Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

antek0010

Matura 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,za tydzień egzamin maturalny,przygotowany jestem beznadziejnie,przynajmniej z matematyki,na 99 procent tą część egzaminu obleje.

Załóżmy że angielski,polski zdam ale matematyka nie zaliczona,wtedy matematykę zaliczam w sierpniu.W sierpniu też nie zdaje...Wtedy za rok w 2016 pisze tylko matematykę czy całość?(aNG,POL I MAT)

 

PS Macie jakieś wskazówki jak zdać matematykę na 30%?

Chodzę na korki,oglądam w necie filmiki gdzie rozwiązywane są zadania ale mimo tego czuje się bardzo słabo a ile już kasy poszłó na korki to nawet nie mówię bo byście ręce załamali ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz tylko z matmy, masz 5 lat na poprawienie.

Ps. tez pisze za tydzień mature(stara matura) a w czerwcu technika

Ja zeby z matmy zdać chodzę na korki ale zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak łatwy będzie arkusz to 15 punktów które umożliwi zdanie egzaminu jest w zasięgu ręki.

Można na mature wnieść czystą kartkę by spisać sobie wyniki i w domku zobaczyć na odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ze będzie można coś wnieść oprócz kalkulatora, u nas nawet zegarków na reke nie kazali brać, a o telefonach juz nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są opinie że matura w maju nie będzie trudna dlatego że jest to pierwsza matura wg nowej formuły,myślisz że to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też piszę matmę, niby z roku na rok dawali trudniejsze, a teraz ostatni rok tej starej, ciekawe co to będzie. Nie ma co się martwić, każdy zda kto chodził na lekcje, bo materiał to tak na prawdę gimnazjum z kilkoma nowymi rzeczami. Warto wejść na matemaksa czy inne podobne strony i zobaczyć jak robią krok po kroku zadania, przejrzeć kilka arkuszy w tył i nie wierzę, że kogoś uleją :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licz że będzie dużo (30) pytań zamkniętych i strzelaj lotka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie pewnie ma pewnie będą chcieli pokazać ze reforma było dobra i że więcej osób zdaje, lecz ja sie boję o jaki mi dowalą arkusz z matury, zdaję starą maturę zeby czasem nie dali trudnej, bo to będzie ostatnia stara matura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zdasz matury z danego przedmiotu będziesz poprawiał tylko ten jeden. Z resztą wystarczy mieć szczęście i dobrze strzelić w pytaniach zamkniętych aby zdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że mi to matury daleko,(2 lata) to mam bardzo duże tyły z angielskiego które ciągną się za mną od podstawówki i muszę się wziąć za ten przedmiot bo inaczej będzie kiepsko(na maturze szczególnie ustnej, reszta przedmiotów myślę że lajtowo pójdzie na jakieś 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że mi to matury daleko,(2 lata) to mam bardzo duże tyły z angielskiego które ciągną się za mną od podstawówki i muszę się wziąć za ten przedmiot bo inaczej będzie kiepsko(na maturze szczególnie ustnej, reszta przedmiotów myślę że lajtowo pójdzie na jakieś 70%

Dla większości osób aby zdać podstawę angielskiego na 90% wystarczy oglądać filmy oraz gierki :E

Piszesz braki z podstawówki.. a tam chyba zbytnio materiału nie było... kilka słówek typu dom pies i kot? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak ktoś opanowuje język, sam mam kumpli w klasie co mają z tym ogromny problem. Nie każdy rodzi się humanistą z dobrą percepcją jeżeli chodzi o słuch. Ja tam celuję w 90%-100% z angola podstawy, rozszerzenie się zobaczy, a z takiej matmy jestem noga i wszystko ponad 50-60% będzie sukcesem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama rocznik 68, postanowiła zrobić sobie maturę.. poszła do żaka czy czegoś takiego za free i zdała matmę na 40%, choć szczerze nie cierpiała jej.

 

Wyluzuj i tyle.. tam trzeba tylko myśleć logicznie aby to zdać.

 

A jeśli już na serio jesteś tak słaby z matmy a się jakoś prześlizgniesz to potem na studiach i tak to wyłapią.

 

Praca fizyczna to nie wstyd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś słaby z matmy bo nikt Ci nie potrafił tego wytłumaczyć.

Ja matmę na maturze oblałem, potem tą sierpniową poprawkę tak samo bo stwierdziłem że itak się w chwilę tej matmy nie nauczę.

Potem przez rok do następnej matury uczyła mnie bardzo dobra nauczycielka i zdałem bez problemu. Na studiach tak samo wszystko zdawałem bez problemu.

Zauważyłem tylko że jeśli chodziłem do młodych osób na korki to jednak nie potrafili mi tego wytłumaczyć tak jak robił to nauczyciel ze sporym stażem. No i najważniejsze to trzeba chcieć to zrozumieć, a nie na korkach myśleć o wszystkim tylko nie o nauce :E

 

Praca fizyczna to nie wstyd!

Ale podawanie frytek z magistrem to już trochę wstyd.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie matura lecz chęć szczera... itd"

Dokładnie to.

