Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Magnez

za pózne rozliczenie pitu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może co się dzieje ze zwrotem podatku w momencie gdy spoznie się z rozliczeniem pitu i złoże go 4maja wraz z czynnym żalam? Słyszałem ze może przepasc. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale nie przekroczylem kwoty wolnej od podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było złożyć pusty, a potem "nanosić poprawki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku nie ma odpowiedzi na moje pytanie.wiem ze mogę uniknąć kary składając czynny zał. Ibteresuje mnie czy jeśli złoże pita w poniedziałek to otrzymam należny mi zwrot podatku czy przepadnie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ludzie spóźniają się ze złożeniem rozliczenia. Jest tyle miesięcy czasu, a dużo osób zostawia to na ostatni możliwy dzień. Teraz złożenie pita przez internet to około 7-15 minut roboty, już nawet chyba nie trzeba wypełniać program sam pobierze odpowiednie pola z US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz złożenie pita przez internet to około 7-15 minut roboty, już nawet chyba nie trzeba wypełniać program sam pobierze odpowiednie pola z US.

Ja tam wypełniałem w ostatnim tygodniu. Główną rzeczą która mnie odstraszała to konieczność uruchomienia Windowsa (tak z 5 minut) i wygrzebywania poprzedniego PIT-a, żeby dochód spisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli unikniesz kary to tak ;]

 

Tak czyli dostane zwrot czy tak czyli nie dostane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ludzie spóźniają się ze złożeniem rozliczenia. Jest tyle miesięcy czasu, a dużo osób zostawia to na ostatni możliwy dzień. Teraz złożenie pita przez internet to około 7-15 minut roboty, już nawet chyba nie trzeba wypełniać program sam pobierze odpowiednie pola z US.

 

Taka mentalność Polaków (ludzka?). Już w szkole dzieciaki uczą się na sprawdzian przeważnie noc przed nim. To samo tyczy robienia dłuższych zadań domowych, zadanych z wyprzedzeniem. Egzaminy i prace na studia wyglądają podobnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główną rzeczą która mnie odstraszała to konieczność uruchomienia Windowsa (tak z 5 minut) i wygrzebywania poprzedniego PIT-a, żeby dochód spisać.

 

Nie trzeba uruchamiać Windowsa, można wypełnić pita online przez przeglądarkę.

 

Link

 

A przez aplikacje e-pity jak się wysyłało rok wcześniej pita to nie trzeba pamiętać nawet kwoty dochodu bo zapamiętuje. Do tego ma synchronizacje z google drive, zapisuje tam pity, UPO, dane osobowe oraz ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wypełniałem w ostatnim tygodniu. Główną rzeczą która mnie odstraszała to konieczność uruchomienia Windowsa (tak z 5 minut) i wygrzebywania poprzedniego PIT-a, żeby dochód spisać.

Dochód masz na PIT-11, który daje Ci pracodawca w formie papierowej zazwyczaj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie rozliczam przez internet od 2009, czyli praktycznie od poczatku tej mozliwosci. Ani razu jeszcze nie bylem w US osobiscie. Albo nie kiedys chyba bylem po nadanie NIP, ale juz nie pamietam czy mi przyslali poczta czy bylem u nich. Bylo to 13 lat temu, pamiec zawodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już kilka lat nie byłem w US. Jak tylko w lutym dostaję od pracodawcy PIT-11, to od razu po powrocie do domu rozliczam się przez neta i mam z głowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mentalność Polaków (ludzka?). Już w szkole dzieciaki uczą się na sprawdzian przeważnie noc przed nim. To samo tyczy robienia dłuższych zadań domowych, zadanych z wyprzedzeniem. Egzaminy i prace na studia wyglądają podobnie ;)

Zdecydownie mentalność ludzka. Na szczęście znam siebie od urodzenia i wiedziałem, że zgubię pita więc wysłałem go za wczasu...a później go zgubiłem. Zwrot przyszedł i został zgodnie z polską tradycją - przepity :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w siebie, czyli też przepierdzieliłem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo :E

 

 

Nie śmiesznie mi było w 2010, jak wyszło mi 1200zł do zwrotu. A dostałem do reki tylko 300zł, resztę sobie pobrali za mandaty :mad2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia. Ja już w lutym się rozliczyłem i dawno o tym zapomniałem. ;)

