Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wernix12

GTX 770 4GB wersja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio szukam jakiejś wydajnej karty graficznej do 1000zł

Myślę nad GTX 770 ale w wersji z 4gb VRAM'u ponieważ 2gb obecnie to już za mało, widać to po GTA V.

Szukam tej karty i nie mogę znaleźć, wiadomo, wycofali ją ze sprzedaży ale można znaleźć je na portalach typu Allegro tyle że, w wersji z 2gb.

Proszę o poradę dotyczącą tego czy jest szansa znaleźć jeszcze gdzieś tą kartę. A może jakaś inna karta będzie bardziej opłacalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest inwestowanie w 4GB przy tej karcie, nic to nie da, chyba , że masz monitor większy niż FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam:

Procek:Intel core i5 4690 (bez k)

Płyta: Msi b85 g43

ram: 4gb hyperX, zakupie niedługo kolejne 4

Zasilacz: Deus m1 550w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli? Kupować GTX'a 770 w wersji z 2gb vram'u? Czy coś innego?

Za 1000zł wersję 2GB? Nie opłaca się. Szukaj wersji 4GB albo kup GTX960 2GB za 850zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dozbierał jakby co do 970 (chyba, ze wyrwiesz 770 za 700-800 PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam na karte max 1100 zł może jak bym uzbierał to do 1200-1300zł ale nie wiem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA 970 to i tak za mało. Kupuj 770 ew 960 i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby karta jaką bym kupił była by w stanie udźwignąć w stałych 60fps na wysokich/b.wysokich takie gry jak BF4, BFH czy GTA V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby karta jaką bym kupił była by w stanie udźwignąć w stałych 60fps na wysokich/b.wysokich takie gry jak BF4, BFH czy GTA V.

 

No to min 970 + kręcenie procka do min 4,2 (choć nie wiem, jak te bez K się zachowują a coś czuję, że będzie kiepsko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest inwestowanie w 4GB przy tej karcie, nic to nie da, chyba , że masz monitor większy niż FHD.

Proszę Cię - uzasadnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wysokich GTA5 w 60 FPS pójdzie bez problemów GTX960 4GB.

 

Ale procesor musi być podkręcony ile wlezie, bo ta gra wyjątkowo mocno obciąża CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pujdzie bo jest dobrze zoptymalizowana.

Masz 1100 zł radze poczekać na radeona lub dołożyć do tego 970

Ja np bym się nie bawił w zmianę z r9 280x na 970 a dla czego bo sama firma z gry GTA pokazała że można zrobić -=Optymalizacje=-

 

poczekaj nie pal się i tak praktyczniej naj tytuły już wyszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to min 970 + kręcenie procka do min 4,2 (choć nie wiem, jak te bez K się zachowują a coś czuję, że będzie kiepsko).

 

Jakim sposobem chcesz tego dokonać ? Mnożnikiem na 3,9 GHz w zupełności wystarczy choć i tak nie trzeba tego cepa kręcić

 

 

Na wysokich GTA5 w 60 FPS pójdzie bez problemów GTX960 4GB.

 

Skończ trollować. Zwykły GTX 960 2 GB robi na wysokich bez problemu ponad 70 fps.

 

Ale procesor musi być podkręcony ile wlezie, bo ta gra wyjątkowo mocno obciąża CPU.

 

Nic nie musi bo bez problemu robi ponad 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skończ trollować. Zwykły GTX 960 2 GB robi na wysokich bez problemu ponad 70 fps.

Mam GTX770 2GB, FPS jest dobry ale na mieszance wysokich/bardzo wysokich v ram zapycha się po chwili grania i pojawia się straszne szarpanie. Nie, 2GB nie wystarcza dzisiaj do gier na wyższych ustawieniach (lub co gorsza na modach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi bo bez problemu robi ponad 60 fps.

Mój 2500K @4.5ghz jest często używany w 95% na wszystkich jajcach a Ty odradzasz Mu podkręcanie? Mhm. 960 2gb i ram się nie zatka? Mhm. W ogóle czego bym nie czytał co gdziekolwiek napisałeś to wyraznie opiera się wyłącznie o testy z portali (które można o dupę potrzaskać bo testują np 2 minuty gry czy wbudowany bench...) a nie o jakiekolwiek własne testy/doświadczenia. Tak więc daj pan spokój, serio - bo bzdury piszesz i to jeszcze takim pewnym tonem. Ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skończ trollować. Zwykły GTX 960 2 GB robi na wysokich bez problemu ponad 70 fps.

 

Nic nie musi bo bez problemu robi ponad 60 fps.

 

Uważaj na słowa.