W rodzinie mam taki przypadek - wyleciał na drugim roku studiów technicznych. 15 lat później ma więcej kasy niż cała reszta rodziny razem wzięta i średnio 1/3 roku spędza na zwiedzaniu świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to.

W rodzinie mam taki przypadek - wyleciał na drugim roku studiów technicznych. 15 lat później ma więcej kasy niż cała reszta rodziny razem wzięta i średnio 1/3 roku spędza na zwiedzaniu świata.

No i czego to niby dowodzi? Ja znam za to super bystrego człowieka który bawi sie w Lyoness, nie śmierdzi groszem i olał studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to.

W rodzinie mam taki przypadek - wyleciał na drugim roku studiów technicznych. 15 lat później ma więcej kasy niż cała reszta rodziny razem wzięta i średnio 1/3 roku spędza na zwiedzaniu świata.

Bogatszy od Wałęsy po zawodówce, albo Michalczewskiego co to dopiero niedawno maturę zdawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Ja się zastanawiam bardziej co z polskim. Jak się np. czysto hipotetycznie, obleje ustny i pisemny to powtarza się calą maturę, czy się to liczy jako jeden przedmiot? :E

Tak jak pisałem, pytam czysto hipotetycznie, ale to jest całkiem możliwe np. zarombać jakiegoś kardynała (moja próbna pozdrawia) a na ustnym trafić po prostu na coś czego się nie ogarnia :E Mowa rzecz jasna o nowej maturze (ile bym dał, żeby robić prezentację niż zakuwać do tego pieprzonego ustnego :lol2: ). Trochę beka by była zdawać matme i fizę rozszerzoną a polecieć na polskim :cool:

 

Co do matmy podstawowej to dla mnie jako osobie na profilu matematycznym to całkowita abstrakcja nie napisać jej na te 30% (z drugiej strony, dla osoby z humana to pewnie abstrakcja obawiać się o polski :E Ale dla mnie ta matura to jest po prostu idiotyzm, szczególnie zadania zamknięte ;) O ustnym już nie wspomnę, bo na dzień dzisiejszy to wygląda na to, że żeby mieć pewność że się go w ogóle zda niezbędne jest ogarnianie dosłownie wszystkiego). Taka wskazówka do mnie- czytając jakieś zadanie trzeba próbować je zrozumieć, a nie od razu w panice przeszukiwać kartę wzorów. Zadania z podstawy przeważnie rozwiązuje się w maks kilku linijkach i to mówię tu o otwartych, przeważnie wystarczy jakiś prosty układ równań z dwiema niewiadomymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można nie zdać matmy podstawowej? W tamtym roku napisałem ja w nieco ponad godzinę i dostałem 96%. Jak się postarasz to i w tydzień się do niej przygotujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów sobie od razu że nie zdasz, ogarnij parę podstawowych tematów, przecież tam za darmo dają punkty za zwykłe równanie kwadratowe czy coś takiego. Ja to się boję rozszerzonej bo w sumie z matmy jestem niezły, ale mam ten problem że mogę zrobić 100 zadań z geometrii, a potem trafia mi się takie że nie wiem jak zacząć. Zły układ pytań i mam 40% co mnie nie urabia :E

I jeszcze ten polski ustny, w sumie nie wiem czego mam się spodziewać, może być bardzo dobrze albo bardzo źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

Jak stara matura to polskiego ustnego się nie bój. Trochę zależy od polonisty przepytującego cie, ale zazwyczaj nie chcą cie oblać.

A co do matmy rozszerzonej musisz się po prostu przygotować. Jedynym sposobem na to jest robienie zadań.

Pocieszę cie i powiem, że nie ma czym się stresować.

Tak więc luz, wchodzisz na salę z podniesioną głową i na pełnym skupieniu piszesz - nie ma szans źle zaliczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Nie mów sobie od razu że nie zdasz, ogarnij parę podstawowych tematów, przecież tam za darmo dają punkty za zwykłe równanie kwadratowe czy coś takiego. Ja to się boję rozszerzonej bo w sumie z matmy jestem niezły, ale mam ten problem że mogę zrobić 100 zadań z geometrii, a potem trafia mi się takie że nie wiem jak zacząć. Zły układ pytań i mam 40% co mnie nie urabia :E

I jeszcze ten polski ustny, w sumie nie wiem czego mam się spodziewać, może być bardzo dobrze albo bardzo źle :D

Z geometrii kazde zadanie wyglada inaczej, ale w sumie to wiekszosc jest bardzo podobna. Warto w razie czego zrobic sobie przeglad naszego arsenalu matematycznego w glowie, przewaznie da sie cos zastosowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla większości osób aby zdać podstawę angielskiego na 90% wystarczy oglądać filmy oraz gierki :E

Piszesz braki z podstawówki.. a tam chyba zbytnio materiału nie było... kilka słówek typu dom pies i kot? :E

je jestem umysł ścisły i leniwy, wszystkich języków nie cierpię bo trzeba wkuwać a matme czy fizykę wystarczy zaczaić i po problemie :D jedyny przedmiot humanistyczny który lubię to historia choć nie mam pojęcia dlaczego ona jest zaliczana do przedmiotów humanistycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...