Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Quuuba97

Karta Graficzna Nvidia 9400GT a 9800GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem, jestem posiadaczem płyty głównej GIGABYTE GA-M56S-S3, aktualnie mam podpiętą słabą grafike GeForca 9400GT 512MB DDR2. Jestem na bliskiej drodze pozyskania w dobrym stanie ASUS EN9800GT 1GB DDR3, Pytanie kieruje ze względu na to iż nie wiem czy moja płyta główna z obecną DDR2 jest kompatybilna z tą kartą graficzną DDR3? Czy to ma jakieś znaczenie? Czy to w jakiś sposob bedzie ze sobą kolidować? Prosiłbym o pomoc, wiem że to nie są najdroższe części, ale potrzebuje tego komputera do codziennych spraw. Z góry dziękuje za pomoc! Po

 

Pozdrawiam!

 

Obecna karta: http://www.evga.com/articles/426.asp

Karta którą zamierzam kupić: https://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/EN9800GTDI1GD3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć na karcie graficznej nie ma nic wspólnego z RAMem zamontowanym na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć na karcie graficznej nie ma nic wspólnego z RAMem zamontowanym na płycie głównej.

Nie chodzi tu o RAM z płyty głównej, a o karty graficzne które noszą różne oznaczenia, 1 ma DDR2 a druga DDR3, stąd to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak (nie)ogarniesz daj znać : LINK

(G)DDR5 z DDR2.

 

 

Koledzy, tłumnacze wam, jestem laikiem w tych sprawawch. Na Pudełkach 2 kart graficznych napisane są oznaczenia DDR2 i DDR3! Pytam czy takie mogą być na tej płycie głównej co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci mówiłem, że pamięć na karcie graficznej ma się nijak do tej, zamontowanej na płycie głównej. Widziałeś RAM DDR5? Nie. Dopiero od niedawna można kupić DDR4. A karty z GDDR5 już od dawna są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quuuba97 - OK.

Odpowiedz mi tylko :

Czemu typ pamięci karty A, ma mieć znaczenie dla komputera z kartą B, jeżeli karty A nie ma w komputerze z kartą B ?

 

Albo "bardziej samochodowo" :

Dwa samochody, jeden na zimówkach, jeden na letnich.

Zmieniasz samochód zgodnie z sezonami (załóżmy że teraz jest Lato).

 

Zatem : Czy jeżdżąc samochodem na letnich, musisz martwić się zmianą ogumienia w samochodzie będącym na zimówkach (który zawsze stoi w garażu) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to zrobimy tak.

Czy moge kupić tą karte i czy bedzie pasować do mojego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ale, nie zdziwię się jeżeli karta ma za sobą kurację piekarnikową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-kurcja piekarnikowa? :D znaczy ze był katowany?

 

 

 

-około 90zł.

Domowy sposób na naprawę karty graficznej. Podziała ona potem jeszcze miesiąc czy dwa jak masz szczęście i znowu siądzie. A wygrzewać jej w nieskończoność nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...