Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Macrovision

gtx 970 Strasznie gubi fpsy

Rekomendowane odpowiedzi

Włożyłem przed wczoraj nowego gtx'a 970.Problem jest w grze leauge of legends.Strasznie gubi fpsy i ogolnie działa niepoprawnie moim zdaniem.Swieży system, sterowniki najnowsze, temperatury 50-58 stopni.Wydaje mi sie, ze problem leze w ustawieniach w panelu nividi, tylko nie wiem konkretnie co tam poustawiac.Moze aktualizacja biosu.Martwi mnie, bo to niemozliwe, zeby taka karta nie ciagneła lola na ultra wszystko.Ludzie maja 3 razy slabsze grafiki i ciurają w lola na ultra i bez straty fpsa.Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock H81M S1150

i5 4460

8gb ddr3 1333mhz

hdd 500gb

Chiftec GPA-400s8 400W

wczesniej mialem r7 250 i nie bylo taki spadków fpsów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien zasilke na 550 i w gore. Nawet jak nie pomoze to warto bo to jest za malo.

 

Co jest za mało :question: Ten zestaw ciągnie góra 250W a szef ma 336 na linii 12 V. Kolego nie umiesz podłączyć swojego własnego zasilacza a próbujesz innym doradzać.

 

Macrovision jak się karta zachowuje w innych grach bądź benchmarkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem przed wczoraj nowego gtx'a 970.Problem jest w grze leauge of legends.Strasznie gubi fpsy i ogolnie działa niepoprawnie moim zdaniem.

Sprecyzuj także co masz na myśli mówiąc że gubi fpsy. Masz spadki fps czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy 400W ale Nvidia zaleca 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem przed wczoraj nowego gtx'a 970.Problem jest w grze leauge of legends.Strasznie gubi fpsy i ogolnie działa niepoprawnie moim zdaniem.Swieży system, sterowniki najnowsze, temperatury 50-58 stopni.Wydaje mi sie, ze problem leze w ustawieniach w panelu nividi, tylko nie wiem konkretnie co tam poustawiac.Moze aktualizacja biosu.Martwi mnie, bo to niemozliwe, zeby taka karta nie ciagneła lola na ultra wszystko.Ludzie maja 3 razy slabsze grafiki i ciurają w lola na ultra i bez straty fpsa.Co radzicie?

może plik wymiany, ustaw na sztywno 12GB (na lola za dużo, ale do innych się przydaje) i sprawdź znowu.

 

lol nie korzysta z takiego GPU, btw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ten plik wymiany ustawic?

Ustawiłeś wysoką wydajność w zarządzaniu energią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś wysoką wydajność w zarządzaniu energią?

Taaa nic nie dalo, to samo.Było "adaptacyjny", a teraz jest "preferuj maksymalną wydajność".Nie mam siły już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

sprawdz dysk programem crystal disk info , moze sie konczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobię sprawę, że twój zasilacz jest na styk do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobię sprawę, że twój zasilacz jest na styk do tego zestawu?

Tak zdaje sobie z tego sprawe, mam zamiar wymienic w niedalekiej przyszlosci.Na razie nic sie nie dzieje, nie resetuje sie, nie wylacza, temperatury wszystkich podzespołów w normie.W crystaldiskinfo dysk ma status "dobry" i 37 stopni.Ma ktos jeszcze inne pomysły? moze sprecyzuje te "gubiące się fpsy" : chodzi o to, ze jak w gram w lola i duzo sie nie dzieje fpsy są stałe, ale gdy dochodzi do walki 5 na 5, tak spadają fpsy, ze nie jest to grywalne.W diablo 3 np fpsy są stale, ale ekran tak faluje dziwnie nie wiem jak to opisac nawet.

 

 

ps.mi sie wydaje, ze gdzies w panelu sterowania nividi, lub gdzies indziej mam jakas opcje zle ustawioną i gdy ją przestawie wszystko bedzie płynnie działać, bo nie wydaje mi sie, zeby taki zestaw nie dawał rady takiej grze jak lol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nagraj film jak to wygląda, bo np. w Heroes of the Storm nic takiego nie występuje, innych gier podobnych do LoLa nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zasilacz. jakby był za słaby to by resetował kompa w stresie. Odpal msi afterburner z ustawionym: gpu usage, cpu usage, fps i odpal z tym grę. Najlepiej to nagraj i pokaż - najłatwiej shadow play nagraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zadnym ekspertem, ani znawca, chciałbym tylko powiedziec, ze mialem tez problem z GTX 970, fpsy nie byly takie jak trzeba, ok. 120 w CS:GO (spadalo do 100 czasem nawet i bylo czuc ze gra mocno laguje czasami) wynik w 3dmark: http://www.3dmark.com/fs/4689041 . Okazalo sie, ze po przelozeniu grafiki do drugiego slota lagowanie ustalo, a fpsy wzrosly prawie dwukrotnie i nie bylo zadnych lagow. wynik po zmianie slota: http://www.3dmark.com/fs/4689692

Tak jak mowie, nie znam sie na komputerach ale moze warto sprawdzic czy masz w lepszym slocie na plycie glownej napewno wsadzona karte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć synchronizację pionową V-sync. Może tu jest jakiś zgrzyt bo GTX 970 generuje pewnikiem 400-500 fps w tej grze i trzeba go ograniczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...