Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartekk955

Radeon HD7950 problem z biosem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem a mianowicie chciałem wgrać nowszy BIOS do karty i podczas wgrywania wyskoczył błąd, myślałem że się po prostu nie wygrał, lecz po ponownym uruchomieniu komputera karta nie wyświetla obrazu. Mam zrobiony backup starego biosu, lecz nie wiem jak mam go teraz wgrac, macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie jest ten przełącznik?

 

To znaczy wiem gdzie on jest obok złącza crossfire ale nie rozumiem jak to przełączyć ? Nie ma tam żadnej zworki

czy czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten model nie posiada zworki i zapasowego biosa. Znam jeszcze jeden sposób ale wymaga on posiadania zintegrowanej karty graficznej lub dodatkowej karty na pci/pci-e (o ile jest drugi wolny slot na płycie). http://www.overclock.net/t/593427/how-to-unbrick-your-bricked-graphics-card-fix-a-failed-bios-flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny slot jest, kartę też może pożycze jutro, tylko nie wiem czy to ogarnęła, spróbuje jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ta karta jest do uratowania.

Wystarczy najtańsza karta na pci, do której podłączysz monitor. Tworzysz bootowalnego pendriva z dobrym biosem i atiflash na pokładzie.

Włączasz kompa, zabootujesz go z pena, wpiszesz odpowiednie komendy, zrobisz flash biosu i karta będzie hulała.

Też tak kiedyś ratowałem kartę i od tego czasu mam starego matroxa na pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam kartę, zrobiłem wszystko do momentu uruchomienia dosa, ale gdy chcę wprowadzić jakąś komendę do atiflash wyskakują jakiś błąd

Page Fault cr2=00401800 at epi=419;

 

@edit

 

Więc udało Mi się rozwiązać ten problem, jeśli ktoś miałby taki to wystarczy nie kopiować żadnych innych plików z folderu win98boot tylko zostawić te co stworzy program HP USB disc.

 

Karta już żyje dzięki za pomoc, z ciekawostek moja karta posiada dwa wyjścia na monitor dsub(czy coś takiego) u Mnie jedno jest czerwone, drugie szare,wczesniej obraz był z czerwonego, teraz jest z szarego, ale nie wiem od czego ta zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej całej operacji pojawił się kolejny problem, mianowicie w grach, przykładowo w gta 5, przez pierwsze 5 minut gra się ładnie w 60fps'a, natomiast później nagle ilość klatek na sekunde spada do 23-25 i tak się trzyma. Wcześniej miałem non stop 60fps z lekkimi dropami, teraz nie da się grać ;/ Temperatura wcześniej była wysoka, do 84'c, teraz max 80'c, wydaje się tak jakby grafa straciła wydajność.

Pełna specyfikacja:

Płyta: Asrock 990fx extreme 3

Cpu: Fx8320 OC 4.3GHz

Grafa: XFX R7950

Zasilacz: Deus M1 650w

Ram; 1x4Gb Corsair Vegeance 1600Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz w tle program do monitorowania parametrów karty, np. msi afterburner lub gpu-z i zobacz czy karta nie zbija taktowania, przez co spada ilość klatek.

Rozumiem, że bios wgrałeś ten, który był oryginalny na karcie, zrobiłeś jego beckup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj w ccc lub jakimś programie (trixx msi afterburner) power limit na 20%, na 99% karta ma throttling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc oczywiście wgrałem bios z backupu, taktowania w grze są prawidłowe na Gpu core 900Mhz na Gpu memory 1350Mhz. Być może szukając tego przełącznika od biosu zdjąłem chłodzenie i ten cały termopad mógł się zawinąć czy coś i teraz coś się przegrzewa. jutro do tego zajrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslij bios na jakis hosting jeśli mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...