Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

varev

Router do gier i instalacja z routera do routera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Polecacie jakiś router do 200zł z dobrym zasięgiem i przepustowością? Router ten będzie miał przekazywany internet z innego routera drogą kablową. Do routera głównego podłączony jest drogą kablową internet radiowy.

 

Druga sprawa, jak już kupiłbym ten router to jak skonfigurować go tak aby otrzymany internet z routera głównego rozsyłał przez WiFi? Dodam iż, tamten router główny ma już WiFi ale chciałbym aby ten nowy również rozsyłał internet bezprzewodowy.

 

Mój obecny jak i głowny router w owej, przyszłej sieci:

http://www.ceneo.pl/1360417#mh=S3p0kJS693000kqaDDp3WYRtlxNL5UGACLSV6PUnMGe7PWdOJl0s8yf7pnRaauJ0NwJ4H1qQozlsB9GRo3OU6eFl7eSeHHTiFqMUjIR3GhpxnRYm8eJoj1rUVpzZR8ec8C-QpxyINAA8Pd4gVdf8gjmj48xHluL0YGObjqj1tI5psA7CQB2uHRjt6P1yAva5o0A2

 

Koniecznością jest to, aby obecny router pozostał tym głównym ze względu na to, że był on konfigurowany poprzez dostawcę internetu i nie chciałbym psuć ustawień, być może nie zbędnych do poprawnego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonfiguruj drugiego jako access point, nie router.

Ustaw mu adres IP z końca lub spoza puli (jeśli główny ma 192.168.1.1, to drugi może mieć np. końcówkę 254, ostatnią). Wyłącz serwer DHCP. Ustaw sieć bezprzewodową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugi taki sam i kabel z portu Ethernet od 1 do 4 podlacz do drugiego w oznaczenie WAN. W konfiguracji ustaw inny kanal WiFi niz jest w glownym routerze i ma dzialac. To najprostrza metoda chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugi taki sam i kabel z portu Ethernet od 1 do 4 podlacz do drugiego w oznaczenie WAN. W konfiguracji ustaw inny kanal WiFi niz jest w glownym routerze i ma dzialac. To najprostrza metoda chyba ;)

Najprostsza, ale bezsensowna. Rozbije mu sieć na dwie osobne, które się wzajemnie nie widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech kupi jakis AP, ale kiedys kupilem takie urzadzenie po 6 godzinahc meczarniz konfiguracja i, zeby to dzialalo wywalilem bo myslalem, ze sobie z nerwow krzywde zrobie. Nic mu nie rozbije, jak wyłączy DHCP w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makaan

O to mi chodziło, zapomniałem jak się to nazywało :)

To załóżmy ten router http://www.ceneo.pl/16842912#mh=o8O92gtl27007tp-linkL403uqGqudXlIScfJNLTbiEkyhOQpTqy0lv579Ga9pTb-dj2uuwuKXvZLqxDvGWuUEklZPg_UwW99uRG6H2zIZANeTre9MXCiupAStQTOPV1v1LkAu-PCNdYGbIhEMt6zPeq7Htm82kuyIRKuMojNRhC-4-p1_OUWy-ydO0cWyprl8oLGoFrWkmerhs9_Ggs0 mogę ustawić jako access point tak? I ten router będzie działa tylko jako przekaźnik WiFi bo tak naprawdę tylko na tym mi zależy.

Jeszcze jakbyś mógł podać mi link do tego jak w owej sytuacji prawidłowo skonfigurować router jako access point to by było super! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...