 

Dokształć się, potestuj karty w różnych ustawieniach w GTA5 i potem napisz coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie denerwuje gadanie ludzi ktorzy mowia ze doplacanie do tej karty 4gb jest bez sensu :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie denerwuje gadanie ludzi ktorzy mowia ze doplacanie do tej karty 4gb jest bez sensu :mad:

1,5 roku temu było.. przez chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie kupowanie grafiki 2gb do gier jest nieoplacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie kupowanie grafiki 2gb do gier jest nieoplacalne

Szkoda, że 80% posiadaczy PC będzie musiało zrezygnować z grania z powodu 2GB pamięci Vram :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX770 2GB, FPS jest dobry ale na mieszance wysokich/bardzo wysokich v ram zapycha się po chwili grania i pojawia się straszne szarpanie. Nie, 2GB nie wystarcza dzisiaj do gier na wyższych ustawieniach (lub co gorsza na modach).

 

Wskaż w którym miejscu napisałem o mieszance ustawień wysokich/bardzo wysokich.

 

 

Mój 2500K @4.5ghz jest często używany w 95% na wszystkich jajcach a Ty odradzasz Mu podkręcanie?

 

Różnica polega na tym że i5 4690 jest niekręcony często wydajniejszy od twojego i5 2500K@4,5 GHz. Jeśli ktoś twierdzi że jest inaczej zwyczajnie nie miał z nim do czynienia. GTX 960 jaki by nie był nie jest wystarczającym wyzwaniem dla tego CPU więc twierdzenie że trzeba go podkręcić bo inaczej kaplica jest teorią z sufitu.

 

Mhm. 960 2gb i ram się nie zatka? Mhm.

 

I znów zarzuty dla zarzutów. Wskaż w mojej wypowiedzi miejsce w którym jakoby twierdziłem że ram się nie zapcha. Napisałem jasno i wyraźnie że do ustawień wysokich wystarczy GTX 960 2 GB. Tyle i tylko tyle więc nie twórz teorii spiskowych.

 

W ogóle czego bym nie czytał co gdziekolwiek napisałeś to wyraznie opiera się wyłącznie o testy z portali (które można o dupę potrzaskać bo testują np 2 minuty gry czy wbudowany bench...)

 

Linki z testów wklejam tylko i wyłącznie dla lepszego zobrazowania wypowiedzi, a portale w przeciwieństwie do Ciebie mają dostęp do masy sprzętu, doświadczenie i wiedzę.

 

a nie o jakiekolwiek własne testy/doświadczenia.

 

Na prawdę mało o mnie wiesz i niech tak lepiej zostanie. Od lat składam PC i doskonale zdaje sobie sprawę jak wygląda rynek komponentów, wydajności i pseudo marketingu.

 

Tak więc daj pan spokój, serio - bo bzdury piszesz i to jeszcze takim pewnym tonem. Ech.

 

Różnica polega na tym że przez mój świat nie przewinął się obecnie tylko Titan X i R9 295 x2, Twój ogranicza się tylko do Gigabyte GTX960 Gaming Windforce 3X 4GB. Masz w pełni prawo go zachwalać ale nad zarzucaniem komuś pisania bzdur radził bym się zastanowić. Nie dyskutowałem z Tobą w tym tonie, więc proszę o mniej negatywnych emocji, a więcej czytania ze zrozumieniem co piszę.

 

Uważaj na słowa.

 

Z jakiegoż to powodu :question: Wciskanie interlokutorowi kitu o potrzebie kręceniu procka, który bez tego doskonale sobie radzi jest dla mnie zwykłym trollowniem, z wiedzą nie mającym wiele wspólnego.

 

Dokształć się, potestuj karty w różnych ustawieniach w GTA5 i potem napisz coś konkretnego.

 

Dokształcanie to ja parę dekad temu zakończyłem. Testowanie od dawien dawna mnie nie bawi, ale z racji tego że poczuwam się do obowiązku by moje składki działały niezawodnie wciąż muszę to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym że i5 4690 jest niekręcony często wydajniejszy od twojego i5 2500K@4,5 GHz. Jeśli ktoś twierdzi że jest inaczej zwyczajnie nie miał z nim do czynienia. GTX 960 jaki by nie był nie jest wystarczającym wyzwaniem dla tego CPU więc twierdzenie że trzeba go podkręcić bo inaczej kaplica jest teorią z sufitu.

Ale jak wiemy nie w tej grze

JAk widać jak to masz w zwyczaju często mijasz się z prawdą (można by to nazwać też w inny sposób...) by tylko coś "udowodnić", tak więc dalsza dyskusja sensu nie ma. Masz "prawie" rację a jak to zawsze bywa owe "prawie" robi wielką różnicę bo jak widać podkręcenie procka da Mu przynajmniej 60fps a nie jak wcześniej poniżej czyli sens kręcenia jak najbardziej jest. I nie - "będzie kaplica" to Ty sobie sam dodałeś w celu manipulacji. I to właśnie twoje "prawie" sprawia, że rację mam ja. Resztę twoich odpowiedzi przemilczę bo i one są "prawie" prawdziwe - najwyrazniej składanie kompów a poznawanie gier to dwie różne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam używanego R9 290, oczywiście niereferencyjnego. Masz 4GB, lepszą wydajność i znacznie lepsze wsparcie DX12. GTA działa w 60 klatkach przy mieszance high, v. high i ultra z MSAAx2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...