiem.Aktualizacja wywala że stery są aktualne.Bios na płycie zaktualizowałem.Rozdzielczość do bani.Krzaki nadal w tych momentach są co były.

Moje parametry sprzętu to :

płyta gigabyte 970A-DS3

amd phenom II X4 965 processor 3.40 GHz. 8 gb ram dual

Zasilacz Tracer highlander 550

monitor mam LG 27md53 ips 3d

Podłączona przez HDMI

Może ktoś coś poradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U made my day :lol2::thumbup: Nie masz zasilacza, procesora właściwie też nie do taj karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym predzej kup zasilacz bo za chwile nie będziesz miał nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna.Znajomy stwierdził że mój się nada :-/ A wyraźnie się go pytałem czy nie będzie za słaby :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz kijowy wiadomo, ale sterowniki muszą się poprawnie zainstalować. W tym czasie pobór mocy jest znikomy. Podpiąłeś obie wtyczki zasilania do karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli zasilacz spali resztę podzespołów, to twój kolega w ramach naprawienia swojego błędu równie ochoczo sfinansuje Tobie nowy sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zasilacz Antec 500W lub mocniejszy.

 

Z kartą idź do sklepu i poproś o sprawdzenie na miejscu.

 

Zapłacisz jakieś 20-30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz typu no name i no quality. Tracery to padaki do biura. Nic nadto.

Podobnie z Twoim cepem. Stary i prądożerny. Dwa razy słabszej grafy nie ogarnie, a Ty kupiłeś niezłego potwora.

nie ma bata, aby twoja zasiłka stabilnie ogarnęła te dwa komponenty, tj. mocarną i prądolubną grafę oraz starego, ale również prądożernego cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz typu no name i no quality. Tracery to padaki do biura. Nic nadto.

Podobnie z Twoim cepem. Stary i prądożerny. Dwa razy słabszej grafy nie ogarnie, a Ty kupiłeś niezłego potwora.

nie ma bata, aby twoja zasiłka stabilnie ogarnęła te dwa komponenty, tj. mocarną i prądolubną grafę oraz starego, ale również prądożernego cepa.

Jego zestaw nie wciagnie więcej jak 300W do tego pisanie o 980 jako prądolubnej grafie to przejaw głupoty - 980 wciaga ~180W a jak ktoś lubie dłubać w Biosie to zejdzie nawet do 110-120W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, 180W to nie jest mało. Szczególnie przy jego zasilaczu.

 

ps Pohamuj się nieco z tą głupotą, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, 180W to nie jest mało.

180W per wydajność jaką dostajemy to BARDZO mało :cool:

 

ps Pohamuj się nieco z tą głupotą, ok?

Inaczej się nie da tego wyrazić ale ok na przyszłość będe się spokojniej odnosił :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zasilaczem, ja jestem Ciekaw co za idiota polecił Ci tą kartę, nie dość ze nieopłacalna to jeszcze jakieś 5 razy za mocna do twojego cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orator sorki.Pisałem późno i do tego po pracy,zrypany.Miałem prawo chyba strzelić błąd? ;-)

Znajomy ze sklepu komputerowego w którym pracuje.

Co do poboru mocy.

Ona pobiera niby max do 300W.

Przeszedłem z tej grafiki :

http://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/EAH6870_DC2DI2S1GD5/specifications/

 

na tą :

http://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/STRIXGTX980DC2OC4GD5/specifications/

 

Fakt,trochę więcej prądu niby pobiera.Ale stwierdził że wystarczy :-/

 

katystopej a dlaczego nie opłacalna ?

 

Co do wtyczek.Tak podpiełem,inaczej wogóle nie chciała ruszyć.Od razu komunikat wywalał o podłączeniu zasilania.Obie diody na grafie świecą na biało.A jak kombinowałem z zasilaniem to jedna była czerwona a druga zielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orator sorki.Pisałem późno i do tego po pracy,zrypany.Miałem prawo chyba strzelić błąd? ;-)

Znajomy ze sklepu komputerowego w którym pracuje.

Co do poboru mocy.

Ona pobiera niby max do 300W.

Przeszedłem z tej grafiki :

http://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/EAH6870_DC2DI2S1GD5/specifications/

 

na tą :

http://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/STRIXGTX980DC2OC4GD5/specifications/

 

Fakt,trochę więcej prądu niby pobiera.Ale stwierdził że wystarczy :-/

 

katystopej a dlaczego nie opłacalna ?

 

Co do wtyczek.Tak podpiełem,inaczej wogóle nie chciała ruszyć.Od razu komunikat wywalał o podłączeniu zasilania.Obie diody na grafie świecą na biało.A jak kombinowałem z zasilaniem to jedna była czerwona a druga zielona.

 

GTX 980 jest nieopłacalny z kilku powodów:

1) za prawie tysiąc złotych mniej można kupić 970, która niewiele ustępuje silniejszej wersji

2) do tego Phenoma taka karta? Siedziałem na PII x4 @ 4,0ghz i radku 7870 - momentami procek nie dawał rady przy tej karcie, a co dopiero przy wykręconej 980:) To tak,jakbyś kupił Bugatti Veyron i chciał jeździć nim po dziurawej polskiej drodze.

 

Jeśli masz taką możliwość, to zwróć kartę do sklepu (10 dni na to jest), sprzedaj to co masz i popytaj na forum speców od składania zestawów. Za to co otrzymasz ze sprzedaży starej platformy + kasa za 980 złożysz spokojnie niezłego kompa - takie jest moje zdanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z Twoim cpu nie jesteś w stanie wykorzystać potencjału tej karty. A ze swoim zasilaczem możesz za chwilę jej w ogóle nie mieć.

