Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

geohound

r9 280x czy 290 do grania w 1680x1050?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam "pilną" sprawę - od dłuższego czasu po głowie chodzi mi wymiana grafiki (obecna HD7850 1gb jako tako daje radę nawet w GTA V na wysokich, ale się mocno poci) pod zamówionego już Wiedzmina 3 i przyszłe tytuły, ale mam pewien dylemat:

 

Czy przy konfiguracji:

- i5 3350-p

- 8Gb ramu Crucial Ballistix

- zasilacz, nie pamiętam teraz firmy, 650W, stabilizowany

- win 7 HP

- monitor 22" z natywną 1680x1050 (można wymusić fHD, ale nie wygląda to ładnie)

 

warto pchać 200zł więcej w r9 290 (nie planuję innego monitora i grania w fHD), czy zostać przy 280x pomimo słabszych osiągów na każdym polu? Robiłem mały "risercz" i wiem, że do 1300zł z nowych kart nie dostanę niczego mocniejszego niż r9 290, ale nie wiem, czy 280x też nie wystarczy na jakieś 2 lata w przód, a to jednak "tylko" 1080-1100zł zamiast 1300.

 

Domyślam się, że Wiedzmin 3 mi się na 280x nie rozhula na 100% możliwości, ale w sumie nie potrzebuję widzieć każdego włosia sierści dzika, stykną mi wysokie tekstury, antyaliasing i naturalne cienie. Nie wiem też jakie wymogi będą miały gry w ciągu 2 lat, ale najbliższe pół roku oprócz Batmana nie ma żadnych ciekawych premier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 290 jest lepszy i na pewno warto go kupić ale 1300zł za tą kartę to trochę dużo bo to już prawie GTX970 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to "prawie" to kolejne 150-200zł w najtańszym przypadku (1529zł widze na googlach).

 

Te grafy (i dolar) stoją tak twardo, że szok. 2 miechy czekałem, aż r9 290 poleci z 1399 na 1289.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli to 1300zł byłobo faktycznie limitem nie do przeskoczenia? W lipcu mieszkanie, w sierpniu ślub :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież do takiej rozdzielczości gtx 960 starczy spokojnie

kup taka kartę http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-hdmi-dvi-i-3xdp-gtx-960-gaming-2g-706592/

jest BARDZO cicha, w IDLE nawet się wentylatory nie kręcą, pobiera mało prądu, nie grzeje się, fajnie wygląda (białe podświetlenie), dostajesz za darmo mysz gamingową MSI po zarejestrowaniu zakupu na stronie MSI i wiedźmina 3 w gratisie, a do 1680x1050 starczy spokojnie, resztę kasy możesz spożytkować na inny dowolny cel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też gram w rozdzielczość 1680x1050. Zapewniam, że gtx 970 się nie nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się czy kupić R9 280X, czy R9 290, to warto kupić tą drugą kartę. Nawet jeśli teraz nie wykorzystasz jej w 100%, to za rok, lub dwa, będziesz mógł jeszcze na tej karcie komfortowo pograć. Zastanów się czy lepiej przez 6 lat kupić 3 karty za 1100 zł, czy dwie za 1300 zł? Z drugiej strony, jeśli w sierpniu ślub, mieszkanie, itd..., to lepiej kup sobie obecnie lepszą kartę, bo potem może już nie być tak łatwo ;). A R9 290 można kupić już za 1279 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w sierpniu ślub, mieszkanie, itd..., to lepiej kup sobie obecnie lepszą kartę, bo potem może już nie być tak łatwo ;)

 

To jest argument, który mi towarzyszy od początku:D

 

Co do tej 960 - nie ogarniam czemu taka, skądinąd mocna, karta ma tylko 128 szynę. To ja obecnie mam 256, a 280x i 290 mają odpowiednio 368 i 512. Wydaje mi się, że przepustowość też może tu być istotna, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej 960 - nie ogarniam czemu taka, skądinąd mocna, karta ma tylko 128 szynę. To ja obecnie mam 256, a 280x i 290 mają odpowiednio 368 i 512. Wydaje mi się, że przepustowość też może tu być istotna, nie?

Pewnie, że ma znaczenie. Przecież te 2 karty dzieli przepaść: 30-40% wydajności na korzyść gtx970.

A gdzie tam, różnica jest jeszcze większa:

http://pclab.pl/art61530-29.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest argument, który mi towarzyszy od początku:D

 

Co do tej 960 - nie ogarniam czemu taka, skądinąd mocna, karta ma tylko 128 szynę. To ja obecnie mam 256, a 280x i 290 mają odpowiednio 368 i 512. Wydaje mi się, że przepustowość też może tu być istotna, nie?

