Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AlwaysSecond

Jaki Socket w moim i3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić cpu na i5, może i7 ale nie wiem jaki mam socket na cpu.

Mój komputer to Acer M3985 i3 3.3ghz intel 3220. Jaka płyta główna - nie mam pojęcia...

Może ktoś miał styczność z takim kompem i potrafi pomóc?

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket to LGA 1155

 

Dziękuję.

 

Czemu chcesz wymienić na i5/i7?

 

Jeszcze nie w tej chwili, ale niedługo chyba będzie trzeba. Mam zamiar opchnąc PS4 i przejść z graniem na PC; taki mam plan na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w tym komputerze jakąś kartą graficzną? Bo na amazonie ten komputer jest z jakimś śmiesznym geforcem gt605 sprzedawany a na tak słabej karcie to nawet jak tam i7 włożysz to nie pograsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to wejdą tam i5 3450/3470 oraz i7 3770, teoretyzuję bo ten model dostępny jest również właśnie z tymi prockami, ale lepiej napisz do Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janke5. Zastanawiam się też nad pamięciami, nie wiem czy jak zmienię procesor to będą mi działały jak wcześniej kupię pod i3.

W planach jest też odłożenie upgradu PC i kupienie lapka Lenovo Z50, co bym mógł sobie pograć w Diablo jak młody okupuje komputer ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kupić i5 3470 czy i7 3770 (zasilacz mam 300W)?

Nie wiem czy wydawać 75 funtów czy 150? Warto dokładać 2x tyle?

Karta GTX 750Ti 2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dorzuciałbym aż tyle do i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko 75funtów/432zł za i5 3470 to spoko cena, ale i7 3770 za dwa razy tyle juz nie... bo dwukrotnie większej wydajności w grach to on nie zaoferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

To już wiem co robić.

A np: Call of Duty 3 będzie działać z lepszą grafiką, czy ta wydajność nie odbije się na grafice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 3220 + gtx 750ti to imho całkiem fajne połączenie, pierwsze potestuj jak śmigają gry, a jak na serio proc nie będzie dawał rady to wtedy wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam komputera codziennie i często na nim gram (w miarę) i większość gier działa nawet dobrze. Niestety ostatni CoD pozostawia wiele do życzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni cod to fuszerka, dobrze to on nie działa na zestawach dużo mocniejszych, a do 750ti to lepszego procesora niż ten i3 co teraz jest nie trzeba - wydajności w grach za bardzo nie przybędzie nawet z i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...