Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maly_wrobelek

[Modernizacja] 2000z/OPTł/Gry/B-OC/Brak/Główne/Zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. przymierzam sie do zmiany PC głównie pod Wiedźmina 3, bo gdyby nie ta nieszczęsna gra to pewnie jeszcze działałbym na swoim PC. Części z mojego starego PC:

PSU: Tacens Radix V 550W

MOBO: GA-A75M-S2V FM1

CPU: AMD Athlon II X4 631 2,6GHz

GPU: Gigabyte 6770 1GB

RAM: 4GB DDR3 1600MHz 1,5V AE34G1609U2

Dyski/Napędy: Napęd DVD, SSD Goodram C50 120GB, HDD Seagate 2TB

Blaszana obudowa z odkręconym bokiem z zasilaczem na górze obudowy

 

Należałoby wymienić MOBO, Cpu, GPU i dołożyć ramu. Opcjonalnie obudowę jeżeli stwierdzicie że jest to konieczne, ale zwyczajnie troche szkoda mi na nią kasy.

 

Moja propozycja

 

http://www.morele.ne...ry/info/dg8RK8/

Cenę widać. Do tego w gratisie (po około 14-19 dniach od zakupu) dostaje się:

-Wiedźmin 3 (nie trzeba reklamować)

-Zestaw Gier od Intela za zakup I5

-Mysz Interceptor DS100 za zakup grafiki od MSI (tutaj morele twierdzą że się nie należy, ale regulamin na stroni MSI mówi coś innego.)

Co myślicie o zestawie?

 

Dodatkowo moje pytania

1. Czy warto dołożyć kasy i kupić MOBO na B85? Jeżeli tak to jakie modele są godne polecenia i jakie modele z H81 są polecane bo ten z zestawu to taki strzał z mojej strony.

2. Aktualny RAM działa przy 1,5V 1600MHz 10-10-10-28. Czy GoodRam Play też działają przy 1,5V? Jeżeli jednak 1,65V to czy będą kompatybilne z moimi?

3. GPU które aktualnie posiadam charakteryzuje się TDP 108W i nie grzeje mi się w mojej obudowie nawet z zamkniętym bokiem, planowana 960 ma TDP 120W. Czy mogę założyć że nie muszę wymieniać obudowy skoro teraz w niej wszystko siedzi i jest ok bez przegrzewania?

 

Budżet im mniej tym lepiej ale maks to 2100 powyżej trzebaby mocniej uzasadnić wydatek. Jestem otwarty również na inne sklepy niż morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy warto... Wydajności ci to nie doda, ale będziesz miał lepiej wyposażone MOBO. Jak jednak nie zależy ci na dodatkowych slotach rozszerzeń, lepszej karcie dźwiękowej z większą ilością wyjść, to można zostac przy tańszej płycie.

V

 

2.Jak wrzucisz takie z 1.65 to twoje obecne raczej podbiją się do 1.65V. Nic im się nie stanie i powinno wszystko śmigać. Sam mam takie połączenie, tj. pamięci z 1.5V i drugą kość 1.65V, do tego różnych producentów.

 

3. GTX 960 jest tak chłodna, że o temperatury się nie ma co martwić nawet w kiepskiej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. GTX 960 jest tak chłodna, że o temperatury się nie ma co martwić nawet w kiepskiej obudowie.

Żadnych zastrzeżeń co do zestawu który zaproponowałem, nie napisałeś to chyba dobrze. Wątpliwości z pytaniami też rozwiałeś, więc mogę kupować ;-)

Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Jako że jesteś ekspertem w dziedzinie i widzę że w sygnaturce masz GTX 960 to pytam o profesjonalną opinię jak to się sprawuje? Kultura pracy, wydajność w grach względem innej grafiki którą kiedyś używałeś. Generalnie jak Twoim zdaniem sprawuje się 960?

Bo niestety opiniom w sklepach internetowych nie ufam, byle dziecko a co gorsza nawet kobieta może tam wyrazić swoja opinię ;-) A Ty jako osoba z ilością postów 9500+ jesteś dla mnie wiarygodny. Na innym forum próbowali mi na siłę wcisnąć R9 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gigabyte sprawuje się bardzo dobrze. Karta jest bardzo chłodna (pod obciążeniem nie przekracza 60 stopni) i praktycznie niesłyszalna. Z MSI powinno być podobnie.

 

A co do wydajności - wcześniej miałem GTX 660, która się popsuła i w ramach wymiany z małą dopłatą sklep zaproponował GTX 960. No więc się nie wahałem, dopłaciłem i mam. Generalnie różnica względem GTX 660 jest odczuwalna - gry, które na wysokich detalach na GTX 660 były średnio grywalne, na GTX 960 śmigają bez problemu. Czyli w zasadzie każda nowa gra w jaką ostatnio grałem, a trochę tego było. Oczywiście nie ultra detale, bo to nie ten budżet, ale wysokie w Full HD są w zasięgu ręki.

 

Nie wiem natomiast, czy nie wolałbym na twoim miejscu dopłacić do modelu z 4GB pamięci (Gigabyte masz za ~ 1020 zł). Bo te 2GB to tak na styk i kto wie czy za jakiś czas nie będzie trochę ograniczać karty, choć szczerze mówiąc to dopiero tekstury na ultra w obecnych grach zapychają mocno VRAM.

 

 

A co do wciskania R9 280 - to też nie jest zła karta, ale jednak żre więcej prądu, mocniej się nagrzewa i jest sporo starsza. Do tego nie dostaniemy do niej żadnego bonusu, przez co opłacalność spada. No ale z miejsca ma 3GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sprawdziłem benchmark 960 $GB vram http://www.gamersnexus.net/guides/1888-evga-supersc-4gb-960-benchmark-vs-2gb/Page-2 Moim zdaniem nie warto dopłacać, tylko Assasin Creed Unity dostał ładnego kopa, reszta pdobnie. Zawsze będzie można trochęzejść z dtalami i powinno być ok. A swoją drogą detale Ultra, a Wysokie różnią sie minimalnie, aż ciężko coś takiego zauważyć przy dynamicznej rozgrywce.

dopłacić do modelu z 4GB pamięci (Gigabyte masz za ~ 1020 zł)
to już jednak za drogo, w tej cenie zresztą decydowałbym się raczej już na R9 280X. Chyba zmienię sklep na ESC.pl MSI 960 2G 899zł i i5-4460 750zł, czyli łącznie tam ten sam koszyk kosztuje 100zł mniej, ale tracę gry od Intela (właściwie tylko na Gridzie Autosport mi zależało) więc i tak będę do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...