Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ig0r

Wizja przyszłego komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z tym, iż ten temat założyłem w celu zderzenia się z realnością, opłacalnością i po prostu ciekawością, liczę na zrozumienie moderatorów i poprowadzenie tego wątku przeze mnie.

 

Teraz planuję wizualnie swój komputer, który złożę na początku studiów, czyli gdzieś za półtora roku, chciałbym z wami porozmawiać co nieco na ten temat. Ogólnie oglądałem różne koncepty. Najbardziej mi się spodobał komputer w biurku. On wygląda dokładnie tak:

 

 

red-harbinger-cross-front-keyshot.jpg

 

 

Hasła do wyszukania w google: Red Harbringer Desk, L3p desk.

Koszt powyższego biurka to 6.000zł. jest w pełni przystosowane do montażu podzespołów, gotowe miejsca na WC.

 

Znalazłem również taką polską ofertę: http://www.komputron...WC004_Desk.html

 

Ale czy nie przesadzona? Z moich obliczeń wynika, że ok. 5.000zł można zaoszczędzić, jeśli się złoży samemu, a to sprawia wiele frajdy. Chociaż nie wiem jak byłoby to w moim przypadku, bo praktycznie takiego biurka to na żywo nie widziałem.

 

Od razu powiem, że ten komputer ma być praktycznie do wszystkiego. Gry przede wszystkim. Na drugim miejscu to praca na nim. Cokolwiek związana z informatyką, bo pójdę na te studia i wiem, że podczas nauki z pewnością będę coś tworzył, kombinował, pracował (programowanie, grafika etc).

 

Aktualnie posiadam jeszcze dobry komputer z Gigabyte GTX 970 G1 Gaming i i5 2500k 4.5GHz i 8GB RAMu na pokładzie, który myślę, że z pewnością styknie mi jeszcze na czas złożenia nowego. Pieniążki już zbieram. Aktualnie śledząc rynek i nowości, rozmyślałem nad takim setupem: procesor Intel Skylake (może topowy), który podobno ma być przystosowany do gier z odblokowanym mnożnikiem (K), grafika NVIDIA 2x bądź 3x w SLI oraz pamięci DDR4. Reszta podzespołów to można na ostatni moment złożyć, bo nie są takie ważne i niedrogie (zasilacz, dyski). Drugą ważną rzeczą, która mnie dosyć zamartwia to monitor. Wciąż nie mogę rozpracować myśli, jeden monitor większy 34-36 cali bądź wzwyż, czy może 3 monitory, załóżmy od 27 do 34 cali połączone ze sobą? Albo jeden panoramiczny? Aktualnie posiadam monitor Samsung SyncMaster S27B370HS 27'. Bardzo interesująca jest technologia G-SYNC, np w najnowszym monitorze ASUSA ROG 144HZ 27" 2560 x 1440. W rozdzielczość 4K myślę, że nie będę się pakował. Zastanawiałem się również nad odświeżaniem. 120 czy 144Hz? Moim zdaniem najważniejsze są dla mnie kolory i jakość i stabilność obrazu. Ostatnio na rynku zostały wypuszczone 2 monitory dla graczy, o ile się nie mylę to Acer i Samsung Curved. Gry to różnie gram. FPS, wyścigówki TPS, MMORPG etc, więc raczej wybór monitora do łatwych rzeczy nie należy. Bajery, kolory LED to zostawmy to na koniec, ale szczerze mówiąc, czerń i czerwień już się robią nudne. Bardziej nastawiam się na nowoczesność i dobranie odpowiednich barw. O pozostałościach nie mówię, gdyż głośniki, mysz, klawiatura i inny sprzęt to wiadomo, będzie się wybierać po złożeniu zestawu. Wiem, że za ~1,5 roku się pozmienia, jednak chciałbym to z wami omówić. Nowe karty Nvidii wyjdą pewnie na początku przyszłego roku na architekturze Pascal i podobno będą miały łączoną pamięć z procesorem, poza tym razem z Windowsem 10 wyjdzie DirectX 12 który ma podobno zapewniać 100 procentowe skalowanie konfiguracji multi-gpu w każdej aplikacji, sumować pamięć wszystkich kart i wyeliminować mikro-zacięcia powodowane przez SLI I CF, ponadto będzie można wykorzystywać różne karty, nawet te zintegrowane. Czy jednak twierdzicie, że nie ma co gdybać, gdyż się wiele zmieni w tym okresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na to tyle czasu.. to oczywiście wiedz, że się może trochę pozmieniać w kwestii sprzętu. Z dugiej strony po tegorocznych nadchodzących premierach pewnie będzie niewiele zmian w ciągu następnego roku.

 

Zacząłbym dopiero nad tym myśleć jak poznamy dokładne modele nowych procesorów, kart i wtedy zaczniemy gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...