Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szima

Komputer do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem nowego komputera do 2000 zł, zwracam się więc z zapytaniem jaki zestaw złożyć aby posłużył przez kilka lat oraz można by było na nim wygodnie pograć w nowe gry :)

 

Zestaw musi zawierać Windows 8.1, czyli do wykorzystania pozostaje praktycznie jakieś 1600 zł!

 

Z góry dziękuję za pomoc oraz wszystkie udzielone odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gry na zestawie za 1600 zł? Zapomnij. Za tyle to pograsz najwyżej w gry sprzed kilku lat lub jakieś mało wymagające produkcje indie. Nawet za 2000 zł ciężko złożyć coś, co starczy na dłużej...

 

Z takim budżetem to jedynym sensownym rozwiązaniem do grania jest kupno konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) nie chodziło mi o jakieś wysokie detale czy grę w Wiedźmina 3 ani GTA V, ważne żeby coś nowszego odpaliło chociaż na średnich detalach i można było w miarę płynnie pograć:) To jaki zestaw można byłoby za to złożyć? :)

 

Myślałem o takim zestawie:

 

Dysk Toshiba 500GB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache (DT01ACA050)

Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)

Obudowa Zalman T4 - USB 3.0 - czarna (ZM-T4)

Zasilacz Fortron efektywność 85+ BRONZE, ATX 2.3 ACTIVE PFC, 12CM (FSP300-60HHN 85+)

Karta graficzna Asus GeForce GTX 750 Ti, 2GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, 2xDVI (GTX750TI-PH-2GD5)

Procesor Intel G3258, socket LGA1150, 64bit, 3.2 GHz, 53W, cache 3MB, BOX (BX80646G3258)

Pamięć GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (GY1600D364L9S/4G)

 

Cena zestawu: ok 1590 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/aFghc0/

budżet wykorzystany co do grosza :)

i3 4160 który jest sporo lepszy od pentiuma który nie nadaje się do nowszych gier

płyta ta sama, nawet niezła w tej cenie

pamięć trochę wolniejsza, ale nie powinno zrobić to większej różnicy

karta oczywiście słabsza, ale gdzieś trzeba zaoszczędzić, lepiej tą kartę i i3 niż 750ti i pentiuma

dysk ten sam, słaby ale tani

zasilacz ten sam, da radę

obudowa słabsza, gorzej wykonana, ale ma wentylator w zestawie co w tej cenie jest wyjątkiem

win 8.1 BOX dzieki czemu można będzie ewentualnie przenieść licencję na przyszły komputer/będzie można wymienić płytę główną bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gry na zestawie za 1600 zł? Zapomnij. Za tyle to pograsz najwyżej w gry sprzed kilku lat lub jakieś mało wymagające produkcje indie. Nawet za 2000 zł ciężko złożyć coś, co starczy na dłużej...

 

Z takim budżetem to jedynym sensownym rozwiązaniem do grania jest kupno konsoli.

 

Nowy nie, ale używany bez problemu :) i wszystko działa w FHD na HIGH/ULTRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/aFghc0/

budżet wykorzystany co do grosza :)

i3 4160 który jest sporo lepszy od pentiuma który nie nadaje się do nowszych gier

płyta ta sama, nawet niezła w tej cenie

pamięć trochę wolniejsza, ale nie powinno zrobić to większej różnicy

karta oczywiście słabsza, ale gdzieś trzeba zaoszczędzić, lepiej tą kartę i i3 niż 750ti i pentiuma

dysk ten sam, słaby ale tani

zasilacz ten sam, da radę

obudowa słabsza, gorzej wykonana, ale ma wentylator w zestawie co w tej cenie jest wyjątkiem

win 8.1 BOX dzieki czemu można będzie ewentualnie przenieść licencję na przyszły komputer/będzie można wymienić płytę główną bez problemu

 

A gdyby podmienić troszkę gorszą grafikę w zamian za 8gb ramu, oraz zestaw na AMD (procesor np: FX-6300)??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby podmienić troszkę gorszą grafikę w zamian za 8gb ramu, oraz zestaw na AMD (procesor np: FX-6300)??? :)

na gorszej grafice gry nie pójdą, to jest najtańsza grafika do gier

AMD też nie ma startu do intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Takie rzeczy to tylko mikrofirmach. Zapytaj ludzi ile np w budżetówce wtedy zarabiali, czy na przysłowiowej kasie w biedronce, i nie w Warszawie Nie mówię, że minimalną, ale takie 1000-1200 to była norma. Tutaj np rozporządzenie z 2007 r. o pensjach nauczycieli: https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2007-56-372,17338922.html Jak widać, pensje od 748 do 2195 brutto. Mojemu koledze po prawie i zrobieniu aplikacji radcy (w sumie 8 lat chyba),  w 2008 proponowano w kancelarii 850 zł netto 😂 I nie, nikt nie dokładał pod stołem. Tutaj artykuł z 2007 roku o Cersanicie: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/poszlo-o-podwyzke/ar/8276584 na 1000 zł netto ludzie musieli robić nadgodziny, chcieli 1300 - wylecieli z pracy... Możemy też zamiast minimalnej popatrzeć na średnią, wtedy to było ok 2700, dziś 7800 brutto.
    • U mnie jest, sporo też u ludków z reddita widziałem. Jeżeli często włazisz do biosu, zapisujesz i retrenujesz, to wiadomo, że taka procedura się nie odpali. U mnie się zaczęło jak już wszystko sobie dokładnie ustawiłem i przestałem włazić do uefi. Z miesiąc minął +-, odpalam kompa, wentyle działają a tu ciemno. Myślę se - kurła, niestabilny ram może. Ale że czytałem wcześniej nieco o tym okresowym retreningu, zostawiłem na kilka minut i normalnie winda się odpaliła. To jest takie zabezpieczenie, żeby co jakiś czas ram się sprawdzał czy aby oki jest.
    • Dalej to jest średnia pomiędzy wyświetlaniem poszczególnych klatek. Jeśli czasy pomiędzy poszczególnymi klatkami będą trochę barzdziej  nieregularne to może się gubić. g-sync kompensuje to w kwestii płynności, ale matryca będzie się gubić i migotać. Wyłącz G-sync ustaw stałe 100, 120 czy tam ile chcesz i powinno być znacznie lepiej w grze która ma problemy z miganiem i wahaniami frametime.  
    • Nie wiem jak gigabyte, bo nie używam go na co dzień, ale mój asus tego nie ma. Jak jakoś w lutym wrzuciłem bios i ustawiłem wszystko, tak do dziś startuje zawsze szybko.
    • W sumie zostały mi 2 odcinki bo oglądam powoli ale ten ghul to badass, co kłóci się zupełnie z tym jaki był jako człowiek. No nie wiem liczyłem, że coś tam kliknie z nim a ten bydlak jest totalnie bezwzględny. Fajnie, sam mam ochotę wbić mu szpadel w czerep.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...