Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adri02

g3258 vs i5 750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zrobić upgrade jak najniższym kosztem, ponieważ za rok prawdopodobnie będę kupował nowy pc. Obecnie w pc siedzi g3220 + hd 7770 które jest według mnie całkiem niezłym połączeniem, ale nie w każdym przypadku. W większości nowych gier cpu podczas gry jest wykorzystywany w 100% kiedy grafika często tylko w 50-60. W takim przypadku chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupno nowego procesora. Nie chcę jednak dokładać do tego pc zbyt dużo pieniędzy bo jak już wspomniałem na początku +/- za rok będę składał sobie nowy pc. Przeszukując internet doszedłem do wniosku, że najbardziej opłacalnym będzie zmiana na pentiuma g3258 który jednak ma tylko 2 rdzenie które obecnie mi często doskwierają. Druga opcja to cofnięcie się do 1156 i kupno i5 750 które wydaje mi się lepszym rozwiązaniem gdyż mamy tu już prawdziwe 4 rdzenie które po podkręceniu do ok. 4 GHz równają się z i5 sandy bridge bez oc, a do hd 7770 to myślę że dobra opcja. Kwestię poboru prądu pomijam. Co o tym sądzicie? Ma ktoś może jakiś lepszy pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma sensu się cofać. Wyższy proces technologiczny, większe temperatury pracy, wyższe ryzyko uszkodzenia po podkręceniu. Masz świeży sprzęt z dużymi możliwościami rozwoju, nawet podkręcony G3258 da dobrego kopa, a w przyszłości możesz go z łatwością sprzedać i przejść na i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma sensu się cofać. Wyższy proces technologiczny, większe temperatury pracy, wyższe ryzyko uszkodzenia po podkręceniu. Masz świeży sprzęt z dużymi możliwościami rozwoju, nawet podkręcony G3258 da dobrego kopa, a w przyszłości możesz go z łatwością sprzedać i przejść na i5

W przyszłości ten procesor będzie wart bardzo mało, więc nie ma co myśleć o zawrotnym zwrocie pieniędzy z jego sprzedaży.Jakie masz fundusze na modernizacje.Zgadasz się na sprzedaż starych części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcesz wywalić pieniądze w błoto bo za rok będziesz coś składał? A to jakaś rewolucja się szykuje w świecie komputerów?

 

Kup i5 do tej płyty co masz a za rok dokupisz tylko grafe. Zabawa z używanymi płytami 1156 skończy się tak że kupisz wadliwą albo padnie i zostaniesz z niczym, a jak to wszystko policzysz to dojdziesz to tego ze taniej było od razu kupić raz a dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kasę na i5 to nie zakładałbym raczej takich tematów. Skoro mówicie, że cofanie się nie ma większego sensu to pozostaje mi poszukać jakiejś okazji na g3258. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Czy ASRock H81M-DGS po aktualizacji biosu pozwoli mi na podkręcenie tego procesora, bo wiem że wersja HDS to umożliwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy mu gadacie... widzieliście jak nowe gry (Gta V) działają na 2 jajkach? No właśnie, nie działają. i5 750 to spoko procek, moim zdaniem nadal warty uwagi, za cene +- 200zł masz procka, kręcącego się do +- 4ghz i o niezłej wydajności na rdzeniach, nie wiem czy FX'y od amd dobiły już do poziomu i5 750. Procek jak najbardziej wart uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory jadę na swoim i5 750 nawet bez OC i w nowych grach daję radę. Co prawda nie gram w Full HD bo mam monitor 1440x900 ale w takim GTA V działa mi wszystko na wysokich , Battlefield 4 Multiplayer też, to samo inne nowe gry. Jedynie co u mnie nie działa to przeklęty AC: Unity :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 750 jest dobre jak się już go ma, on musi kupić jeszcze płyte czyli w sumie 400zł wyda.

Za 400zł może poszukać jakiegoś i3 do tej płyty co ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...