 

Jeśli zwrócisz kartę i sprzedaż graty to możesz mieć i5 2500k/mobo używki + ram + 970 + markowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zmienić procka i zasilacz.Początkowo miała być 970-tka.Ale

brak jej było w hurtowniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wy w tym sklepie tak doradza i to lepiej zmieńcie profesję na warzywniak.

 

Zmiana cpu nic Ci nie da, and jeszcze nie zrobiło cpu żeby ogarnął 980, oddaj ją jak Ci radzą i złóż kompa na używanym i5 2500k i 970, będziesz miał dużo lepszą wydajność niż teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy jakie AMD. Zestaw GTX970 + FX-8350 jeszcze od bidy dałby radę, tyle że jest mało opłacalny (taka sama wydajność jak z tańszym i energooszczędnym Core i3). Phenom to już niestety emeryt i do nowszych gier się po prostu nie nadaje... a w grach starszych dałby radę np. GTX480 za ułamek ceny 980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kartę w innym komputerze

Jak na innym będzie OK - postaraj się wymienić kartę na inną, ponieważ ta jest niekompatybilna z twoją konfiguracją.

Jeżeli na innym także będą problemy, oddaj ją w ramach gwarancji.

 

Co do ograniczenia GPU przez CPU - wszystko zależy od gier w jakie gra autor (+ jakie detale ustawi).

W skrócie : W jednych będzie ograniczana (np. zamiast średnio 140FPS, może być "tylko" 100FPS), a w innych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z Twoim cpu nie jesteś w stanie wykorzystać potencjału tej karty. A ze swoim zasilaczem możesz za chwilę jej w ogóle nie mieć.

 

Jeśli zwrócisz kartę i sprzedaż graty to możesz mieć i5 2500k/mobo używki + ram + 970 + markowy zasilacz.

 

 

Jeśli wy w tym sklepie tak doradza i to lepiej zmieńcie profesję na warzywniak.

 

Zmiana cpu nic Ci nie da, and jeszcze nie zrobiło cpu żeby ogarnął 980, oddaj ją jak Ci radzą i złuż kompa na używanym i5 2500k i 970, będziesz miał dużo lepszą wydajność niż teraz

 

 

Niezłe pomysły się tu tworzą :lol2: Autor kupił GPU za 2,5 k zeta a tu każą na używki się przesiąść :mad2: Jak możesz zwróć kartę i kup coś w tym stylu: http://www.morele.net/inventory/info/bkb5U6/. Sprzedaj Phenoma z płytą za 300-350 zł co starczy na płytę pod i5 na chipsecie B85 lub H97. Jak trochę dołożysz będzie Z97 z możliwością przesiadki w przyszłości na CPU do podkręcania. Pamięci na razie na pewno zmieniać nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wy w tym sklepie tak doradza i to lepiej zmieńcie profesję na warzywniak.

 

Zmiana cpu nic Ci nie da, and jeszcze nie zrobiło cpu żeby ogarnął 980, oddaj ją jak Ci radzą i złóż kompa na używanym i5 2500k i 970, będziesz miał dużo lepszą wydajność niż teraz.

 

 

 

katystopej ja w sklepie nie pracuję.Mam tam poprostu znajomych.

 

voodoo34 dzięki za listę.Jest tylko jedno czego bym nie chciał.Wolę grafiki od Asusa.;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to : a7ec9925fdd18877med.jpg

 

a822624d2205fcb7med.jpg

 

e71c6413fd4d72b6med.jpg

 

9b3182a3c4d53ca3med.jpg

 

815651993d7c447emed.jpg

 

ff15950be3d0110cmed.jpg

 

93d4d9b9a35e7761med.jpg

 

c07f5f9005ef6059med.jpg

 

64c9803ef2e62463med.jpg

 

d8cd1a5ea0e5cec0med.jpg

 

 

468cc1f98ff6ac69med.jpg

 

6ca7cbdf86e5030amed.jpg

 

Stara grafika :

 

08e602994f23c398med.jpg

 

Błędy jakie występują na nowej :

 

3275d27129318ab2med.jpg

 

b3c35e01018c2637med.jpg

 

c6e204a12e96f2aemed.jpg

 

Na tym etapie błędy znikają :

 

3bcd09fd5ba0d378med.jpg

 

Podłączona jest tak :

 

c4e59c6095755f93med.jpg

 

7d887f364e73e5f8med.jpg

 

aa9fe123d43151c1med.jpg

 

W menadżerze użądzeń pokazuje tak :

 

dd6b667abedf754fmed.jpg

 

Tylko zastanawia mnie jedno.Rozumiem że zasilacz za słaby,że procek do tej grafiki również słaby .Ale dlaczego jej nie wykrywa jak należy?Dlaczego są z nią takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może tak niestabilnie podawać napięcia, choć to wygląda, jakby rzeczywiście była walnięta karta, skoro wali takie arty podczas instalacji systemu.

Sprzedaj phenoma i płytę i kup jakąs i5/i7 na 1155/1150,a gtx zwróć najlepiej i kup GTX 970 lub R9 290 + min. Antec VS500W albo Chieftec GPA-500S8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180W per wydajność jaką dostajemy to BARDZO mało :cool:

/ciap/

 

Per wydajność to owszem, masz rację. Tyle, że ja słowem o wydajności nie pisałem.

Odnosiłem się do możliwości zasilacza. A przy zasilaczu posiadanym przez autora tematu, jego karta i jej 180 watów + jego cep i jego kolejne mnóstwo watów + reszta sprzętu, to już bardzo dużo. Że nie wspomnę o możliwych tętnieniach, które tym niebezpieczniejsze im bardziej zasiłka eksploatowana.

 

Po co więc ekscytować się i mi ubliżać, skoro nawet o tym samym nie pisaliśmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...