Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

The Overseer

winload.exe - problem z cyfrowym podpisem pliku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bez zbędnych wstępów przechodzę od razu do problemu.

Chciałem zainstalować na laptopie rodziców Windows 7, gdyż preinstalowana OEMowa vista strasznie muliła. Instalacja przebiegła w porządku, problem zaczął się gdy system próbował się po raz pierwszy załadować. Po napisie "zapraszamy" i "konfiguracji pulpitu" nagle pojawiło się "zamykanie" i "wylogowywanie". Komputer zrestartował się i wywalił błąd:

 

windows/system32/winload.exe, nie można zweryfikować cyfrowego podpisu pliku. Kod błędu 0x00000428

 

Dodam, że po wciśnięciu entera loader pokazuje dwie kopie visty (?), a wybranie którejkolwiek kończy się powrotem do tego błędu.

 

Nie miałem wiele styczności z laptopami i tu moje pytanie: czy może być tak, że to partycja serwisowa SERVICE003 ma przykładowo wyższy priorytet boota i błąd pokazuje się przez to, że nie zgadza się wersja loadera? Wolałbym się upewnić zanim ją usunę żeby się przekonać.

 

Dodam tylko, że próbowałem przeklejać winload.exe z innego komputera z tym samym systemem ( Windows 7 x86), ale nic to nie dało. Tak samo drugi i trzeci z kolei format. Kopia systemu na pewno jest sprawna, gdyż niedawno instalowałem ją u siebie.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...