Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomasko

Czy silniki na ropę potrzebują wysokich obrotów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar w nie długim czasie kupić samochód z silnikiem deasl DACIA Logan MCV 1.5 dCi

Coś takiego 7 osobowy

http://auta.moto.pl/samochody/DACIA/88530/Logan+MCV+1.5+dCi+SL+Arctica/p

 

Słyszałem że teraz silniki na ropę potrzebują większych obrotów do poprawnej pracy.

 

Czy to prawda że nowoczesne diesle nie lubią "eco" jazdy, podzespoły typu: koło dwumasowe nie lubią wysokiego biegu i niskich obrotów, to samo tyczy się turbiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbinie to wszystko jedno,bo ona jak obroty będa za małe nie wytworzy ciśnienia doładowania i będziesz miał mocy tyle co w wolnossaku.

ale najszybsza droga do ukatrupienia dwumasu to właśnie wysoki bieg i niskie obroty, bo wtedy wibracje są największe.

 

swoja droga to gdzieś słyszałem, że ten silnik i tak po 100 tysiącach wita się z remontem, więc bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na silnikach dizla z turbo jeździ się na mniejszych obrotach jak na benzynowych wolnossących.

Średnio tysiąc obrotów mniej.

będziesz jeździł na tym silniku do 3 tys max.

Sam zobaczysz.

 

Ten silnik 1.5 ma 2 bardzo typowe awarie.

1 to łańcuch rozrządu trzeba go wymieniać szybciej jak zaleca producent.

Druga awaria to chyba panewki.Ale to musisz sprawdzić.

Jak się będziesz tego pilnował to silnik będzie trwały i niezawodny i pamiętnej że ropniaki i turbiny lubią dobry olej i szybkie zmiany.

Nie przeciąganie wymiany oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak panewki sie obracają i silnik do wymiany, znajomy miał - jechał na wakacje, przebieg 80tys nagle cos zaczęło stukać, silnik mu wymienili bo nic się z tym nie dało już zrobić. To był scenic II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co teraz brać ropniaka jak pod każdym względem jest gorszym wyborem niż benzyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co teraz brać ropniaka jak pod każdym względem jest gorszym wyborem niż benzyna ?

 

Nie pod każdym. Lub inaczej, nie każdy diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej, kupujesz nową fure i jak właściwie nią będziesz jeździł to te 100k km zrobisz. Potem sprzedawaj w cholerę...

 

Edit: jak używany to zapomnij o dieslu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 1.5dCi nie trzeba się przejmować ani turbiną ani kołem zamachowym. Niestety te silniki są strasznie nietrwałe, panewki lecą jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej, kupujesz nową fure i jak właściwie nią będziesz jeździł to te 100k km zrobisz. Potem sprzedawaj w cholerę...

 

Edit: jak używany to zapomnij o dieslu...

 

100k to bardzo optymistycznie, u znajomego po 800km w tiguanie pompa i wtryski poszły do wymiany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pod każdym. Lub inaczej, nie każdy diesel.

Każdy domowy benzyna, każdy firmowy diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy domowy benzyna, każdy firmowy diesel.

 

Zależy kto ile jeździ i w jakich warunkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochó chcem kupić 3-5 letni.

 

Czyli lepiej przed 100k wymienić w tym silniku te typowe awarie.

1 to łańcuch rozrządu trzeba go wymieniać szybciej jak zaleca producent.

Druga awaria to panewki.

 

Będę jeździł około 5-10k na rok.

 

Każdy domowy benzyna, każdy firmowy diesel.

 

Edit: jak używany to zapomnij o dieslu...

 

To w moim wypadku lepiej benzyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myślałem że deasel jest bardziej wytrzymalszy ...że nim można zrobić 300k i więcej bez większych awarii.

 

To w moim wypadku lepiej benzyna ?

 

To benzyniaki są bardziej wytrzymalsze na jazde domową ... dzieci szkoła,zakupy itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10k rocznie to mały przebieg, do tego jazda miejska - tu diesel odpada w przedbiegach. Nawet LPG nie ma specjalnego sensu, instalacja zwróci się po dobrych kilku latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieci szkoła zakupy to za mało dla diesla. Musisz robić kilometry, aby wyższe koszty serwisu zniwelować oszczędnościami na paliwie. Stare wolnossące diesle były trwałe, ale współczesne i nowoczesne mają zbyt drogi i mało wytrzymały "osprzęt".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę te auto bo małe i na 7 osób.

