Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Granex

Benq XL2411Z czy Ezio FS2434?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupić nowy monitor i w cenie do 1300 zł najbardziej interesują mnie Benq XL2411Z i Ezio FS2434. Monitor głównie pod gry (70% gry, 25% internet, 5% filmy). Gram na PS4 ale w wakacje planuję zakup lepszego komputera i pewnie zaczne grać w takie gry jak CS:GO. Popularniejszy wydaje się Benq, ludzie go sobie chwalą, odświeżanie 144 HZ, czas reakcji tylko 1ms i nieco tańszy, natomiast Ezio ma matrycę IPS. Pytanie: który lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie jest lepszy od siebie samego. Nie można tych dwóch monitorów zestawiać ze sobą ponieważ oferują zupełnie coś innego. Eizo lepszy obraz jakościowo(kąty widzenia i kolory) a benq to monitor typowo dla graczy(TN 144 Hz). W takich grach jak CS:GO monitor 144 Hz daje sporo. Pytanie prawidłowe: który monitor potrzebujesz bardziej?

 

I na to pytanie możesz odpowiedzieć w 100 procentach tylko i wyłącznie sobie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy to jest jakiś kit czy naprawdę daje lepszy komfort grania godzinami - http://scr.hu/3yfq/a0ch6 . A jeśli chodzi o kolory to czy jest jakaś duża różnica pomiędzy Ezio a Benq? Czy w Benq kolory są złe/tragiczne w porównaniu do Ezio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej przemawia do mnie Ezio, a wiesz do ilu cd/m2 można zmniejszyć jasność Ezia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej przemawia do mnie Ezio, a wiesz do ilu cd/m2 można zmniejszyć jasność Ezia?

Schodzi nisko. Żałuję, że nie mierzyłem kalibratorem, jak go w rękach miałem, ale w trybie Paper to naprawdę nie było problemów z czytaniem na nim książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Eizo.

Co do komfortu to kwestia indywidualna i bez testów praktycznych nic nie można powiedzieć jak to będzie na kogoś działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Eizo.

Po przeczytaniu 1 postu autora nie jestem pewny czy to właściwy wybór. Niemniej dla siebie brałbym eizo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Benq robi różnicę dla profesjonalnego gracza, ja takim raczej nie jestem, lubię sobie pograć dla rozrywki i tyle, więc może Ezio to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO to przyzwoity monitor dla gracza, a i w innych zastosowaniach sobie nieźle radzi. Dobre trzymanie parametrów, przydatna aplikacja do sterowania monitorem do tego 5 lat gwarancji. Ja bym brał EIZO. No ale ja nie jestem profi gracz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między czasem reakcji 1ms a 5ms czy są to tak małe wartości ze nie można rozróżnić który monitor ma 1ms a który 5 ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to czasy szary do szarego (grey to grey). Nawet jeśli oba te monitory miałyby ten sam czas to TN i tak byłby prawdopodobnie szybszy. Czas grey to grey jest mało istotny, można podciągnąć to pod marketing. Prędzej biały do czarnego gdzie występuje wyższe opóźnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej nie odczuwa się różnicy w czasie reakcji grając na obu monitorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucie jest pojęciem subiektywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie pod temat z tym że lg24gm77 czy tez ten eizo fs2434.

Juz zamówiłem w komputroniku te 2 modele i w poniedziałek jadę je obejrzeć i któryś wybrac.

Lecz nie wiele mi to da bo co ja u nich zobaczę pulpit.

Jak bym bat4 odpalił to co innego.

Jesli chodzi o gry to często gram w Batt4, od czasu do czasu grid, fifa, wiedźmin 2 z czasem gta5 batt hardline i wiedźmin 3.

I mój sprzęt to i5 2500k 4,5ghz i Gtx670 pod koniec roku może gtx970.

 

Jestem w stanie te 100fps osiągnąć w batt4.

 

Dodam ze czasem mi Internet laguje wiec super wyników i tak nie jestem w stanie osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam i czytam namawiałem Ciebie żebyś przetestował w domu i odesłał. W tym wypadku jak już tak zrobiłeś to możesz wziąć laptop ze sobą i odpalić jakąś grę - nie ważne skąd go weźmiesz. Poza grami możesz porównać jak wyświetla film lub obrazek i zobaczyć różnicę w jakości czy też kątami nachylenia. Na dodatek rozumiem że będziesz miał czas i cierpliwość sprzedawcy na bawienie się ustawieniami ekranu tak żeby dopasować je do siebie. Po skomplikowaniu sobie sytuacji faktycznie wiele rzeczy możesz nie sprawdzić.

 

Ogólnie co do gier w które grasz to ja brałbym eizo fs2434 tym bardziej jak wspomniałeś nie jesteś w stanie wykorzystać przewagi jaką daje 144 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę sie jescze do benq 2411t, ponieważ 2lata maiłem i bylem z niego bardzo zadowolony jesli chodzi o kolorystykę nie wiem jak jest z Z-tka.

Ostatnio przewinęły mi sie 2monitory benqu i o ile 2720z v1 był w miare fajny i maił dobry kontrast, to postanowiłem go zamienić ze względu na V1, powiem szczerze jak na moje potrzeby to niebyła to konieczna zmiana.

Sprzedałem zakupiłem 2430t i cale szczęście ze w dobrej cenie, ponieważ kontrast i kolory w tym monitorze to tragedia, gorzej od 2 poprzednich modeli.

Dlatego postanowiłem sprzedać i kupić LG albo przejść na IPSa Eizo.

 

Na minimalnych i 120fps wyciągnę ale nie wiem czy jest sens, bo nie będę ciągle wymieniał podzespołów zeby miec stale 120fps. Z drugiej strony juz 75fps jest odczuwalne podczas rozgrywki.

 

Wiem ze niewiele, sprawdzę nawet jak wezmę tego laptopa. Tym bardziej że nie dopale nawet batt3 w 80fps na nim. Kombinuje wziac LG albo Eizo i w ciagu 7dni sie zdecydowac czy mi pasuję, jesli nie to oddać ale wtedy ten drugi juz musze wziac bo prawdopodobnie na koleją próbę mi nie pozwolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...