Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Send1N

Dysk przenośny Toshiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyniosłem od dziewczyny dysk przenośny aby spróbować odzyskać z niego zdjęcia, po podłączeniu do komputera dysk jest widoczny ale wyskakuję informacja "aby uzyskać dostęp należy go sformatować" więc wiadomo że jeśli bym to zrobił to wymazał bym z niego wszystko a nie o to chodzi. Uruchomiłem z wiersza poleceń chkdsk i niby przy każdym zdjęciu wyskakuje napis że system windows zastąpił uszkodzone klastry w pliku, czy to jest znak że jest szansa odzyskać te zdjęcia jeśli to dojdzie do końca? Pytam ponieważ trwa to już ponad 2 dni i 2 noce ale idzie do przodu bo widzę nazwy zdjęć że się zmieniają strasznie długo to trwa. Czy chkdsk zakończy sam działanie gdy naprawi wszystkie fotki? bo nie wiem czy opłaca mi się w ogóle czekać dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przerwij ten proces i sprawdź czy zdjęcia które się "przemieliły" są w ogóle do odczytu, bo możliwe że chkdisk wcale ich nie naprawia tylko kaszani. Jeśli zdjęcia będą ok to albo możesz wznowić ten proces i czekać tydzień, albo użyć porad z tego wątku http://forum.pclab.pl/topic/1043330-Odzyskanie-danych-z-karty-pamięci/ czyli albo testdisk i odzyskiwanie fotek, albo getdataback i odzyskiwanie, a potem format partycji i ponowne wrzucenie na nią fotografii, może się to okazać szybszym rozwiązaniem niż czekanie tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przerwij ten proces i sprawdź czy zdjęcia które się "przemieliły" są w ogóle do odczytu, bo możliwe że chkdisk wcale ich nie naprawia tylko kaszani. Jeśli zdjęcia będą ok to albo możesz wznowić ten proces i czekać tydzień, albo użyć porad z tego wątku http://forum.pclab.pl/topic/1043330-Odzyskanie-danych-z-karty-pamięci/ czyli albo testdisk i odzyskiwanie fotek, albo getdataback i odzyskiwanie, a potem format partycji i ponowne wrzucenie na nią fotografii, może się to okazać szybszym rozwiązaniem niż czekanie tygodnia.

Zrobiłem tak jak powiedziałeś przerwałem proces i udało się mogę wejść na dysk i są dane :) zdjęcia i dokumenty tylko zapewne nie wszystkie ponieważ przerwałem chkdsk. Czy jak teraz włącze go od nowa dla tego dysku to wszystko będzie mielił od nowa? Czy jeśli udało mi się wejść na partycję to jest widoczne wszystko to co miało być? i nic więcej nie będzie? Bo teraz nie rozumiem czy wyciąć to wszystko które widzę na swój dysk w komputerze a chkdsk odnajdzie i naprawi resztę aby nie mielił już tego samego co przez 3 dni już mi naprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy znowu włączysz checkdiska to zacznie znowu sprawdzanie dysku i naprawianie od tego miejsca w którym skończył. Nie mam pojęcia czy widoczne są wszystkie pliki. Najlepiej byłoby zgrać to co jest gdzieś w bezpieczne miejsce, uruchomić checkdiska od nowa na godzinkę czy dwie i zobaczyć czy dojdą jakieś nowe pliki. Jeśli nie to możliwe ze szybciej będzie sformatować tą partycję i z powrotem skopiować na nią dane, ale musiałbyś być pewien ze wszystko odzyskałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy znowu włączysz checkdiska to zacznie znowu sprawdzanie dysku i naprawianie od tego miejsca w którym skończył. Nie mam pojęcia czy widoczne są wszystkie pliki. Najlepiej byłoby zgrać to co jest gdzieś w bezpieczne miejsce, uruchomić checkdiska od nowa na godzinkę czy dwie i zobaczyć czy dojdą jakieś nowe pliki. Jeśli nie to możliwe ze szybciej będzie sformatować tą partycję i z powrotem skopiować na nią dane, ale musiałbyś być pewien ze wszystko odzyskałeś.

Tylko że ja zamknąłem cały wiersz poleceń :D nie robiłem żadnej pauzy czy czegoś tego typu jeśli takie coś da się zrobić bo sam nie wiem tylko zamknąłem po prostu okno cmd i już po tym udało się wejść na ten dysk przenośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, po wznowieniu (czyli nowe okno i komenda albo uruchomienie z właściwości dysku po kliknięciu prawym przyciskiem myszy) checkdisk powinien szybko dolecieć do momentu w którym skończył i zacznie się biedzić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, po wznowieniu (czyli nowe okno i komenda albo uruchomienie z właściwości dysku po kliknięciu prawym przyciskiem myszy) checkdisk powinien szybko dolecieć do momentu w którym skończył i zacznie się biedzić dalej.

Czyli opcja we właściwościach w narzędziach "sprawdzanie dysku" też się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystko bardzo mi pomogłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...