Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

c0r

Problem z modemem Funbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprawa wygląda następująco. Mam nowy modem funbox od orange. Poprzedni modem (taki biały livebox) działał okej. No i tak. Gdy uruchamiam komputer (modem jest podłączony kablem do komputera) to często się po prostu nie łączy z internetem. Albo cały czas wyszukuje sieć (na końcu wywala że niezidentyfikowane), gdy próbuję naprawić tym programem wbudowanym w windowsa, to wyskakuje, że jest zła konfiguracja protokołu IP czy coś takiego. Jak nie działą to resetuję modem, i gdy wszystko miga na zielono, to uruchamiam kompa i wtedy się łączy, ale też nie zawsze - czasem potrzeba paru resetów kompa czy modemu.

 

Jeśli chodzi o Wifi, czy TV, które mam z orange właśnie, i za które ten modem odpowiada, to wszystko działa. Mam drugi komputer, jeszcze słabszy niż ten, i łączy się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router, nie modem.

Czy próbowałeś aktualizować sterowniki do karty sieciowej? Ewentualnie ją odinstalować i zainstalować jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, router, faktycznie.

 

Robiłem to, sterowniki najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Przewód (patchcord) oryginalny czy robiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co Orange Funboxa nazywa modemem :D

 

Nie na wszystkich portach ethernet dziala komputer, niektore nasztywno sa przypisane pod dekodery Orange do telewizji, sprawdz w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem coś na stronie 192.168.1.1, i wpisałem w cmd komende na czyszczenie SSID czy coś takiego (pamiętam tylko że było w tej komendzie 'sock' - pamięta ktoś?). Mam nadzieję że pomoże, jak nie, to poprzekładam kabel do innych portów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange jeszcze do niedawna Neostradę nazywała "niezawodną". Komentarz jest zbędny. Dopiero po wyroku sądu zmieniła zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Dlatego zawsze uczulam potencjalnych klientów (nie tylko Orange) że więcej niż połowa oferty to tylko marketingowy bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, znowu nie zadziałało, zresetowałem router i kompa i działa. Nie wiem już co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego ty oczekujesz od chinszczyzny typwej najtanszej od operatora w dodatku z nie dopracowanym firmwarem pod operatora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na drugim komputerze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funbox pod pache i do wymiany w salonie. Wszystko wskazuje, ze cos dolega temu pseudo routerowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz jak się nie połączy to wystarczy że wyjmę kabel ethernet z routera, i podłączę go z powrotem to się łączy po chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funboxa ci Orange wypozycza idz wymien bo wszystkow skazuje, ze to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...