Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

japan

Rozłączanie wifi przy podłączeniu laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z ruterem Tp-linka. Dotąd bez problemu mi to wifi chodziło, przy podłączonym komputerze i paru urządzeniach mobilnych (komórki, tablet).

Ostatnio nabyłem laptopa i gdy podłączam się nim do wifi, po kilkunastu minutach zrywa połączenie (odziwo całkiem, nie tylko na laptopie) i muszę resetować ruter, aby ponownie się ono pojawiło.

 

Ktoś się spotkał z czymś takim i wie o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Model routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy komputer był wyłączony, problem nadal występował gdy podłączałem się lapkiem do wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Gdy komputer był wyłączony, problem nadal występował gdy podłączałem się lapkiem do wifi.

Trudno zrozumieć twoją wypowiedź.

 

W pierwszej kolejności zrób aktualizację routera i skonfiguruj w taki sposób - Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem virtual boxa (po jego instalacji i ingerencji w karte sieciową miałem często jakieś problemy z Wifi w laptopie), zresetowałem też ustawienia rutera i póki co zdaje się być ok.

 

Mam takie pytanie jeszcze, zresetowałem ruter i wszystko działa jak trzeba, urządzenia znajdują WiFi i da się z nim połączyć (nowa nazwa połączenia oraz hasło), jednak komputer podłączony kablem do rutera nadal działa jakby na tym poprzednim połączeniu (stara nazwa połączenia sprzed momentu zresetowania ustawień). Czemu tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, skonfigurowałem ruter tak jak w tym linku, wybrałem kanał najmniej 'obciążony', jednak nic to nie dało tak samo aktualizacja sterowników.

 

Czyszczenie dnsów również nie pomogło, sprawdziłem czy sterownik karty sieciowej na lapku jest aktualny. Już nie mam pomysłu co jeszcze można zrobić, trochę googlowałem i to podobno może być jakiś problem z windowsem 8.1

 

Proszę o jakieś rady, ewentualnie o model rutera, który obecnie warto kupić. Bo tylko z tym tp-linkiem mam ten problem, nigdzie indziej się nie spotkałem ze zrywaniem wifi spowodowanym obecnością mojego laptopa na łączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wszystkie moje kupione TPlinki w standardzie N mają jakieś dziwne jazdy (zrywanie, zawieszanie) dlatego jesli mam możliwość kupuje sprzęt innej firmy.

 

Proponuje Ci sprawdzić, jak router będzie się zachowywać w standardzie "G" (lub b+G), może dopadło Ci to, co mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione '11 bgn mixed' i dzieje się to co się dzieje, spróbuje jeszcze przełączyć na samo G/bG tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na to G i przez godzinę było ok (niespotykany wynik) ale przed chwilą znowu zerwało.

 

Które rutery są warte uwagi obecnie? Proszę o jakąś propozycje (tym razem coś innego niż TP-link może)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...