 

A już totalnie mnie rozwalają tacy ludzie:

 

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3844491,kolejka-na-poczte-w-rynku-wroclawianie-wyslali-pity-przed-polnoca-film-zdjecia,id,t.html

 

Głupota w najczystszej postaci. :lol2:

 

Widziałem to Czwartek , zastawiałem się do jakiej knajpy ta kolejka, :E bo byłem pierwszy raz we Wrocku. I jak tak doszedłem na miejsce to widzę że to na pocztę :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba uruchamiać Windowsa, można wypełnić pita online przez przeglądarkę.

 

Link

 

A przez aplikacje e-pity jak się wysyłało rok wcześniej pita to nie trzeba pamiętać nawet kwoty dochodu bo zapamiętuje. Do tego ma synchronizacje z google drive, zapisuje tam pity, UPO, dane osobowe oraz ustawienia.

 

Ja w tym roku nie korzystałem z żadnych programów tylko bezpośrednio ze strony MF:

 

https://pfr.mf.gov.pl/_/

 

I zapobiegliwie jak wygenerowałem UPO to wpisałem w nazwie tego pliku przychód za zeszły rok coby nie szukać papierów w przyszłym wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to Czwartek , zastawiałem się do jakiej knajpy ta kolejka, :E bo byłem pierwszy raz we Wrocku. I jak tak doszedłem na miejsce to widzę że to na pocztę :E .

W Rynku jest jedyna we Wrocławiu poczta czynna na okrągło, 24h na dobę, w dni wolne i święta też i co roku w ostatni dzień kwietnia jest tam taka kolejka i tak sterczą w niej aż do północy. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochód masz na PIT-11, który daje Ci pracodawca w formie papierowej zazwyczaj. ;)

Co nie zmienia faktu, że i tak trzeba znaleźć ten z ubiegłego roku. Poza tym można mieć więcej niż jeden stosunek pracy...

 

Ja też już kilka lat nie byłem w US. Jak tylko w lutym dostaję od pracodawcy PIT-11, to od razu po powrocie do domu rozliczam się przez neta i mam z głowy. ;)

Gorzej jak później coś przyjdzie - u mnie w tym roku przychód z tytułu cashback za zakup lustzranki Canona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że i tak trzeba znaleźć ten z ubiegłego roku. Poza tym można mieć więcej niż jeden stosunek pracy...

 

Dlatego lepiej zamiast szukać kilku pit-11/40/40a/8, wziąć przychód z wypełnionego pit-36/36l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydownie mentalność ludzka. Na szczęście znam siebie od urodzenia i wiedziałem, że zgubię pita więc wysłałem go za wczasu...a później go zgubiłem. Zwrot przyszedł i został zgodnie z polską tradycją - przepity :E

 

Nie inaczej ;)http://forum.pclab.pl/topic/1044572-Matura-pisemna-z-polskiegopodstawa/

Też wolę rozliczyć się jak najszybciej, chyba że pracodawca czeka z wysłaniem pitu do ostatniego możliwego dnia, a pit przychodzi kilka jeszcze dni potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba uruchamiać Windowsa, można wypełnić pita online przez przeglądarkę.

 

Link

 

A przez aplikacje e-pity jak się wysyłało rok wcześniej pita to nie trzeba pamiętać nawet kwoty dochodu bo zapamiętuje. Do tego ma synchronizacje z google drive, zapisuje tam pity, UPO, dane osobowe oraz ustawienia.

Ja już taki staromodny jestem i staram się nie podawać swoich danych zbyt wielu firmom trzecim. Zwłaszcza, jeżeli oferują coś za darmo to od razu zaczynam sobie wyobrażać na czym tak na prawdę zarabiają :E

 

Dlatego lepiej zamiast szukać kilku pit-11/40/40a/8, wziąć przychód z wypełnionego pit-36/36l.

Tak czy inaczej trzeba leźć do szafy i wygrzebać odpowiedni segregator. Choć teraz wreszcie poświęciłem parę dodatkowych minut i sobie porobiłem wreszcie ładne foldery na dysku na to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...