Czy ja wiem czy mocna karta R9 280X jest mocniejsza, a co dopiero 290. Ludzie reklamowali GTX960 2GB, teraz reklamują wersję 4GB coś modne musi być. Jakby, gdyby AMD nie odwalało ze sterownikami to nie było by o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest argument, który mi towarzyszy od początku:D

 

Co do tej 960 - nie ogarniam czemu taka, skądinąd mocna, karta ma tylko 128 szynę. To ja obecnie mam 256, a 280x i 290 mają odpowiednio 368 i 512. Wydaje mi się, że przepustowość też może tu być istotna, nie?

 

 

Szersza szyna ok,ale zawsze należy porównywać karty w obrębie tej samej serii.Co z tego że R9 290 ma szerszą szynę jak nie przekłada się to na wyższą wydajność.Równie dobrze można by się cofnąć w przeszłość i porównać w tym przypadku HD 2900XT do 8880GT.W tamtym okresie model 8800 też miał węższą szynę 256bit,a Radeon 512bit.Różnica była taka że ta pierwsza pobierała znaczenie więcej prądu i niekoniecznie była wydajniejsza od GeForce 8800GT

 

http://pclab.pl/art29453-7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem sobie tą 290 OC DirectCU II z Asusa. Już mnie portfel boli, ale jak ma mi styknąć zaś na 2 lata, to interes nie jest najgorszy. I tak w następnej kolejności do wymiany poleci mobo, bo taki paździerz wziąłem składając kompa, że aż strach.

 

GTX 970 to niestety za dużo dla mnie, a nie jestem aż takim hardkorowcem/entuzjastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo A) ma mocne chłodzenie i miedziane odprowadzanie B) Sapphire jest za długa C) to kolejne 60zł + wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire jest jedną z najlepszych, a Asusy wracają z RMA nienaprawione. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić GTX 970 i opchnąć kod na Wiedźmina za ~ 70 zł.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-970-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-zt-90101-10p-665620/

 

Wyszłoby więc za kartę 1360 zł (po sprzedaniu kodu), a miałbyś dużo oszczędniejszą i zwyczajnie wydajniejszą grafikę. Do tego raczej nie ma co ukrywać, że Wiedźmin pewnie lepiej będzie śmigał na GeForce.

 

Wg. mnie kupno R9 290 to na dzień dzisiejszy bardzo słaby biznes, chyba że karta kosztowałaby ~ 1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę długo w instrumentach i wiem, że tak tam jak i tu można co 50-100zł dostać coś o poziom lepszego, ale jednak zatrzymam się na pewnym stopniu, którego nie chcę przekroczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 290 jest lepszy i na pewno warto go kupić ale 1300zł za tą kartę to trochę dużo bo to już prawie GTX970 ;)

Chłopie co ty bierzesz? R9 290 można kupować, ale za 1000zł. Zakup radeona za 1300zł przy referencie gtx970 kosztującym niecale 1400zł to czysta głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić link do sklepu w którym jest 290 po 1000 i 970 po "niecałe 1400"? Bo chyba mnie moja przeglądarka oszukuje z wyświetlaniem cen, pokazując 1530zł najniżej za 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział ze ta karta co podal dirian "kosztuje" ~1350zl i chłodzenie nie jest referencyjne.

 

Żeby to miało jakiś sens to r9 powinien kosztować 950 , ale kto co lubi ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić link do sklepu w którym jest 290 po 1000 i 970 po "niecałe 1400"? Bo chyba mnie moja przeglądarka oszukuje z wyświetlaniem cen, pokazując 1530zł najniżej za 970.

Na poprzedniej stronie dałem linki do 2 niereferencyjnych konstrukcji: Zotaca w cenie od 1409 zł i Palita w cenie od 1421 zł, także dużo poniżej ceny podanej przez Ciebie. W sklepie, który dodaje do karty kod do Wiedźmina 3 (Morele) ceny tych kart wynoszą 1436 zł i 1470 zł, a wartość kodu to 70 zł, jeśli chciałbyś go sprzedać.

Referenty pomijam i nie polecam.

Wybrałeś kartę wolniejszą, bardziej obciążającą procesor i z większym zapotrzebowaniem prądu, w niewiele niższej cenie. To nie jest dobry wybór, ale to Twoja kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to, co do mnie piszecie, ale "czaicie niuansa"? Wyszedłem od 280x (1080zł), 290 (1280) to już maks jaki sobie przewidziałem, a Wy lecicie mi jeszcze wyżej.

 

Wybrałem kartę wolniejszą OD 970, a od mojej HD7850 1GB wydajniejszą z 4 razy. Równie dobrze można powiedzieć, że wybrałem kartę wolniejszą w zestawieniu z r9 295x2. Tylko 4 tysięcy na grafikę to ja nie wydam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...