Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HardBlues

mój procesor to i5-3570. Chłodzenie procesora do 200zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrego chłodzenia procesora do 200zł. Moja obudowa to SilentumPC M23. Wydaję mi się, że jestem dość ograniczony z wyborem, maksymalna wysokość chłodzenia to 157mm. Patrzyłem na "Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A" i wydaje mi się dobrym wyborem, ale wolę zapytać się kogoś kto jest bardziej obeznany. Nie wiem czy jest to potrzebne, ale mój procesor to i5-3570. Dziękuję za wszelką pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu pakować takiego kloca jakim jest Macho na ten proc, nawet po OC gdzie podkręcić go faktycznie troszkę można przy całkowicie akceptowalnych napieciach (jak mniemam rozmawiamy o wersji CPU bez "K"?). Wybrałbym coś pokroju SPC Fera 2 albo dwuwieżową konstrukcję w postaci Fortisa tego samego producenta ;) Jeśli nie planujesz jakichś większych modernizacji w stylu zmiany CPU i bardzo mocnego OC to moim zdaniem szkoda kasy na takie chłodziwo a 80 czy tam 100 zł dostaje w kieszeni na np. dodatkowe wentylatory do chłodzenia/obudowy albo na cokolwiek innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak procek jest bez "K". A jeśli chodzi o zasłanianie wejść na RAM? Moja płyta główna to MSI Z77A-G45, czy będzie jakiś problem na przykład przy zakupie Fortis'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz te pamiątki? Problemu nie powinno być bo to względnie wysokie chłodzenia, chociaż w przypadku pamięci np. z wysokim radiatorem może być różnie, dlatego lepiej zapytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli low profile, z tego co wyczytałem pamięci bez radiatorów bądź z radiatorami o niskim profilu, mieszczą się bez problemu pod SPC Fortis 2. Gdzieś wygrzebałem, że np. G-skille Ripjaws mieszczą się na styk a one są znacznie wyższe od posiadanych przez Ciebie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...