Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymonszyman

i5 4690k Wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly problem , po Oc procesora i5 4690k na 4.4ghz i napieciem 1.181v przy chlodzeniu dark rock 3 i pascie Mx2 temperatury pod prime 95 dochodzą do 95 stopni. Wrzystko jest dobrze zamontowane pasta po demontazu chlodzenia byla rownomiernie docisnieta przez radiator. Nie wiem w czym tkwi problem? Temperatury sa wzglednie za wysokie 0 20-30 stopni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glut pod Ihsem wałkowany temat ze 100x, nic na to nie poradzisz, jedynie skalpowanie.

Dlatego kupiłem już oskalpowanego, za z wymienioną pastą i mam max 70* na 4.4 i 1.102V i na wentylach skręconych na minimum. I to dużo taniej niż nówka, tylko że bez wiadomo gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa . Mialem nadzieje ze inna przyczyna wiaze sie z tym . A po skalpowaniu jak z temperaturami o ile moga spasc?

 

Bo szkoda zeby tak sie gotowal tymbardziej ze ma potencje na wyzsze Oc ze wzglednie niskim napieciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już loteria, ale tak średnio 10-20, ale jak masz sztukę z bardzo złym ihsem, to może polecieć dużo więcej w duł.

U ciebie widać ze to raczej bardzo go blokuje, więc możne i nawet z 30 albo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc 2 tyg szkoda tego skalpowania bo gwarancja . Moze sprzedac ,nie wiem trzeba pomyslec jestem troche zawiedziny mialem nadzieje na wysoka wydajnosc po oc i sie nie zawiodlem ale temp masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.4 to takie sztandarowe o/c, na pewno nie wysokie. Ale jezeli chodzi o więcej to już zależny od sztuki a w szczególnosci Ihsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. tak myslalem ze to ten glut pod ihs chcialem sie tylko jeszcze upewnic. Czyli oprucz skalpowania nic nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kombinować, ze sprawdzeniem wentylacji w budzie, ile dostaje V na prawdę, ale na 80% ihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytania , po skalpowaniu mozna uzyc pasty Mx2 albo noctua NT-H1 czy jakies bardziej profesjonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można, na pewno będzie duużo lepsza, chociaż przy skalpowaniu bym użył jakiejś lepszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzieki!!! Jutro sie wezme za to, bo troche wk... nie po to sie kupuje taki procesor zeby nie mozna bylo w pelni wykorystac jego mocy. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten caly Intel mogl cos innego wymyslic z tym IHSem. Temat zamkniety

 

Jezeli sie uda ;) Bo sa dwa uda albo sie uda albo nie uda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie testuj primem , polecam OCCT z wylaczona opcja AVX.

prime korzysta z avxa co wygrzewa procka do maksimum.

coś jak furmark z gpu

 

sam mam to samo. tempy skacza do 90+

najlepiej testowac stabilosc w grach

masz pewność i tempy nie przekrocza 75 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam volf! Wlasnie tak zrobilem i OCCT bez AVX Dochodzi tylko do 74 stopni po 2 godz na najgoretszym rdzeniu, a gta 5 po godzinie grania tylko 58-60 stopni. Wiec chyba narazie wstrzymam sie z tym skalpowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/show/8227/devils-canyon-review-intel-core-i7-4790k-and-i5-4690k

 

Super temat, pokazuje ile można zyskać na zmianie pasty pod IHSem, co więcej zauważmy że tutaj nie zrobiono lappingu ani na IHSie ani podstawki coolera więc myślę że 20stC śmiało można uzyskać :) Co do zdejmowania IHSa, widziałem na youtubie filmy jak nagrzewa się czapę suszarką i pięknie się ona odkleja, należy wpisać w wyszukiwarce np "4690K IHS REMOVAL" i voila ;) Sam obecnie poszukuję czegoś uwalonego za grosze, nawet 775 żeby przećwiczyć czy pomoc suszarą w celu zdjęcia IHSa działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...