 

Nie chcę samochodu który rzuca się w oczy... dla tego Dacia logan 7 osobowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę te auto bo małe i na 7 osób.

 

Nie chcę samochodu który rzuca się w oczy... dla tego Dacia logan 7 osobowa.

Twoje pieniądze ty bedziesz tym jeździł ,ale osobiście za darmo bym nie chciał "daczji"...jest wiele innych aut rodzinnych lepszej jakości.

 

A swoją drogą jak nie robisz masy km i długich tras to tym bardziej chybiony typ/zakup .

 

 

Jazda po mieście to tylko benzyna 1.6-1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xava2011

To szukaj benzynki 1.6

 

1,6 z turbo i wtrysk czy zwykły silnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO jakiej kwoty(kasa sam zakup bez ubezpieczeń i 1 serwisów) szukasz auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Dacia nie jest złym pomysłem jak już się do niej przymierzałeś i nią jechałeś. Bierzesz benzyne 1.6 i nawet jak coś się popsuje to nie ma tragedii z kosztami naprawy. Mam rodzinę we Francji i oni uważają Dacie za taki prosty model Peugeota, że tam nie ma się co psuć bo mało elektroniki itp. Z innych 7 osobowych samochodów naprawdę ciężko coś znaleźć w tych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO jakiej kwoty(kasa sam zakup bez ubezpieczeń i 1 serwisów) szukasz auta ?

 

Mogę dać 20.000 ale jak będzie warto to i do 30.000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 7 osób to raczej umowna pojemność ;) poza tym jakość materiałów w tym aucie to kosmos.

 

Szukaj wolnossącej benzyny.

 

Ta Dacia nie jest złym pomysłem jak już się do niej przymierzałeś i nią jechałeś. Bierzesz benzyne 1.6 i nawet jak coś się popsuje to nie ma tragedii z kosztami naprawy. Mam rodzinę we Francji i oni uważają Dacie za taki prosty model Peugeota, że tam nie ma się co psuć bo mało elektroniki itp. Z innych 7 osobowych samochodów naprawdę ciężko coś znaleźć w tych pieniądzach.

 

Niemcy też były zachwycone dacia, do czasu aż auta osiągnęły wiek kilku lat i okazało się że są zużyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 osób w takim aucie to chyba chory pomysł, jak nastolatek znajomy miał zafirę A i z tyłu z kuzynem podróżować mieliśmy ciężko, , autorze jak masz zamiar kogoś tam przewozić, to wpierw sam sprawdź czy będzie miał tam wygodnie, ogólnie do podróżowania wygodnie w 7 osób tak aby to miało ręce i nogi mogę polecić dopiero Forda Galaxy, VW Sharana i Seata Alhambra, z bagażnikiem dachowym, można nawet ryzykować dalekie podróże wakacyjne w 7 osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Dacia nie jest złym pomysłem jak już się do niej przymierzałeś i nią jechałeś. Bierzesz benzyne 1.6 i nawet jak coś się popsuje to nie ma tragedii z kosztami naprawy. Mam rodzinę we Francji i oni uważają Dacie za taki prosty model Peugeota, że tam nie ma się co psuć bo mało elektroniki itp. Z innych 7 osobowych samochodów naprawdę ciężko coś znaleźć w tych pieniądzach.

Czemu mnie ich opinia nie dziwi :E Tak, bo ich rodzime auta to jeżdżące wehikuły wprost z NASA...w których elektronika leci na potęgę :E Swoją drogą, skoro to ma tak wytrzymały silnik to warto w ogóle brać pod uwagę to auto? Przebieg 80k?

 

Tak panewki sie obracają i silnik do wymiany, znajomy miał - jechał na wakacje, przebieg 80tys nagle cos zaczęło stukać, silnik mu wymienili bo nic się z tym nie dało już zrobić. To był scenic II

Ot, dzisiejsza produkcja aut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...